Kezdőoldal » Szexualitás » Homoszexualitás » Ti mire szavaztatok? Homoszexu...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ti mire szavaztatok? Homoszexuálisok házasodjanak magyarországon vagy ne?

Figyelt kérdés

én bevallom a homo házasságot támogatom. kapásból az igenre szavaztam

a többség is, tegnap az álás kb 67-33% volt a homoszexuális házasság javára!


és ti?



2015. máj. 28. 22:32
 41/94 anonim ***** válasza:
83%
Közelítsük meg a dolgot a másik oldalról. Érdemes-e a különneműeknek egymással házasságot kötni (ráadásul annak fényében, hogy a létrejött házasság az esetek felében 5-10 éven belül felbomlik) ? Mi az a különlegesség jogi, szociális és egyéb tekintetben, ami kiemelt fontosságot kölcsönöz a házasság intézményének ?
2015. máj. 29. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/94 ftf1983 ***** válasza:
77%
Alap, hogy igen! Ne az állam szabja meg, hogy ki kivel házasodhasson. A házasság nem heteró kiváltság, hanem alapvető jog!
2015. máj. 29. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/94 anonim ***** válasza:
20%

67-33? lol

Esetleg valami nem éppen reprezentatív, liberális oldalon levő szavazáson.


Egyébként nem támogatom. A házasság ősi keresztény intézmény, szentség, s mint ilyen, csakis és kizárólag egy nő és egy férfi között jöhet létre. A meleg pároknak ugyanúgy joguk van a boldog életre, mint a heteroszexuális pároknak, de csak a házasság keretein kívül.

Elég tragédia és szégyen az elmúlt idők kormányaitól az is, hogy az egyházi esküvő önmagában nem váltja ki a polgári jogi joghatásokat. A melegházasság azonban még ennél is durvább megcsúfolása lenne a házasságnak.

2015. máj. 29. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/94 anonim ***** válasza:
33%

"Ne az állam szabja meg, hogy ki kivel házasodhasson. A házasság nem heteró kiváltság, hanem alapvető jog!"


Akkor javaslom átolvasásra az alaptörvényt.

2015. máj. 29. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/94 anonim ***** válasza:
69%

igennel szavaznék ha lenne ilyen szavazás itt. igaz hogy számomra egyáltalán nem fontos a házasság. nem kell ide papír. de a többieket támogatom.

szerintem ez az egész meleg dolog egyre elfogadottabb lesz. és itt nem a házasságra gondolok. a fiatal generációknak már természetes lesz hogy vannak melegek.

2015. máj. 29. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/94 anonim ***** válasza:
75%
Legyen, igen! :)
2015. máj. 29. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/94 anonim ***** válasza:
27%
nem is tudtam, hogy lehet szavazni, de nem támogatom ezt, sőt erősen ellenzem! (pontozzatok le, úgyis ennyi örömötök van az életben)
2015. máj. 29. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/94 anonim ***** válasza:
33%

"A házasság nem heteró kiváltság, hanem alapvető jog!"


Alapvető jog az élet és a szabadság, a házasság nem az. Vagy akkor Szerinted az is oké, ha két 12 éves gyerek kötne törvény mes házasságot, vagy mondjuk a szomszéd Feri bácsi elvenné a kecskéjét. Hiszen miért is ne, ga egyszer szerelmes abba az állatba. De akár a két gyereknek is jiga van hozzá. Gondolom, ha a fenti esetekkel találkoznál, megdöbbennél, vagy jót röhögnél, pedig akkor ezek is az alapvető jog halmazába tartoznak.

2015. máj. 29. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/94 anonim ***** válasza:
79%
Támogatom. És utolsó: a házasság szerintem jogilag fontos. Pl látogatás kórházban, örökölés, közös vagyon stb. még sok ilyen van gondolom. Ennyi, semmi több. Egy pár, aki pl 10 éve él együtt nem érdemli ezt meg? Nem a "templomi" házasságra kell gondolni. Az más, vallás. Feri bácsit meg szerintem beengednék az állatklinika intenzívre akkor is, ha nem házasok. Azért a kettőt egy kalap alá vonni nem releváns. Sőt, vannak ilyen ceremóniák. Pl egy ember + tárgy vagy állat "házasság". Jogilag persze nem az, de azt az embert boldoggá teszi, az állatot nem zavarja :D szóval miért ne?
2015. máj. 29. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/94 anonim ***** válasza:
12%
Igazságtalan lenne bármi között is választani, valami köztes megoldás kellene szerintem az lenne a helyes.
2015. máj. 29. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!