Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Anyukák, Ti megengednétek a...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Anyukák, Ti megengednétek a 17 éves lányotoknak, hogy fogamzásgátlót szedjen?

Figyelt kérdés

Kb fél éve él szexuális életet. Az óvszer elég drága és nem a legbiztonságosabb megoldás.

Valamiért nem engedi meg a barátnőmnek az anyukája,hogy azt szedjen.Nem indokolja meg,hogy miért.

Hogyan tudnám rávenni,hogy engedje?Barátnőm és én is sokkal nyugodtabb lennék...



2012. nov. 2. 14:36
1 2 3 4
 1/36 A kérdező kommentje:
Nem utolsó szempont,hogy a gumi sokkal drágább is a gyógyszernél.
2012. nov. 2. 14:42
 2/36 anonim ***** válasza:
77%

Az óvszer elég biztonságos, ha nem szakad el ami manapság nagyon ritka akkor elég biztonsgágos...mellesleg a tabi se olcsóbb


Egyébként sok oka lehet, például a fogamzásgátlók esetleges mellékhatása mint a hízás, puffadás, depresszió, szórösödés...esetleg aggája vannak hogy túl fiatal...

vagy hogy már ilyen fiatali elkezdni önmaga folyamatos gyógyszerezését, mert ez azért ártalmas....lehet egindokolná ha nyugodtan kérdezitek meg tőle...

2012. nov. 2. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/36 anonim ***** válasza:
100%

A fogamzásgátló tablettáknak vannak hátulütőik.

[link]

2012. nov. 2. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/36 A kérdező kommentje:

Én is tudom,hogy van mellékhatása(minek nincs?),de szerintem még mindig nem olyan veszélyesek,mint az eseményutáni tablettáé.Már kétszer szakadt el a gumi,pedig durexet használunk.

Egyébként a fogamzásgátló lenne 3 havonta 8-10.000Ft,a gumi pedig heti ~1.600Ft. Szerintem a kettő különbsége elég komoly összeg hosszú távon!

2012. nov. 2. 14:50
 5/36 anonim ***** válasza:
77%
És az anyukája tudja, hogy él szexuális életet, vagy azt hiszi, hogy a tabletta tiltása miatt nem is fog szexelni?
2012. nov. 2. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/36 A kérdező kommentje:
Tudja és engedi is.Nem problémázott ezen,mivel tudja,hogy szeret engem és én is Őt.
2012. nov. 2. 14:59
 7/36 anonim ***** válasza:
23%
Most akkor rólad van szó vagy a barátnődről? Nem értem...
2012. nov. 2. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/36 anonim ***** válasza:
86%

Hát első körben elbeszélgetnék vele. Elmondanám a tabletta és az óvszer előnyeit és hátrányait, talán kicsit meg is próbálnám meggyőzni arról, hogy a tabletta nem biztos, hogy hosszú távon annyira kifizetődő.

Ha látom rajta, hogy felfogta mit vállal vele, és ő mégis a tabit szeretné, akkor vszínűleg megengedném.

Hiszen még mindig inkább a tabletta, mint az, hogy esetleg védekezés nélkül szexeljen.


De meg tudom érteni az anyukáját is. Nyilván félti a lányt, lehet, hogy ő maga is ráfázott már a tablettával.

Az emberek (főleg a férfiak) hajlamosak azt hinni, hogy a tabinak aztán semmi komolyan mellékhatása nem lehet. És ez sajnos nagyon nem igaz.

A mellékhatások még hagyján (hisz az ember max. leáll vele és kész), de az utóhatásai igen kellemetlenek lehetnek.

Pl. egyik ismerősömnek teljese tökéletes volt a ciklusa a tabletta előtt, már fél éve nem szedi. és bizony azóta nem állt helyre a vérzése. Összevissza van a ciklusa, kitolódik a peteérése (mikor van egyáltalán), menzesz előtt állandóan pecsétel (ami hormonzavarra utal). És ez bizony igen kellemetlen, ha az ember babát szeretne.

Itt is láthatsz arra néhány példát, hogy igen is lehetnek veszélyei:

http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__teherb..


Ha pedig nálatok két óvszer is kiszakadt, akkor szerintem nem a gumi a hibás. Ti csináltok vmit rosszul.


Ui.: 17 évesen nem kell szülői engedély a tabihoz. Ha annyira akar szedni, akkor legyen nagy kislány, menjen el az orvoshoz és írassa fel.

2012. nov. 2. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/36 anonim ***** válasza:
55%
Heti kb. 1400Ft a koton :O Hát ja annyiba 2 csomag durex kerül, ami 6db. akkor majdnem minden nap nyomjátok, ha nem engedi meg az anyukája, akkor próbáljátok meg kibírni, hogy hetente 2-3 alkalommal szexeljetek, a többi napon, meg ne normál szexet nyomjatok, hanem orált, vagy anált, azokhoz nem kell koton, ha csak nem k*rvával csinálod, de gondolom a barátnőd nem az.
2012. nov. 2. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/36 A kérdező kommentje:

Én a barát vagyok!

Én tudom,hogy vannak elég komoly mellékhatásai a gyógyszernek(utánanéztem)!Biztos nem fogunk védekezés nélkül szeretkezni,de ez a gumis dolog engem valahogy nem nyugtat meg.


Lehet,hogy valamit mi csinálunk rosszul,mivel mindketten kezdők vagyunk!Bár nem tudom mit csinálhatunk rosszul,mert a barátnőm benedvesedik rendesen,én pedig nem vagyok olyan vadállat,hogy elszakadjon az óvszer(szerintem)


A szülők tudta nélkül biztos nem fog szedni!Mindent megbeszél a szüleivel,rögtön kiszúrnák ha titkolná.

2012. nov. 2. 15:11
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!