Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Megbízzak az új nőgyógyászomba...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Megbízzak az új nőgyógyászomban és az által felírt fogamzásgátlóban ezek után?

Figyelt kérdés

A problémám ott kezdődött, hogy elmentem egy olyan nőgyógyászhoz, akit nem ismerek, de mindenkitől pozitív visszajelzéseket hallottam róla. Futószalagszerűen végezte a vizsgálatokat, hiszen vagy 1,5 órát késett. Rám is kb. 5 perce volt, pedig lettek volna kérdéseim, de kapkodott. Közölte flegmán, hogy az egész méhszájam be van gyulladva, de ne aggódjak (NE?), viszont azt nem mondta, hogy az eredmény után várna vissza, hogy elmondja mi a további teendő, szükséges-e valamilyen kezelés...


Eddig nem szedtem fogamzásgátlót, most viszont szeretném elkezdeni. Kértem is tőle, hogy ajánljon valamit, erre hozzám vágta a Cypromixet, amiről elég vegyes dolgokat olvastam a neten. Tény, hogy nem drága ez a készítmény (vagy minden nevezzem), de fenntartásaim vannak vele szemben az olvasott vélemények alapján...


Én úgy gondolom, hogy egy orvosnak talán fel kellene tennie bizonyos kérdéseket, esetleg el kellene küldenie legalább egy vérvizsgálatra, hogy a legmegfelelőbb fogamzásgátlót tudja felírni. Azt mondta, hogy csak 1 havit ír fel, és ha tapasztalok valami változást magamon, akkor így nem lesz felesleges pénzkidobás... Ennyi volt az egész vizsgálat, ami egy rohadt nagy csalódás volt számomra, így még én érzem magam rosszul, hogy elmentem hozzá. (és úgy lenyomta a hasam, hogy utána 2 napig rettentően fájt, és még be is lázasodtam, ami nem feltétlenül ennek a vizsgálatnak tudható be, de ki tudja)


Vajon így merjem szedni ezt a csodabogyót, vagy inkább egyből landoljon a kukában??? Ha valakinek van hasonló tapasztalata, vagy bármilyen negatív infója erről a készítményről akkor örömmel és érdeklődve olvasom a véleményeket! Köszönöm előre is!!!


2010. márc. 9. 13:25
1 2 3 4
 21/32 anonim ***** válasza:
15.31-asnak szólt a válaszom.
2010. márc. 9. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 anonim ***** válasza:
bocsánat,. 15.30-asnak.
2010. márc. 9. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 anonim ***** válasza:

miért kéne nekem orvost ajánlani? van nekem..és olyan aki segített bármi panaszom volt...nem 5 perc alatt intézett el egy tablettaíratást...és körbe lehet kérdezősködni h hány nő szed még dianet CSAK!!!fogamzásgátlás céljából...nem 1-1...csak a környezetemben jo pár..de mind1...

attól h vki fogamzásgátlóért megy még ugyanúgy felirják a dianét...és ezt nem hallottam, nem olvastam...megéltem!...

2010. márc. 9. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/32 anonim ***** válasza:
42%

Ha fiatal lettél volna kedves kérdező, akkor ezt a mérhetetlen csőlátást és tudatlanságot betudtam volna annak és elnézem, legyintve, hogy majd felnőssz.


Így viszont csak azt látom, hogy van egy elképzelésed, hogy szerinted hogyan kéne működni a dolognak (persze tudás mögötte 0), és mivel a csúnya doktorbácsi nem volt veled kedves és nem nyalta fényesre a kis hisztis popódat ezért most idejöttél hisztizni. Hát gratulálok.


A másik okostojásnak pedig:


A Diane 35 egy BŐRKEZELŐ hormonkészítmény, kóros pattanásosságra és aknékra. A MELLÉKHATÁSA a fogamzásgátlás. Ott sokkal fontosabb a vizsgálat, mivel többszöröse a hormontartalma, mint amennyi szükséges a fogamzásgátláshoz. Épp ezért az se véletlen, hogy CSAK 6 HÓNAPIG SZABAD SZEDNI! Úgyhogy ha te már 2 éve szeded az nagy baj....

A Diane gyárt (talán 25 vagy 20-as kódnévvel) fogamzásgátlót is, alacsony hormontartalommal (ami viszont nem bőrkezelésre való), javaslom térj át arra...

2010. márc. 9. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 anonim ***** válasza:

Lehetséges, hogy a vizsgálat neked nem volt megfelelő, de az orvos valószínű évek óta ezzel foglalkozik, tudja, hogy mit kell csinálni. Sajnos a vérvétel dolog manapság nem divat, csak ha valami gond van és kíváncsiak, mondjuk amúgy sem derül ki sok minden egy sima laborból. A gyógyszer szedése közben szoktak csinálni egy vérvételt, ahol májfunkciót néznek.

Én amúgy a Cypromix-et szedem. Többen írták itt a Diane35-öt. Ugyanaz mint a Cypromix, csak a Cypromix olcsóbb. Elvileg akkor írják fel ezeket, ha a bőröd csúnya pattanásos. Én is ezért kaptam. Először Diane-t, majd a Cypromixet. És hogy meddig lehet szedni? Hát én több mint 3 éve szedem. Amúgy a benne lévő hatóanyagok semmivel sem többek, mint egy másik átlag fogigátlóé. Nem hinném, hogy túl sok gondot okozna. Ennél több szeméttel is mérgezzük magunkat (ételek, italok stb), eggyel több vagy kevesebb...

Az igaz, hogy a fogamzásgátlás csak a mellékhatása (és elvileg csak fogamzásgátlás céljából nem írható fel, csak a bőr milyensége indokolja), de nekem eddig semmi problémám nem volt vele. A szokásos mellékhatások a többinél is előfordulhatnak, ez nem a gyógyszertől függ, hogy mi a bajod lesz, hanem tőled (genetika, családi kórelőzmények: trombózis stb).


Szóval szerintem nyugodtan szedd be, ha valami miatt mégsem jó, akkor majd kapsz másikat. Sok ismim van, aki többet is kipróbált mire megtalálta a megfelelőt.

Ha az orvos vizsgálati stílusa nem tetszett, akkor keress másikat.

2010. márc. 9. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 A kérdező kommentje:

A legutóbbi kommentelőnek köszönöm a normális hangvételű és hasznos tanácsát!


Viszont az előtte lévőnek üzenem, hogy ő viszont az én seggemet nyalhatja ki!!!! Ön a tudatlan, ha így viselkedik, és ilyen kommentet ír, pedig nekem fontos lett volna, ha normális válaszokat kapjak! Ha problémája van az életben, akkor ne rajtam töltse ki azt... Köszönöm%

2010. márc. 9. 22:53
 27/32 A kérdező kommentje:
És mást ne nevezzen "okostojásnak", hiszen ő csak leírta, hogy mit tapasztalt azért, mert segíteni akart! Ön nem segíteni akar csak bunkóskodni velem és másokkal is...
2010. márc. 9. 22:57
 28/32 anonim ***** válasza:
42%

Attól, hogy most hirtelen magázol nem tűnsz se értelmesebbnek, se érettebbnek, se komolyabbank, de legalább komikus.


Az a legnagyobb baj, hogy te már amikor feltetted a kérdést pontosan tudtad, hogy ide neked olyan válaszokat kell kapnod, hogy:

- mindenképp válts orvost

- ne szedd be a gyógyszert

- úú, szemét felelőtlen bunkó doktor fúj fúj fúj


Aztán nem ez jött (nemcsak tőlem, hanem a többségtől ha jól megnézed...) és most meg vagyunk sértődve... kellemetlen.

2010. márc. 10. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 anonim ***** válasza:

igaza van a 10.49-esnek.

sokan írtak neked normál hangvételű választ, csak mivel véleménykülönbség volt, emiatt fellázadtál és azokat negatívan tüntetted fel.

2010. márc. 10. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 anonim ***** válasza:
100%

Szokj hozzá ehhez a futószalag módjára végzett vizsgálathoz, ugyanis nem fog órákig benned matatni a doki.

Ha érez valami rendelleneset, akkor biztos vagyok benne, hogy további vizsgálatok lennének, tovább tapogatna, de így, hogy érezte nincs csomó, nem fáj sehol abba is hagyta a vizsgálatot.

Hozzád vágta a Cypromixet? Örülj neki, hogy kaptál!

Nyugodtan beveheted, max nem válik be, senki nem tudja megmondani, hogy a te szervezeted miként reagálja le az xy szert.

A vérvételen pedig a májfunkciót és az INR értéket nézik, vagyis mennyire sűrű a véred.

Az utóbbi azért szükséges, mert ha netán sűrűbb lenne a véred akkor hajlamos vagy a trombózisra, kvázi nem szedhetsz fog.gátlót.

1 hónap alatt kiderül minden, ha visszamész és elmeséled a tapasztalataidat akkor tudni fogja mit kell lépni.

A fájdalmas vizsgálat lehet betudható a betegségednek is (megjegyzem a gyulladás lázat okoz), de sajnos a tapasztalatom, hogy a legtöbb doki nem finomkodik, ha valamit ki akar tapintani azt ki is fogja...

Te lelked látja, hogy beszeded e vagy sem a tablettát.

Ha nem szeded be sose fogod megtudni, hogy jó e!

Ha jó lenne akkor olcsón megúsznád, 2300ft 3 havi adag, míg más "felkapott csodabogyóért" képesek elkérni 5-7 de akár 9ezer ft-t is!

Amúgy szedtem a Cypromix-et 9 hónapig, de nekem magas volt a hormontartalma így alacsonyabbra kellett cserélni.

Amúgy másik 3 barátnőm évek óta szedi és semmi bajuk.

Ebből is látszik, hogy kinek a pap, kinek a papné.

És még egy: szabad orvosválasztás van Magyarországon, ha nem vagy megelégedve ezzel az orvossal még mindig elmehetsz egy másikhoz...

2010. márc. 18. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!