Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Lenne két számomra nem Teljese...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Lenne két számomra nem Teljesen tisztázott kérdésem. Ti mit gondoltok?

Figyelt kérdés

1. több válasza között, hogy a tabletta szedési szünetben nem teljes a védelem. Ebben az esetben miért írják rá a betegtájékoztatóra, hogy "ha így szedi akkor azon a 7 napon is védett amikor nem szedi a tablettát"?

2. Tabletta szedése mellett honnan lehetünk biztosak benne, hogy a vérzésünk nem csak a megvonás miatt jelentkezik, szóval az nem fordulhat elő, hogy teherbe esem, de mégis megjön, mert a megvonás miatt megkell?

1. (ezt a Yadine nevű fogamzásgátlónál olvastam).


2010. júl. 12. 15:29
 1/4 anonim ***** válasza:
a fogamzásgátló mesterséges ciklust alakít ki. ha pl teherbe esnél, akkor előtte vannak jelek. pl több éve szeded a gyógyszert, de köztes vérzés jelentkezik, ún. áttöréses vérzés. nem kötelező, de lehet peteérés is. elméletileg a menzesz alatt is teherbe lehet esni, de nagyon nem valószínű. hívd fel a nőgyógyászodat, ha kétséged van.
2010. júl. 12. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

1.Erről itt elég nagy viták folytak.Kérdezd meg,hogy a dokid milyen állásponton van,ő mit gondol erről!


2.Ha teherbe estél,akkor a megvonásos vérzésed nem fog jelentkezni,mert az akkor van,ha nem veszed be a tablettát,nem kapja meg a szervezeted azt a mennyiségű hormont és ezért vérzel.Ha terhes vagy,akkor a hormonszint nem fog csökkeni a tabletta mentes napokon sem és így nem fogja arra késztetni a szervezeted,hogy lelöködjön a méhnyálkahártya.

2010. júl. 12. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
1.Ezzel a kérdéssel már én is sokat foglalkoztam, mivel több éve szedem és szünetben is szeretkezünk természetesen.Szerintem azért csökkenHET a hatás szünetben, mert lehet elfelejted bevenni, nem jut eszedbe, hánysz és ezért óvatosságból ezt mondja pár doki.Én erre tudok csak kvöetkeztetni.
2010. júl. 12. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
76%

1. A nőgyógyászok 95%-a + a betegtájékoztatók is azt írják, hogy véd a szünetben a tabletta. Van néhány nőgyógyász, aki szerint csökken a hatása a szünetben, ők vannak kevesebben. Én a magam részéről a saját nőgyógyászomnak hiszek, aki szerint nem csökken a védelem.


2. Előfordulhat, hogy nem jön meg a megvonásos vérzés mégsem vagy terhes. Szerintem ha rendesen szeded annyira minimális az esélye a terhességnek, hogy az szinte elhanyagolható, így nem kell aggódnod, hogy terhes leszel rendes szedés mellett.

2010. júl. 13. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!