Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Miért nem veszik át a pasik a...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért nem veszik át a pasik a fogamzásgátlás gondját?

Figyelt kérdés

Sokszor, ma is többször láttam olyan kérdést, amely szerint a nők csak átverik a pasikat, meg szándékosan esnek teherbe. Ilyenkor mindig a pasi az áldozat és az átvert. Igazság szerint én ezt nem értem: ha a férfiak szerint minden nő számító, pénzéhes, aljas...stb, akkor miért bízzák rá a fogamzásgátlást. A nők többsége örülnek, ha megszabadulhatna a szervezetét bombázó hormonoktól. Plusz a gyógyszergyáraknál már régen bevetésre készen áll a férfitabletta. Ja, hogy a piaci felmérések szerint nem lenne sikeres. Mert a férfiak nem mérgeznék a testüket. Akinek nem inge, persze ne vegye magára. Itt is hatalmas tisztelet a kivételnek.

Fiúk: Ti szednétek fogamzásgátlót a barátnőtök helyett?



2013. márc. 6. 13:20
1 2 3 4
 21/33 anonim ***** válasza:
0%

Ha kihagyod, persze, hogy nem véd:D

Persze, hogy özön mellékhatása van, de abba gondolj bele, 4 módszer együttes használatát soroltad fel, amivel elérhető hasonló hatásfok, mint a tablettával. Méregeted magad, naptárazol, megszakítás, pesszárium(aminek a helyes felhelyezése egyből problémás és elmozdulhat bármikor), hüvelykrémek(tönkreteszi a hüvelyflórát), szóval nem is 4, 5 módszer együttes alkalmazása, és ezek mellett legyen meghitt, önfeledt szexuális életed, és még mindig van félnivalód, ha az egyik nem jött be. Nem kötelező fogamzásgátlót szedni, senki nem mondta, de akinek nem érzékeny rá a szervezete, semmi baja sem lesz tőle. Van, akit a tej is megölne, az ne igyon tejet.

2013. márc. 6. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/33 anonim ***** válasza:
100%

Én gyógyszerésznek tanulok, ha most bemásolnám nektek ide a tankönyvem azon részét amiben a fogamzásgátló tablettákról van szó sírva húzná le a tabikat a wc-n mindenki. Egy összetételnek ugyanis 10-15 mellékhatása van és ugye egyik tabletta sem csak 1 alkotóelemből áll.

Voltunk az egyik cégnél aki Magyarországon a fogamzásgátlók gyártásáért felelős, undorító dolgokat mondtak ott is, persze ők legyártják mert milliárdokat kapnak érte de azért velünk közölték hogy milyen ügyeket tussoltak el és hogy milyen pereskedések folynak jelenleg is.

Eljött hozzánk az a doki aki a tabletták hazai forgalmazásában tevékenykedett és ő is azt mondta, megdöbben azon, amit tett. Látva hogy mennyi káros hatást szabadítottak ezzel az emberekre.


Nekem ennyi elég volt, ha a gyártó, a forgalmazó illetve a hozzáértő professzorok is azt mondják hogy hosszú távon méreg akkor az már jelent valamit. Gondolj bele, egy természetes folyamatot nyomsz el a szervezetben éveken, évtizedeken keresztül.

A nyilvánosság elől rengeteg minden el van hallgatva, hogy is ne lenne, ha mindenki tudná a dolgokat, senki nem venne fog.gátló tablettát.

Angliában, Franciaországban és az USA-ban már szinte csak 1-2 tabletta elérhető, ott legalább a dokik elmondják a betegnek hogy VALÓJÁBAN mire is számíthat.


Persze mibdenki úgy védekezik ahogy akar, én a magam részéről pesszárium ill. ahogy az előttem szóló is írta már. A pesszárium nem mozdul el, nem nehéz felhelyezni de gondolom te is évek óta használod és tapasztalatból beszélsz. A spermicidek nem károsítják a hüvelyflórát, kevered a Canestennel őket. Az meg nem értem hogy jön a azex meghittségéhez hogy reggel megméred a hőmérsékleted illetve megnézed milyen nap van.

2013. márc. 6. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/33 anonim ***** válasza:
100%

Egyetértek a 18-as és a 22-es válaszolóval.


És csak ennyit szólnék hozzá:


"Valaha ifjúkoromban én voltam Magyarországon a hormonális fogamzásgátlás egyik élharcosa. Lényegében az összes akkori fogamzásgátló gyógyszer kipróbálási folyamatában tevékeny részem volt és azt gondoltam, hogy ezzel meg fogjuk váltani a világot, megoldjuk a koraszülés kérdésének egy fontos részét, és még a végül meg nem valósult kandidátusi disszertációm is ebben a témakörben íródott. Ma megrettenek magamtól, hogy mit is szabadítottunk a világra. Ha most mindent kifejtenék ezzel kapcsolatban, akkor még holnapután is itt zongoráznék. A lényeg az, hogy valamit megoldottunk és nagyon sok mindent alapvetően tönkretettünk, sajnos nemcsak a nők, hanem minden ember számára. Hatalmas környezeti szennyezést szabadítottunk a világra, és miután nem számoltunk azzal, hogy receptet írni sokan tudnak, viszont a hormonrendszerhez viszonylag kevesen értenek, így számtalan ciklus- és meddőségi problémát alapoztunk meg, annak minden hozadékával együtt."

dr. Hamvas Ferenc


Ez azért már jelent valamit, nem?

2013. márc. 6. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/33 A kérdező kommentje:
22,23: hatalmas nagy zöld pacsi!
2013. márc. 6. 15:03
 25/33 anonim ***** válasza:
0%

Hány olyan gyógyszer van, aminek 2 oldal a mellékhatása. Influenzára 3 olyan gyógyszert szedtem, aminek a mellékhatásai között szerepel a hirtelen halál, ne menjünk bele a gyógyszerlobbiba és hogy mi mindent hallgatnak el. Egy sima lázcsillapító mellékhatásai között is ott a gyomorvérzés, hát az sem egy egészséges dolog.

A meghittség ott veszik el, hogy a sok bába között elvész a gyerek, ebben az esetben pont, hogy megszületik. Eleve, ovulációkor nincs szex, bármennyire kívánjátok egymást, szex előtt rá kell készülni, elveszett a spontanitás az egészből.

2013. márc. 6. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/33 anonim ***** válasza:
0%
Persze, lehet itt jönni szép idézetekkel, de még mindig rengeteg nem kívánt terhesség van, ami sokkal nagyobb probléma, mint a ciklus vagy a meddőség néhány embernél.
2013. márc. 6. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/33 anonim ***** válasza:
100%

Ovulációkor is van szex csak 4 napig nem belém élvez hanem máshova, na bumm.

Nem kell közvetlen szex előtt rákészülni a pesszárium akár 24 órával hamarabb, a spermicid gél pedig 3 órával hamarabb felhelyezhető.


A különbség az influenza elleni tabletta és a fogamzásgátló között az, hogy amíg te az influenza elleni tablettát maximum 2 hétig szedheted addig a nők a fogamzásgátlót évekig naponta juttatják a szervezetükbe, azért ez a kettő nem hasonlítható össze.

2013. márc. 6. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/33 anonim ***** válasza:
100%
Ja hogy te ezt lereagálod így? Amikor a barátnőd gyerektervezés közben közli hogy "bocsi, a tabletta meddővé tett, nem szülhetek neked" akkor is azt fogod mondani, hogy: "nem baj drágám, de legalább kevesebb a becsúszott baba, az hogy te nem szülhetsz vagy nem normális a ciklusod az egyáltalán nem baj"?
2013. márc. 6. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/33 anonim ***** válasza:
79%
Ha neked egy olyan orvos véleménye, aki a hormontartalmú fogamzásgátlók gyártásában és behozatalában fontos feladatot látott el csak egy "szép idézet" akkor igazából nincs is több kérdésem.
2013. márc. 6. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/33 anonim ***** válasza:
17%

Ha emiatt nem lehet gyerek, annak oka van és kész, ennyi, nem fogok hozzá betegesen ragaszkodni, mindketten tisztában voltunk a kockázattal és ezt vállaltuk.

Igen, 2 hétig szedem, csak mivel hirtelen halálnak hívják, ez ebben az esetben lényegtelen, mikor omlik össze a keringésem, több kárt okozok 2 hét alatt, mint más cucc 3 év alatt.

Te akkor pesszáriumozzál, méregessél, védekezz megszakítással(mintha az védekezés lenne, ezt azért egy tanárod előtt se reklámozd), és reménykedj, hogy nem lesz nemkívánt gyereked.

Akinek a reménynél több kell, az mást használ. Ilyen egyszerű, nincs ezen mit ragozni.

A férfiak is, nők is legyen tisztában mindennek a kockázatával és döntsenek, a lényeg, hogy ne szülessenek olyan gyerekek, akiket nem akartak.

2013. márc. 6. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!