Kezdőoldal » Szexualitás » Heteroszexualitás » Szerintetek gáz, hogy 28...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerintetek gáz, hogy 28 évesen szűz vagyok?

Figyelt kérdés
Úgy gondoltam várok az igazira, s addig nem szexelek senkivel, de elég sokszor feszült vagyok, S ez az egyik oka, hogy nem találom a párom, s lehet, hogy ha szexelnék egy jót, talán az önbizalmamnak jót tenne. Akkor megtalálnám az igazit. Mit gondoltok, lúzer vagyok?

2020. jan. 8. 19:40
1 2 3 4 5
 41/42 anonim válasza:
100%

Én 29 évesen vagyok szűz.

Nem vártam senkire csak így hozta az élet 20-ig suli utána meg munka dögivel. Gyorsan repül az idő.

2020. jan. 11. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/42 anonim válasza:

Hát, szíved joga, nem akarlak elítélni, hiszen nem ismerlek, viszont annyiban igazuk van az előttem szólóknak, hogy nagyon nagy hátrányból indulsz.

Gondolom kolis se voltál soha, esetleg egyetemista voltál? Nekem mindig azt mondták már tini korom óta, hogy majd az egyetemen mindenki megtalálja a párját - és így is lett. Előtte is voltak kapcsolataim, de egyáltalán nem olyan minőségben. A közös érdeklődési kör, közös küzdés (pl diplomáért) építő hatással van a kapcsolatra is és az egyénekre is.

A koli vagy másokkal közös albi azért is előny, mert egyrészt megtanít beosztani dolgokat, átmenet az önálló élet és az otthonlét között, valamint megtanít együttélni másokkal; elviselni a hülyeségeiket, kompromisszumokat kötni, egyáltalán beilleszkedni. Amennyiben ezeket még nem tanultad meg, úgy most 28 éves fejjel kell ezeket a pofonokat megkapd, amit nem biztos, hogy túlél egy kapcsolat.

Másik dolog, az önálló élet nehézségeit mindenki akkor tapasztalja meg, amikor kilép a fészekből és saját magának kell gondoskodni mindenről. A ruhák nem mossák és nem terigetik ki magukat, a kaja nem főzi meg magát, a mosatlan edény csak gyűlik... és a hűtő is mindig megüresedik egy idő után; a lakás, szaniterek, szobák takarításáról nem is beszélve. És még dolgozz vagy tanulj mellette... az pedig szerintem elég maradi gondolkodás, hogy mindent a nőre hagyunk, pláne ha kettőnk fizetéséből élünk meg. A munkák elosztásához is kompromisszumokat kell kötni, amik nem egyszerűek.

Sarkallatos pont még: Azok a napok! Nőként írhatom, hogy nekünk sem egyszerű olyankor elviselni saját magunkat. Ilyenkor kell egy megértő és türelmes férfi, aki mégha őt bőgve szidom (sok esetben értelmetlen semmiségen) is odajön és átölel, hogy így is szeret. Érdemes a másik nemet jobban megismerni a felszínnél, ez később sokat segíthet a megértésben.

Az hogy szűz vagy, megint inkább hátrány, mint előny. Magadat mennyire ismered? Mire gerjedsz? Mitől tudsz elmenni, egyáltalán mennyi idő alatt? Jó hír, hogy ezek mind fejleszthető dolgok. A legnagyobb probléma inkább az önbizalomhiánnyal van. Szokták mondani, hogy két egészséges önbizalmú fél tud egy egészet alkotni. Ez azért eléggé így van. Érdemes előbb magadban rendet tenni, esetleg szakember segítségéhez fordulni (javaslok egy pszichológus szakembert). Le kell szögezzem, hogy pszichológushoz járni nem szégyen, sőt ahhoz kell igazán bátorság és tenni akarás, hogy ezt meg merd lépni és akkor már elindultál a saját fejlődésed útján. ;) Természetesen előtte is randizgathatsz, mert azzal is gyűjtöd a tapasztalatod.

Ha pedig valóban jó veled beszélgetni, elragadó személyiséged van és neadjisten a külsőd is megnyerő (bár ez szerintem az érettebb, "igazit" kereső nőnél másodlagos), akkor fogsz találni olyan lányt, aki hajlandó veled fejlődni és felépíteni egy életet a handicapek ellenére is. Javaslom, hogy esetleg náladnál fiatalabbaknál próbálkozz, akik még nem feltétlen kezdtek önálló életet. Őket valószínű nem riasztja el az, ha tapasztalatlan vagy.

És még annyi, hogy a szextől csak úgy nem kapsz önbizalmat, esetleg még több szorongást, megfelelési kényszert stb. Az önbizalomért keményen küzdeni kell, úgyhogy ne szaladj bele csak úgy felelőtlen szexuális viszonyokba, mert attól csak még rosszabbul érezheted magad és ne higyj a világnak, amiből csak az folyik, hogy szex-szex-szex. Egy jól működő párkapcsolat ennél sokkal több. :) Hát, sok sikert kívánok, figyelem majd a kérdést. Üdv. 22/L

2020. jan. 16. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!