Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Azok a nők akik szednek...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Azok a nők akik szednek fogamzásgátlót mennyire tapasztaltak hízást vagy bármilyen mellékhatást?

Figyelt kérdés
Mostanában gondolkodom egyre jobban, h kellene vmi rendszeres védekezés,ami nem a gumi,de félek a hízástól,amúgy sem vagyok vékony alkat,meg olvastam olyat,h vki nehezen esett teherbe tőle vagy meddő lett.Mennyi ennek az esélye?Ha alacsony hormontartalmút szedek akkor nem hízok tőle?A válaszokat előre köszönöm.
2011. aug. 11. 02:14
1 2 3 4 5 6
 31/58 anonim ***** válasza:

Meddő nem leszel tőle. Az alacsony hormontartalmú, többfázisú tablettáknak meg kevesebb is a mellékhatásuk, mert követik a természetes ciklust. Az viszont előfordulhat, ha jól tudom, hogy miután abbahagyod, akár fél év is eltelhet, mire készen állsz a terhességre. Ez egyéntől függ.


A hízással kapcsolatban általában azt mondják nem, vagy csak keveset lehet hízni. Én azért híztam vagy 15 kilót. De nekem az étvágyam is nőtt. A legtöbben viszont nem híznak tőle, akik pedig felszednek pár kilót, ésszerű étrenddel és egészséges életmóddal meg tudják tartani az alakjukat. Ha tényleg felmerül a gyanú, hogy a nagyobb mértékű hízáshoz a fogamzásgátlónak van köze, akkor beszélni kell a nőgyógyásszal és ír ki másikat.

2011. aug. 11. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/58 anonim ***** válasza:
Nah jó, én tovább nem vitatkozom:) Nekem van egy véleményem, nektek is van, és úgy látszik nem jutunk közös nevezőre. Mindenesetre szerintem vannak olyanok, akik meg tudnák cáfolni, hogy nem okoz meddőséget.
2011. aug. 11. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/58 anonim ***** válasza:
de gumival se lehet életünk végéig védekezni..
2011. aug. 11. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/58 anonim ***** válasza:
Utolsó...miért nem lehetne gumival védekezni "örökké"?Inkább azzal szoktak,ugyanis változó korban már nem nagyon szednek a nők bogyót.Amúgy az eredeti kérdésre válaszolva:minden szar dolog kijött rajtam.Híztam,magas lett a vérnyomásom,megzavarodott a hormonháztartásom,kialakult a PCOS betegség,inzulinrezisztenciám lett és még sorolhatnám.Életem végéig gyógyszert kell majd szednem és nehezen eshetek teherbe.Ja,és tornázom,diétázom és így sem tudok fogyni.
2011. aug. 11. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/58 anonim ***** válasza:

71%-os: Ne haragudj, de már kicsit sok lesz a nyöszörgésedből. A te dolgod, hogy hogyan védekezel, de ha szarul, akkor ne keress kifogást.

Olvastam már a sztorid. Védekezel megszakítással, pharmatexszel és naptármódszerrel is, mégis úgy alakult, hogy peteéréskor csak a megszakítást alkalmaztátok. Most bűntudatot van, és próbálod mentegetni magad.

De ez nem mentség. Én is azon "szerencsétlen" emberek közé tartozom, akik nem szedhetnek gyógyszert. Nekem is "szar" a gumi, jobb lenne nélküle, végre tényleg érezni a párom, mert sajna sosem volt gumi nélküli szexben részem.

De tudomásul vettem, hogy ez van. Vagy védekezek óvszerrel, vagy keresek más, kevésbé biztonságos módszert. Én nem akarok kockáztatni, ezért marad a gumi.

Ha nem is életem végéig, de addig, míg babát nem szeretnék, ez marad. Majd utána lehet megpróbálom a spirált, bár anyumnak nem vált be.


Nincs olyan, hogy "de nem lehet élete végéig blabla". De lehet csak akarni kell. Én leszarom, felőle aztán csinálhatod védekezés nélkül is, csak ha teherbe esel, ne fogd arra, hogy "neked nem volt más választásod". Mert igen is volt.

2011. aug. 11. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/58 anonim ***** válasza:
82%-os: Tabi előtt nem volt semmi problémád? Normális volt a ciklusod?
2011. aug. 11. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/58 A kérdező kommentje:

Köszi mégegyszer,h ilyen sokan írtatok!:)

Még midig nem tudnám eldönteni,h mit csináljak ezzel.Vannak akiknek bevált,van akinek nem.Én igazából elég ilyen "érzékeny" típus vagyok.Úgy értem,h allergiás vagyok mindenre,kipattogok,asztmás is vagyok.Ez persze tudom nem feltétlenül jelenti azt,h lenne káros hatása rám,de lehet,h pont azért lenne,mert ennyire parázok rajta.

A pharmatexes dolog pedig nem hülyeség,vmi fórumon olvastam.És nem azt,h tuti meddőséget okoz,de hajlamosít rá.Nekem rendszeres a ciklusom,szóval nem tudom,h mennyire befolyásolná ha hosszabb szedés után abbahagynám.

A másik,h olvastam,h elvileg aki szed fog- gátlót,annak 1-2 év után szüneteltetni kellene min fél évre.Aki nem tartja be,az meg ne csodálkozzon,h meddő.Sztem.

2011. aug. 12. 02:28
 38/58 anonim ***** válasza:
Igen,a bogyó előtt minden rendben volt velem.
2011. aug. 12. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/58 anonim ***** válasza:
84 - es, ezt már megbeszéltük. örülök, h te védekezhetsz gumival, én nem. ha nem tetszik amit irok, ne olvasd. én csak a kérdésre válaszoltam. igy ismeretlenül elég csúnya dolog elitélni. az h neked vmi sz.r védekezés, másnál még beválik. mint pl. nálam. söprögessen mindenki a saját háza előtt.
2011. aug. 12. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/58 anonim ***** válasza:
nincs bűntudatom. egyáltalán. ez volt, és kész. nekem is elegem van már, h állandóan beszólsz.
2011. aug. 12. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!