Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Megbízzak az új nőgyógyászomba...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Megbízzak az új nőgyógyászomban és az által felírt fogamzásgátlóban ezek után?

Figyelt kérdés

A problémám ott kezdődött, hogy elmentem egy olyan nőgyógyászhoz, akit nem ismerek, de mindenkitől pozitív visszajelzéseket hallottam róla. Futószalagszerűen végezte a vizsgálatokat, hiszen vagy 1,5 órát késett. Rám is kb. 5 perce volt, pedig lettek volna kérdéseim, de kapkodott. Közölte flegmán, hogy az egész méhszájam be van gyulladva, de ne aggódjak (NE?), viszont azt nem mondta, hogy az eredmény után várna vissza, hogy elmondja mi a további teendő, szükséges-e valamilyen kezelés...


Eddig nem szedtem fogamzásgátlót, most viszont szeretném elkezdeni. Kértem is tőle, hogy ajánljon valamit, erre hozzám vágta a Cypromixet, amiről elég vegyes dolgokat olvastam a neten. Tény, hogy nem drága ez a készítmény (vagy minden nevezzem), de fenntartásaim vannak vele szemben az olvasott vélemények alapján...


Én úgy gondolom, hogy egy orvosnak talán fel kellene tennie bizonyos kérdéseket, esetleg el kellene küldenie legalább egy vérvizsgálatra, hogy a legmegfelelőbb fogamzásgátlót tudja felírni. Azt mondta, hogy csak 1 havit ír fel, és ha tapasztalok valami változást magamon, akkor így nem lesz felesleges pénzkidobás... Ennyi volt az egész vizsgálat, ami egy rohadt nagy csalódás volt számomra, így még én érzem magam rosszul, hogy elmentem hozzá. (és úgy lenyomta a hasam, hogy utána 2 napig rettentően fájt, és még be is lázasodtam, ami nem feltétlenül ennek a vizsgálatnak tudható be, de ki tudja)


Vajon így merjem szedni ezt a csodabogyót, vagy inkább egyből landoljon a kukában??? Ha valakinek van hasonló tapasztalata, vagy bármilyen negatív infója erről a készítményről akkor örömmel és érdeklődve olvasom a véleményeket! Köszönöm előre is!!!


2010. márc. 9. 13:25
1 2 3 4
 11/32 anonim ***** válasza:
75%
ja és hogy egyértelműen is válaszolhassuk a kérdésedre, bár ez sztem az összes válaszból kiderült, igen, megbízhatsz a nőgyógyászodban és nyugodtan kezd el szedni, hacsak nem volt trombózis a családodban, de ezt neked kellett volna megemlíteni a nőgyógyásznál.
2010. márc. 9. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/32 anonim ***** válasza:

Az első hozzászóló azt írta,amit te hallani szerettél volna,ezért tartod az ő válaszát helyesnek,a többiek pedig szemetek.Holott a többiek érvelni is tudnak a véleményük mellett és iagazt írtak,válaszolva a kérdésedre!

Hogy én is válaszoljak a feltett kérdésre: Igen,bízz meg az orvosodban,mert nem követett el hibát,az esetleges mellékhatásokat pedig nem tudja ő sem előre megmondani,ha valami panaszod lesz,akkor visszamész és elmondod neki,akkor ő változtat és felír mást.Itt sok lány panaszkodik mellékhatásra,mert náluk sem lehet előre tudni,hogy épp lesz-e hízás,hányás,köztes vérzés stb.Ha valamiben nem vagy biztos vagy kérdésed van,akkor tedd fel a dokinak.Az kb. 1 perc és erőszakkal kidobni nem fog,amíg beszélsz és kérdezel meg fog hallgatni.

Ha mégis unszimpatikus volt az orvos,akkor válts,mi hiába fogunk győzködni,te már most utálod,akkor nem értem minek kínlódsz vele,menj máshoz!

2010. márc. 9. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/32 A kérdező kommentje:

Nem azt írta az első hozzászóló, amit hallani akarok. Azt kell nézni, ahogyan azt írta!


Amúgy anyukámnál számos súlyos probléma van a vérképével (így nekem is), persze ezt most így sok lenne elmondani, és nekem is értelmetlen titeket győzködnöm erről. Más gyógyszerre is allergiás vagyok, így miért ne lehetnék ennek valamelyik összetevőjére is?

Az orvos azért van, hogy segítsen, ő kérjen vizsgálatokat, ne nekem kelljen utánajárkálnom, vagy könyörögnöm egy ilyenért... Én kértem volna, ő nem tette meg, ezért voltam kíváncsi, hogy esetleg valakinek van-e hasonló tapasztalata ilyen téren.

2010. márc. 9. 15:06
 14/32 anonim ***** válasza:
56%

hát annyit azért hozzátennék, hogy én menstruációs ciklosom beállítása és az arcbőrőm letisztulása végett mentem el nődokihoz...és mivel a menstruációs ciklusom nem állt be, valamint a bőrőm sem volt szép, így igen is megnézték a véremet, abból is a hormonszintemet..csak h hihető legyen..

ösztrogén, progeszteron. DHEA , FSH, LH szintemet nézte meg mielőtt felírta vna a diane-t..erről ennyit h vérvizsgálat alapján nem lehet semmit semmondani...szóval aki nem ért hozzá, vagy nem történt vele ilyen, inkább ne szóljon...

ja..és ez a gyógyszer tökéletes volt nekem...és a kérdésre válaszolva..én váltanék nőgyógyászt, mivel akivel nem tudom nyugodtan, rendes vizsgálat mellett megbeszélni a panaszomat...ahhoz nem járok...

van rengeteg más nőgyógyász..

valószínűleg figyelmesebb és körültekintőbb is

2010. márc. 9. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/32 anonim ***** válasza:
61%

neked azért néztek vérképet, mivel a diane erős és nemis foggátló. egy átlagos vérképből nem derülnek ki a hormonszintjeid, ahhoz mást kell vizsgálni a vérben, és csak akkor végzik el, ha problémád van, mint az előttem szólónak volt.


ha a kérdezőnek problémája van, akkor azt orvosnak MEG KELL mondani. ő nemlát beléd, és nemfog rajtad minden egyes vizsgálatot elvégezni, ugyanis tart annyira eszes embernek hogyha tudod h vmi bajod van, vagy hajlamos vagy, akkor azt előbb megemlíted az orvosnak. nekedis így kellett volna tenned, és nem utólag sopánkodni h az orvos nem végzett el rajtad 200 féle vizsgálatot. ha szólsz h hajlamos vagy erre és arra akkor elvégez vizsgálatot.

tudod: néma gyereknek anyja sem érti a szavát

2010. márc. 9. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/32 anonim ***** válasza:

a diane mellékhatása fogamzásgátló..bármelyik orvost megkérdezheted..

vagy akkor h h nem lettem terhes már 2 éve..de vicc..

jaj tom meddő vagyok...szokásos szöveg..

és egy orovosnak igen is kötelessége kérdezni..pl hajlamosság hízásra, megmérni testsúlyt magasságot, egyéb betegséget...

jo h nem ugy megy be a beteg h ezt meg azt kér...azért ne csináljuk már..nem így megy egy nőgyógyászati vizsgálat...

2010. márc. 9. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/32 A kérdező kommentje:

Szóltam neki, de nem figyelt rám, pedig még anyukám felől is érdeklődött, akit évek óta elég jól ismer, és tudja, hogy neki vannak ilyen gondjai.

Ezért kérdeztem, hogy valakinek van-e valamilyen rossz tapasztalata erről a gyógyszerről (Cypromix)?

Nem szándékoztam beszedni, inkább várok még akkor 1 hónapig, hiszen most jön meg a havim, és így már most erre a hónapra már buktam az elkezdését...

2010. márc. 9. 15:31
 18/32 anonim ***** válasza:

Én úgy tudom, a vérvizsgálaton a hormonszintet nézik, ahhoz igazítják a tablettát, de valójában kevés nőgyógyász alkalmazza. Szinte mindenki ránézésre adja az általa preferáltat (azt most hagyjuk, miért preferálja, a tapasztalatok vagy az ügynök miatt), és ha nem válik be, ad egy másikat. Ezek már alacsony hormontartalmúak, viszonlag biztonságosan szedhetők.

De ha nem bízol a nőgyógyászban, keress fel egy másikat, hogy megnyugodj. Kérheted a tanácsát is, hogy XY ezt írta fel, mit szól hozzá. De az nagyon fontos, h megbízz benne. A lelettel szerintem egy másik dokihoz menj vissza, legfőképpen a gyulladás miatt, amit kezelni kell. (Nekem az is gyanús, h 1 hónap múlva vissza kell menned, az én nőgyógyászom pl. azt mondta, h kell pár hónap, míg hozzászokik a bogyóhoz a szervezet, vagyis ha baj van, szóljak, de egyébként szedjem végig az első 3 havi adagot. Magánrendelés? Mert lehet, h akkor a rendszeres vizitdíjra hajt.)

Az meg, h mit írnak a neten, szerintem ne befolyásoljon. Mindegyik fogamzásgátlónak ijesztő dolgok vannak a papírján, a neten meg vannak ellenőrizetlen rémtörténetek, amik közül a 20 kiló hízás a legenyhébb (de kérdezem én, ki az a hülye, aki megvárja a 20 kilót, nem megy vissza már 3-4 kiló után a dokihoz?! ez nem a gyógyszer hibája, hanem a szedő eszetlensége és kényelmessége). Ha írnak egy másikat, arról ugyanilyen rosszakat fogsz olvasni. Attól, h van, akinek nem jön be, neked még jó lehet.

És mindig azt kell mérlegelni: gyógyszer illetőleg terhesség vagy abortusz. A kisebb rosszat kell választani.

2010. márc. 9. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/32 anonim ***** válasza:
jaj nemár, teis gyengeelméjű vagy? pont te írtad h a mellékhatása csak a foggátlás....de egyébként nem foggátló, csak a mellékhatása az. remélem érted....
2010. márc. 9. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/32 anonim ***** válasza:
64%

15:31-es

Ha pesti vagy, tudok ajánlani normális dokit, dobj egy e-mailt. Mondjuk magánrendelés, nem olcsó.

2010. márc. 9. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!