Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » A Slidersben miért van ilyen...

A Slidersben miért van ilyen sok ellentmondás?

Figyelt kérdés
A kromagoknak elvileg Quinn egyik alter egója adja át a csúszás technológiáját, később viszont az derül ki, hogy legalább 30 éve tart a háború. Továbba a profi 1x azt mondja, hogy az átjáró 1 percig marad nyitva, de ennek ellenére van mikor rövid idő alatt lezár, van mikor hosszú könnyes búcsúkra is van idő. Meg ha nem csúsznak el akkor 29 évre ott ragadnak, de az utolsó részben nem tudnak elcsúszni és az időzitő újra számol. Hogy is van ez?

2012. jún. 11. 10:14
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
0%
Hát így visszagondolva elég gagyi is volt az a sorozat. :)
2012. jún. 15. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
100%

Quinn születési világában a Kromagg háború lehet, hogy tartott 30 éve, viszont az még nem feltételezi, hogy olyan korán ismerték volna a csúszást. Az 5. évad 3. részében (amiben megtalálják a fegyvert) azt mondja az öreg katonatiszt, hogy a kromagokat kiűzték a világukból valami másik világba. Lehet, hogy Quinn alteregója abba a világba csúszott véletlenül még az 1. évadkor és ott adta át a kromaggoknak a csúszás-technológiát.


A fegyvert meg azért nem használták Rembradt világában, mert az öreg katona azt is mondta, hogy a fegyvertől Quinn születési világában teljesen felborult a természet, kihalt egy csomó faj, meg árvizek, viharok lettek stb. ezért inkább alternatív megoldások után kezdenek nézni.

2012. jún. 19. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
100%
Arra tényleg nem tudok mit szólni, hogy amikor az utolsó részben blokkolták az átjárót a Látó tudósai és nem tudtak elcsúszni, akkor miért írta át magát az időzítő 3 napra, 29 év helyett. Lehetséges, hogy ez a 29 éves szabály, csak Quinn időzítőjével volt igaz, az Egyiptomi Időzítővel nem. (Még egyszersem késték le a csúszást az egyiptomival, így nem tudhatták, hogy ez is tönkremenne-e tőle 29 évre. A virtuális csúszás epizódban látszólag lekésik, de mivel az csak az emlékeikből épült virtuális világban játszódott, ezért ott nyilván az történt, amit elképzeltek, tehát, hogy 29 évre elromlik)
2012. jún. 19. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 A kérdező kommentje:

Quinn időzítője az egy szutyok volt, kinézetre is az egyiptomi a nyerőbb.

Am. az 2. és 3. évadban is találtam ellentmondást:

A 2. évad 1. részében Quinn egyik alter egója, aki mágusnak adta ki magát kiszámítja Quinnék világának koordinátáit, de nincsen elég idejük, hogy felderítsék a helyet, ezért Quinn bejárati kapujukat vizsgálja meg, mert az 12 éves kora óta nyikorog. Nem nyikorgott, ezért tovább mennek és miután elcsúsztak akkor jön ki az anyja a kertésszel a házban, aki megolajozta és már nem nyikorog. Ezzel szemben a 3. évadban a pulzáros résznél, mikor a prof. meghal, megtalálják Richman időzítőjében Quinnék világának koordinátáit, de ott újra nyikorog a kapu... tehát ebből vagy az ellentmondás vagy az következtethető le, hogy az nem a jó világ, de a szereplők ezt nem tudják.

Am. meg az 5. évad végén megemlíti egy pszhiátria kezelt, hogy hiányolja a Csillagkaput, ez pedig megerősíti korábbi gyanúmat, hogy a 3. évad végén, mikor Maggibe egy idegen repülő kétéltű szerű izé petét rak és kifejlődik benne egy szimbion ami átveszi felette az irányítást, azt vszínűleg a Csillagkapuból lopták vagyis a goa'uldokról mintázták, csak módosítottak itt-ott rajta.

2012. jún. 20. 01:17
 15/28 anonim ***** válasza:
100%

A kapunyikorgás visszatérését magyarázhatja az, hogy az olaj addigra lekopott, de akár az is, hogy a világ, amit a pulzár világból megtaláltak az nem is Quinn világa, és a mi Quinnünk nem is a kromagg világból származik, hanem tényleg egy normális világban született.


Mellesleg az Rickman és nem Richman.

2012. jún. 20. 02:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:
94%
Egyébként érdekes, hogy a Varázsló hogyan juttatta haza őket, azt sosem értettem. Valami olyasmiről beszélt, hogy szabályozza a csúszást, hogy amikor az időzítő véletlenszerűen kiválaszt egy világot, akkor az pont Quinn-éké legyen, vagy valami ilyesmi.
2012. jún. 20. 02:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:
100%
Ugyanakkor az is meglehet, hogy ahova a varázsló juttatta őket, az nem is az világuk volt, csak valami hasonló. Elvégre Quinn a harmadik évadban feltesz az anyjának valami kérdést, amire adott válaszból szinte biztosra veszi, hogy az a világ az otthonuk.
2012. júl. 18. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim válasza:

A kérdezőnek:Nem tudom hogy a Csillagkapuba miről beszélsz?

Azt rendesen lezárták.2 filmet is csináltak belőle.Az több mint elég.Csak a legújabb 2.évados csillagkapu univerzumnak nincs normális befejezése.

Egyébként a nyikorgó kapu az csak rendezői hiba.A 3.évadnál Vancouverből Los Angelesbe költözött a sorozat és nyilván erről megfeledkezhettek.

Az uccsó részben meg egy erőtér blokkolta a csúszást mikor először próbáltak elmenni azért számolt vissza mégegszer.

Normális befejezése pedig azért nincsen mert eredetileg terveztek egy 6.évadot ezért az utolsó részt úgy csinálták meg hogy azt lehessen folytatni.Habár azt én se értem ha az elejét Vancouverben vették föl akkor a sorozatban hogy vették föl a jeleneteket San Fransisco-ban.Pl a 3x04-ben amikor a sorozat már L.A-ba költözött ott is lehet látni a dombokon szabályosan vezetett villamos pályás utcákat meg a Bay Bridge-t is ami San Fransisco-ban van.A kromaggokra azt tudom mondani hogy most hirtelen nem emlékszem hol olvastam de ott az volt hogy egy másik univerzumban az emberekkel együtt fejlődtek de gyorsabban így a primitívebb korai embereket leigázták és így kezdtek el terjeszkedni és Quinn 1.részben látható alteregója ide csúszhatott véletlenül.

Egyébként itt van egy magyar sliders oldal ha érdekel ott a fórumon barátommal írtunk 3 elképzelést a normális befejezésre amiből szerintünk a 3. a legjobb.


[link]

2013. márc. 26. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim válasza:
Egyébként ha még egy befejezést akarnak csinálni ahhoz már kicsit késő.Meglepő, én is csodálkoztam rajta hogy Cleavant Dericks aki Remmy-t játszotta a sorozat végén volt 47 éves.Tehát most majdnem 60 éves.
2013. márc. 26. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 Ferrari-Fan válasza:
100%

Szia!


Engedd meg, hogy négy évvel a kérdésed feltevése után válaszoljak neked. Megtették ezt előttem sokan, de leírom, hogy hogyan látom én a dolgot.


A harmadik évadban az A köd birodalma című epizódban találkoznak Quinn alteregójával, aki ott él a hegyi emberek között. Ő adta át a kromagoknak a képletet és ő adta oda Quinnek is az első epizódban az egyenlet megoldását. Azt, hogy a kromagok, miért változtatták ilyen faarcú, monoton beszédű emberré, jó kérdés.

Volt egy másik mondata: "Én alkottam a kromagokat, gyűlölhetsz emiatt." Nem pontos az idézet. Ez a kijelentése is rejtély.


Az átjáró valóban 1 percig marad nyitva. Az, hogy ezt melyik epizódban, meddig mutatták valóban csak a tv nézők miatt lehet. Egyszerűbben nézve, mikor-hogy akarták bemutatni a készítők és nem kell mögé gondolni semmi logikát.

A 29 évre lezáródó alagút szabály valóban van, ez az egyik következménye annak, ha nem lépnek be az átjáróba.

Más kérdés, ha kézzel újra indítják az időzítőt, gondolom ilyenkor törlődnek az eddig tárolt koordináták.

Maga az időzítő is felvet néhány érdekes tényt.

Quinn időzítője, amivel kezdik a csúszást, nem számol vissza magától! A srác állítja be 15 percre (első út), 8 órára (érkezés a jég világába). Amikor le tellik az idő, akkor nyílik ki az örvény. A tornádó miatt előbb kell menniük, így kézzel indítja el, az idő letelte előtt. Természetesen törlődnek a koordináták, de a további epizódokban már visszafelé számol a gép.

Az egyiptomi időzítő eleve visszafelé számlálással jelzi az alagút megnyílását, de Quinn miért értetlenkedik vajon.

A professzornak meg is jegyzi: " Ez az izé, miért számol vajon vissza magától?"

A válasz: " Talán az építész nem akarta kézzel indítani" Vagy valami ilyesmi.

Ezt értem, de azt nem, hogy Quinn miért lepődik meg a visszafelé számláláson.

Az meg, hogy az időzítővel lelőhető egy kromag űrhajó, a jéghegy csúcsa. Interdimenzionális lézerpisztoly. :)

2016. febr. 18. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!