Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Mit gondoltok, mit kellett...

Mit gondoltok, mit kellett volna csinálnom?

Figyelt kérdés

Röviden annyi a történet, hogy ma délelőtt biciklivel mentem egy körforgalomban, amikor egy autós meg akart előzni, de az előzést nem tudta befejezni, mert a következő lehetőségnél akart kimenni a körforgalomból, míg én az eggyel későbbinél szándékoztam volna. Nem számítottam erre a manőverre, ezért belementem az autó hátuljába, de szerencsére nem esett se nekem, se a biciklimnek baja. Mivel meglehetősen siettem és nem is szerettem volna, hogy ebből az esetből probléma legyen, bár nem becsülendő dolog, de beletapostam a pedálba és ahogy csak tudtam próbáltam eltűnni. Érthető módon az autósunk vérszemet kapott és követett, miközben folyamatosan nyomta a dudát. Egy kis cikk-cakkozás után átvágtam egy kis parkosított területen egy zsákutcán át, ami bicikliútba torkollik leráztam az üldözőmet. Miután később higgadtan átgondoltam a helyzetet, rájöttem, hogy ugyan nem volt szép dolog kereket oldani és eltűnni, még ha nem is az én hibámból történt az ütközés. De valahogy úgy éreztem, hogy abból lesz nagyobb baj, ha ott maradok és össze veretem magam egy kigyúrt állattal. A kocsiján nem tudom mekkora kár keletkezett, nem volt időm felmérni, de a biciklin semmi nem látszik és talán az első kereket tartó csavar és a teleszkóp dörgölőzött a kocsi oldalához.


Szerintetek mit kellett volna tennem? Ott maradni és vállalni a kockázatot, hogy kapok pár gyomrost, miközben nem is én voltam a hibás, vagy elmenekülni?


Egyébként kiskorú vagyok, nem élünk valami nagyon jól, nem szerettem volna a szüleimnek még több bajt okozni, van így is elég.


Ha lehet a válaszokban ne csak az autós szemszögéből nyilatkozzatok.


Köszi.


2009. júl. 9. 02:14
 1/7 anonim ***** válasza:
29%

miért indulsz abból ki, hogy vki azonnal összever, ha vmi történik?


függetlenül attól, hogy ki a hibás egy ütközésben, köteles vagy megállni.


eléggé súlyos amit tettél, az hogy kiskorú vagy és szerény körülmények között élsz, az nem mentség.

2009. júl. 9. 02:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Egyik ismerősömmel már megesett, hogy véletlenül letörte egy autó rendszámtábláját a bicikli pedáljával és a benne ülő úriemberek elvették a telefonját, pénzét és kapott egy pár pofont is...
2009. júl. 9. 02:39
 3/7 anonim ***** válasza:
84%

Ugyan, mi kárt tehetnél biciklivel egy autóban?!

Ha jól értelmezem, az autós bevágott eléd, ami szabálytalan előzésnek felel meg, feltéve, ha egysávos körforgalomról van szó!

2009. júl. 9. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
61%
Az autós volt egy hülye bunkó. A biciklis is közlekedő. Csak úgy van vele az állatja hogy az gyengébb mint az autó. És még ő dudál. Elvenném a jogsiját a baromnak vagy egy hónapra hogy gondolkozzon el.
2009. júl. 9. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
66%
Viszont neked is azt mondom tanulj egy kis alapvető kresszet, egyrészt hogy ne veszélyeztess másokat és saját magad tudatlanság miatt, jóindulatból mondom. (előző)
2009. júl. 9. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Ebben az esetben amúgy nem te voltál a hibás, de nem árt képben lenni!
2009. júl. 9. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
A legfontosabb: nem te voltál a hibás! Körforgalomban nem előzünk (segédmotoros kerékpárt és bringást sem)! Nem jelezted a kezeddel a kanyarodási szándékod (hogy kimész a körforgalomból), ezért az autósnak számítania kellett volna a szabálytalan előzés ellenére is arra, hogy egy későbbi kihajtónál hagyod el a körforgalmat. Te kérhetted volna számon az autóst, hogy mi a sz*rt csinál. Szomorú dolog, hogy egy nem túl észlény kigyúrt állatot fogtál ki, aki azok ellenére volt felháborodva, hogy ő volt a hibás. Teljes mértékben neked volt igazad és nem az autósnak, szomorú dolog, hogy még ő akart revansot venni! Mindezt úgy írom, hogy nem szoktam kerékpározni, mindig autóval közlekedem és személyes tapasztalataim szerint rengetegszer szoktak a kerékpárosok szabálytalankodni! Ez esetben neked volt igazad és jól tetted, hogy nem vártad meg, amíg a kigyárt állat neked esik. Kevés vigasz, hogy te voltál a szabályos! Az ilyen autósoktól venném el a jogsit (és a szabadságukat). Magyarország 2009 :(
2009. júl. 15. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!