Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Megbízzak az új nőgyógyászomba...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Megbízzak az új nőgyógyászomban és az által felírt fogamzásgátlóban ezek után?

Figyelt kérdés

A problémám ott kezdődött, hogy elmentem egy olyan nőgyógyászhoz, akit nem ismerek, de mindenkitől pozitív visszajelzéseket hallottam róla. Futószalagszerűen végezte a vizsgálatokat, hiszen vagy 1,5 órát késett. Rám is kb. 5 perce volt, pedig lettek volna kérdéseim, de kapkodott. Közölte flegmán, hogy az egész méhszájam be van gyulladva, de ne aggódjak (NE?), viszont azt nem mondta, hogy az eredmény után várna vissza, hogy elmondja mi a további teendő, szükséges-e valamilyen kezelés...


Eddig nem szedtem fogamzásgátlót, most viszont szeretném elkezdeni. Kértem is tőle, hogy ajánljon valamit, erre hozzám vágta a Cypromixet, amiről elég vegyes dolgokat olvastam a neten. Tény, hogy nem drága ez a készítmény (vagy minden nevezzem), de fenntartásaim vannak vele szemben az olvasott vélemények alapján...


Én úgy gondolom, hogy egy orvosnak talán fel kellene tennie bizonyos kérdéseket, esetleg el kellene küldenie legalább egy vérvizsgálatra, hogy a legmegfelelőbb fogamzásgátlót tudja felírni. Azt mondta, hogy csak 1 havit ír fel, és ha tapasztalok valami változást magamon, akkor így nem lesz felesleges pénzkidobás... Ennyi volt az egész vizsgálat, ami egy rohadt nagy csalódás volt számomra, így még én érzem magam rosszul, hogy elmentem hozzá. (és úgy lenyomta a hasam, hogy utána 2 napig rettentően fájt, és még be is lázasodtam, ami nem feltétlenül ennek a vizsgálatnak tudható be, de ki tudja)


Vajon így merjem szedni ezt a csodabogyót, vagy inkább egyből landoljon a kukában??? Ha valakinek van hasonló tapasztalata, vagy bármilyen negatív infója erről a készítményről akkor örömmel és érdeklődve olvasom a véleményeket! Köszönöm előre is!!!


2010. márc. 9. 13:25
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:

A készítményről nem tudok semmit mondani. De a vizsgálat/szituáció ismerős. Én is gyógyszert mentem felirtani megkérdezte hogy rendszeresen élek e nemi életet, megnyomkodott kb 5 másodperc alatt és aztán hozzám is hozzám lett vágva egy gyógyszer. Mondjuk én az enyémről csak jókat hallottam.

Amúgy az orvos azt a gyógyszert adja első sorban amelyik gyártójával leszerződött..

Szerintem egy próbát megér, szedd be. Ha nagyon nem vagy biztos akkor viszont lehet hogy másik nőgyógyászt kéne keresned..

2010. márc. 9. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 A kérdező kommentje:

Köszi a gyors választ!

Én is úgy gondoltam, hogy köze van a felírt tablettának ahhoz, hogy melyik gyógyszerügynök volt legutóbb nála... Kaptam valami szórólapszerűséget is tőle a Cypromixről, és szinte csak ezzel volt tele az asztala, így valószínűnek tartom ezt a feltevést.

2010. márc. 9. 13:35
 3/32 anonim ***** válasza:
36%

"esetleg el kellene küldenie legalább egy vérvizsgálatra, hogy a legmegfelelőbb fogamzásgátlót tudja felírni"


ezegy óriási baromság, sajnálatos h vannak még ilyenek akik ebben a hitben élnek h a nődoki a vérvétel eredményéből ír fel foggátlót :S



"Azt mondta, hogy csak 1 havit ír fel, és ha tapasztalok valami változást magamon, akkor így nem lesz felesleges pénzkidobás... "

ez bölcs dolog, a legtöbb nőgyógyász így csinálja h csak 1 havit ír fel, és utana vissza kell menni és beszámolni az eredményekről.


ugyanis a nőgyógyász is csak találomra írja fel a foggátlót, ő sehonnan sem tudja ezt kideríteni h mitől nemlesznek neked mellékhatásaid, de főleg nem a vérvételből, erről mindenki szokjon már le végre!!!!!


a nőgyógyászod nemcsinált semmit sem rosszul.

a vérvételt pedig a foggátló szedése után tanácsos elvégeztetni, mivel az csak arra való h a májadat nézzék h hogyan reagál a foggátlóra.

2010. márc. 9. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 A kérdező kommentje:

Ha ilyen bunkó módjára válaszolsz, akkor inkább NE TEDD!!!


Igen, fontos lenne az a rohadt vérvizsgálat, mert talán akkor kiderülne, hogy milyen alkotóelemekre vagyok allergiás, nem pedig tippmixre menne, hogy ok, akkor nesze itt van, ha szar, akkor majd kapsz másikat, addig is roncsold a szervezeted azzal a gyógyszerrel, ami neked nem jó...


Olvass utána a neten, hogy sok nőgyógyász írja, hogy fontos lenne az előzetes vizsgálat. Az neki úgysem kerül plusz idejébe, és a későbbiekben így el lehetne kerülni a felesleges kellemetlenségeket...

2010. márc. 9. 13:50
 5/32 anonim ***** válasza:
53%

"Amúgy az orvos azt a gyógyszert adja első sorban amelyik gyártójával leszerződött.. "


Ez egy általános sztereotípia jó 10-15 évvel ezelőttről.


Az elmúlt 4-5 évben már olyan szigorúak a szabályozások és ellenőrzések, hogy az orvosoknak csupán töredéke meri ezt megkockáztatni, hogy kenőpénzt fogad el gyógyszercégtől. Ugyanis ha kiderül akkor megvonják az engedélyét és mehet a "balettbe ugrálni".


Az előttem szólónak pedig igaza van, a nőgyógyász PREFERENCIA alapján ír fel gyógyszert, ugyanis HALVÁNY F*NGJA sem lehet róla semmilyen vizsgálat alapján, hogy neked mitől lesznek mellékhatásaid.

Felír egy havit, aztán ha nemjó, felír másikat. Nyilván mindenkinek ugyan azt írja fel első hónapra, mert azzal Ő kevés gondot tapasztalt. Aztán aki visszajön annak felír mást...


Azon meg ne csodálkozz, hogy rohan az orvos, meg sokat kell várni. Mert az, hogy 100.000 nettót keres (mint egy banki kis csitri ügyintéző) nem mentség arra, ha bunkó, de mindezek felett még a szükséges orvoslátszámnak jóhelyeken a fele áll rendelkezésre, roszabbakon az 1/3-a.


Ha nem tetszik lehet menni magánorvoshoz jópénzért, ott nem kell várni.

2010. márc. 9. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:
53%

Mond te jártál biológia órára?

A vérvizsgálatból nem derül ki, hogy mire vagy allergiás.


Sőt, a vérvizsgálatból SZINTE SEMMI RELEVÁNS nem derül ki. Az derülne ki, ha tropa lenne a májad, de annak lenne némi tünete, tünetmentes deficites máj igen ritka...


Amíg volt rá keret azért csináltak előzetesen májfunkciót, hogy kiderüljön - AMIKOR VISSZAJÖSSZ - hogy romlottak-e az értékeid. De mióta nincs pénz a kórházakban ezt a lépést kihagyják.

Lehet érte szidni az EU MINISZTERT, nem az orvost.

2010. márc. 9. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 A kérdező kommentje:

Szerintem hagyjuk azt, hogy mennyit keres egy orvos! Több százezret, és ezt mindenki jól tudja. Nem mond egyik sem nemet a hálapénzre, és egy szülésnél is több tízezret kap...

Teljesen mindegy, nem ez volt a feltett kérdésem lényege.


Amúgy minden orvosnak ugyanúgy kell bánnia a betegekkel, nem lehet előítéletes, nem kivételezgethet egyikkel sem. Egy magánrendelés pedig nem oldja meg a problémákat!!!

2010. márc. 9. 14:02
 8/32 anonim ***** válasza:

1., Ne keverd a szülészt a nőgyógyásszal (van, aki mindkét képesítéssel rendelkezik, de nem általános).

2., Gondolom a közalkalmazotti bértábla alapján tudod ilyen jól, hogy "több százezret" keres egy orvos.

[link] Itt nézelődj. Elárulom, hogy nem a 14J egy átlagos orvos...

3., Tippelhetek, hogy 22 év alatt vagy?

2010. márc. 9. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 A kérdező kommentje:

Nem a kiírt kérdésemre kapom a válaszokat!


Amúgy nem vagyok 22 év alatt és nem kell hülyének nézni. Csak olvasd el, hogyan fogalmaztam meg a fenti kérdésemet, és abból kiderül, hogy nem egy tudatlan kis csitri vagyok, mint a legtöbb ilyen témájú kérdés kiírója...


Látom ez az oldal is arról szól, hogy a napi felgyülemlett feszültséget kitöltsétek másokon arc nélkül. Így könnyű!


Én csak feltettem egy kérdést, és érdekes módon, az 1. hozzászóló nem értette félre a segítségkérésemet, és eddig csak ő tudott kulturáltan válaszolni! Köszönet neki érte!

2010. márc. 9. 14:45
 10/32 anonim ***** válasza:

nem, ezaz oldal arról szól h egymásnak segítsük, és akár hiszed, akár nem, itt mindenki neked akar segíteni, de elég idegesítőek az olyan emberek akik feltesznek egy kérdést, és nem fogadják el az ellentétes választ. mint látod itt mindenki azt irogatja h a vérvételből SEMMI SEM DERÜL KI! de te ezt képtelen vagy elfogadni. pláne az nem h mire vagy allergiás....a v érvizsgálat a májadra megy ki, deha már az internettel jössz, olvass utána kicsit bövebben teis, nemegy nőgyógyász írja h a vérvételt a foggátló szedése után javaslott elvégezni, mivel akkor látszik h hogyan hat a májadra. sőt, a nőgyógyászok többsége, de még a háziorvosok is, félévente vagy évente adnak beutalót vérvételre, pontosan ezért.

szerintem fogadd el, h ez így működik, és ebből neked SEMMI KÁROD SEM SZÁRMAZIK. a foggátló így működik. vagy jó, vagy nem. ezt egyik orvos sem tudhatja h neked befog-e válni. ezért írnak csak fel egyhónapi adagot h utána visszamehess és beszámolhass h tapasztaltál-e mellékhatásokat. ha nem, akkor felírja a 3 havit. ha igen, akkor másikat ír fel. ez így működik. fogadd el. a vérvétel pedig az ég világon semmit sem old meg.

de elmesélek vmit. barátnőmnek volt előtte vérvétele, más okojkból kifolyólag, de magával vitte a nőgyógyászhoz. az orvos átnézte, majd mondta h semmi rendellenesség nincsen a vérképében, teljesen jó. felírt neki egy foggátlót, majd mit ad isten, nem vált be neki, mivel mellékhatások gyötörték. na ennyit erről. tökéletes vérkép mellett is kijöhetnek a mellékhatások ha esetleg túl sok a hormon, vagy éppen túl kevés. ez nem megjósolható egy vérképből. tessék ebbe beletörődni.

2010. márc. 9. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!