Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Mit gondoltok? Szerintetek...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit gondoltok? Szerintetek mit kéne csinálnom?

Figyelt kérdés
17 vagyok. 12-13 éves korom óta menstruálok, és már elég régóta mindig ugyanakkor, rendszeres. De már az első alkalomtól kezdve iszonyú kínokat élek át, mikor megvan - hányinger, hányás, hasmenés, szédülés, hihetetlenül erős görcsök. Gyógyszer nem segít, az Algoflex M fél-1 órányi megnyugvást biztosít, de ahhoz is sok idő kell, hogy hasson. A kérdésem az lenne, hogy ilyen esetben, ilyen korban szedhetnék fogamzásgátlót, vagy még korai? Elég nehezen bírom a fájdalmat, és nem szeretnék tovább szenvedni, ha van más megoldás is. A barátommal nemrég fordultak szexuális téren is komolyra a dolgok, viszont az óvszertől picit tartok is. Mi a véleményetek?
2011. szept. 15. 15:55
 1/5 anonim ***** válasza:
73%
Fogamzásgátló! Menj el orvoshoz, úgyis azt fogja felirni neked.. é am is jobban jársz védekezés érdekében is a tabival!
2011. szept. 15. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
57%
Én mindig injekciót kaptam a fájdalmaimra, én már a falat kapartam,mindent kipróbáltunk semmi hatása sem volt a gyógyszereknek, mióta van egy 1éves kapcsolatom szedek fogamzásgátlót semmi panaszom nincs! Picit fáj a hasam,azt is csak annyira ,hogy tudjam,hogy most jön meg.Javasalom a fogamzásgátlót akár védekezésre,akár fájdalomcsillapításra, nagyon kevés hormontartalmúak vannak már manapság,hiába vannak ellenük :) 19/L
2011. szept. 15. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
77%
Én 16 éves vagyok 2-3 éve szedek fogamzásgátlót mondjuk nem azért mert nemi életet élnék hanem mert összevissza jön és ha megvan nem múlik el.Amúgy ez a hasmenéses meg a rosszul létes dolgok azt hittem csak nálam vannak. :/
2011. szept. 15. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Ilyen korban kiírják már. Nem mint fogamzásgátló, hanem hormon-rendberakó kezelés, aminek a mellékhatása a fogamzásgátlás.
2011. szept. 16. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
34%
Nagy eszetek van válaszolók nektek is.Fogamzásgátlót nem szabadna senkinek sem szedni mert mérgezi a szervezetet, főleg ilyen idős korban amikor a szervezet ki sincs fejlődve még normálisan.Ez egy műhormon ami nem engedi a szervezetet hogy normálisan működjön és a szervezetet úgymond kivonja a forgalomból és a gyógyszer dolgozik a hormonok helyett.Későbbi korban sok dolgot okoz amiről a nők nem is gondolják, hogy az a gyógyszertől van.Pl.klímaxos tünetek, csomók a mellben, mell-méh és petefészekrák, trombózis, embólia stb.Én is sokat szenvedtem a fájdalmaktól, de ahogy nőttem úgy csökkent és már alig érzem mikor megjön.24 éves vagyok egyébként.Van több védekezés lehetőség.Az óvszer például szinte 100%-ban véd a betegségek és a terhesség ellen ha jól használjátok.Én irattam fel Feldene Dispersal nevű fájdalomcsillapító gyógyszert és ha nagyon fájt akkor azt bevettem.Reggel bevettem fél szemet és estig nem éreztem, hogy fájna.De a cickafark-citromfű tea is sokat segít.Én abszolút ellene vagyok a műhormonoknak.A családomban a nők szedték és nem jól jártak vele.Gombás fertőzésekre hajlamosít valamint jó kis mell csomókhoz-ezt kimutatták náluk.
2011. szept. 16. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!