Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Tényleg kell a fogamzásgátlóba...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Tényleg kell a fogamzásgátlóban 1-2 évenként kis szünetet tartani?

Figyelt kérdés
azt olvastam h ez azért kell mert ha nem tartunk akár tuberkolózisunk is lehet:S
2008. máj. 18. 10:35
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
0%
tényleg kell tartani
2008. máj. 18. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Szerintem mindenki mást mondd erről. A háziorvosom azt mondta hogy kell, a nőgyógyászom pedig azt mondta hogy nem kell... (pedig már 5 éve szedtem akkor)
2008. máj. 18. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Szerintem nem feltétlenül. És én úgy tudom, hogy mondjuk egy év szedés után egy hónap szünet többet árt mint használ, mert az egy év alatt kialakult védettség abban az egy hónapban megszűnik, és akkor kezdődhet elölről.


Pár év után azért érdemes tartani egy negyedéves szünetet, az egyik bartánőmnek így javasola a nőgyógyásza.

2008. máj. 18. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
53%

Csak ha babát szeretnél..a nők része abban az időben lesz nemvárt babás.Csak akkor hagyd abba 1-2 hónapra,ha éppen nincs állandó partnered,mert azért tényleg nem árt,megviseli a szervezetet.De ha állandó partnered van,akkor inkább szedjed.

TBC ellen be vagy oltva,ott a 2-3 heg a bal válladon.Tehát az írónak igen sok fogalma lehetett a dologról.

2008. máj. 18. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim válasza:
100%

Én tíz évig szedtem egyfolytában.A doki azt mondta,hogy nagyon gyenge gyógyszer,nem kell szünetet tartani,nem is tartottam.

Most 33 hetes boldog kismami vagyok

2008. máj. 18. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

NEM SZABAD szünetet tartani!

A szervezetet mind a leszokás, mind a rászokás JOBBAN megviseli, mint a folyamatos szedés.

2008. máj. 18. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
A mai modern, alacsony hormontartalmú tablettákat már több, mint 10 évig is lehet szedni annélkül, hogy kár tenne az ember szervezetében!
2008. máj. 18. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Szia! Én pont most tartok 3 hónapos szünetet 2 év után, mert a doki az mondta kell. Most meg várhatom mikor jön meg, mert 2 hete kellett volna és még nem jött meg! Már bánom, hogy hallgattam az orvosra. Terhes nem vagyok, csak felborult a szervezetem. Ha nem akarsz így járni akkor vagy ne tarts szünetet, vagy ne is szedj tabit.
2008. máj. 18. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim válasza:
Ha fogamzásgátló tablettát szedsz akkor nem örülnek ki a petesejtek amik amúgy kiűrülnek havonta és így felhalmozódnak, szóval ha abbahagyod a szedését a tablettának akkor 1-2 akár 3 hónap is mire megint normális menstruációd lesz, mert ilyenkor kiűrülnek azok is amik nem űrültek ki ezelőtt... Ha valaki a tabletta abbahagyása után lesz terhes sokkal nagyobb eséllyel szül ikreket... Ezt biológia órán tanultuk:)
2008. máj. 18. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Aki úgy tanítja, hogy a fogamzásgátlás alatt "gyűlnek" az érni vágyó petesejtek - az adja vissza a diplomáját! Ugyanis a fogamzásgátlás pont, hogy LEÁLLÍTJA a peteérést... illetve azt a hormont, ami elindítaná ezt.

Utána természetesen, ha abbahagyják, egy időre megzavarodik a ciklus, és akármi is lehet.

2008. máj. 19. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!