Kezdőoldal » Szépség és divat » Smink és kiegészítők » Miért sminkelnek a lányok/nők?

Miért sminkelnek a lányok/nők?

Figyelt kérdés
Szeretném megérteni ennek a szokásnak a magyarázatát. Nekem ez nagyon fura és sehogy sem tudom megérteni. Kicsit más családban nőttem fel és az én anyukám sohasem festette magát. Ezért valahogy idegenkedem ettől az egésztől. Viszont érdekel és az emögött rejlő érzések és okok.
2012. okt. 10. 16:06
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
65%

Nekem is olyan anyukám, mint a tiéd. Sosem sminkelte magát, lakkozta a körmeit, használt krémeket meg hasonlók. Nem is bírja megérteni, hogy miért érzi valaki jobban magát attól, ha pl. ki van lakkozva a körme vagy spirálozva a szempillája. Én gimiben kezdtem korrektort, púdert használni és szemceruzát, majd szempillaspirált és alapozót, később a főiskola alatt a szájfényt, szemhéjpúdert, úgy egy éve pirosítót, kontúrt és highlightert. Persze nem mindet egyszerre használom, és mindig csak szolid, visszafogott sminket készítek. A boltba nem megyek el anélkül, hogy legalább korrektor és szempillaspirál ne legyen rajtam, még ha melegítőben vagyok is. Egyértelműen a bőrhibák (pattanások és régiek nyomai) miatt kezdtem sminkelni, most is főleg amiatt sminkelek. Igen kevés embernek adatik meg, hogy szép bőre legyen, főleg fiatalon.

Amúgy is szerintem ahhoz, hogy valaki ténylegesen ápolt legyen, és látszódjon, hogy ad magára, egy minimális és szolid smink elengedhetetlen. Az is ok lehet, hogy a nők többsége szeretne hasonlítani azokra, akik a médiában szerepelnek. Ott sem látni pl., hogy valakinek bőrhibái lennének vagy teljesen smink nélkül szerepelne.

Nekem nagy önbizalmat ad, ha szépen ki vagyok sminkelve. Ilyenkor tudom, hogy szinte makulátlan a bőröm, szépen ki van hangsúlyozva a szemem, a szám sem száraz és egészségesnek tűnik. Így nem félek az emberek szemébe nézni, illetve ha összefutok mondjuk egy rég nem látott ismerőssel, nem az fut át rögtön az agyamon, hogy úristen hogy nézek ki, esetleg épp van egy pattanásom és milyen ciki, most majd így fog rám megint pár évig emlékezni. Volt, hogy bőrgyógyászhoz mentem a pattanásaim miatt és semmi smink nem volt rajtam. Teljesen szégyelltem az arcom, lehajtott fejjel mentem egy nagy napszemüveg mögé bújva.

Én úgy vagyok vele, hogy ha egyszer már van rá lehetőség, hogy szép arcot varázsoljak magamnak, akkor miért ne éljek vele? Szoktam ezeket az átalakítós műsorokat nézni, mint az "Én is szép vagyok", a "10 évvel fiatalabb", stb., és ott is jó látni, hogy a sminkben teljesen megváltoznak a nők, megfiatalodnak, az előnyös oldalukat hangsúlyozzák, visszanyerik az önbizalmukat. Szerintem ez a lényege.

Biztosan jót nem annyira tesz a bőrnek a smink. Viszont ha onnan indulok ki, hogy anyukámnak, aki csak vizet meg szappant használ milyen a bőre, és milyen a kortársaié, akik sminkelnek, de mellette ápolják is a bőrüket, ég és föld a különbség. Anyukám sokkal ráncosabb, petyhüdtebb és fakóbb a bőre, idősebbnek néz ki sokkal. Én emiatt is figyelek jobban az arcomra, mert 44 évesen nem szeretnék majd úgy kinézni, mint ahogy ő most. Inkább nagynéném lebeg példaként a szemem előtt, aki néha sminkel, de mellette mindenféle krémekkel és lemosókkal ápolja az arcát, és simán letagadhat pár évet. Szintén 44 éves, és alig van 1-2 szarkaláb a szeme mellett.

Ha valaki jól megtanul sminkelni, formázhatja vele az arcát, elrejtheti a hibákat és kiemelheti amit szeret magán. Ennyi a lényeg szerintem.

Én nem mások miatt sminkelek, hogy tetsszek valakinek, hanem csak magam miatt.

2012. okt. 10. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
Kedves kérdező. Elmondod hogy Te mért nem tartod fontosnak hogy szebb legyél és tetszél másoknak?
2012. okt. 10. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
41%

Mert jól néz ki. És örülök h nem slamposak a lányok, és nem járkálnak karikás szemmel.

20/F

2012. okt. 10. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
83%

A legfontosabb tényleg a bőrhibák eltüntetése. Ezen kívül kiemelem a szemeimet és az ajkaimat, szebb leszek. De itt vannak képek:

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

Nyilvánvaló, miért sminkelnek, nem?

2012. okt. 11. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
73%

Én azért sminkelek, mert jó érzéssel tölt el...Imádom azt, az időt, amit magammal (a sminkeléssel) tölthetek...felszabadít...:D

És utána jobban is érzem magamat...:)

Meg nekem a hobbim is...

2012. okt. 11. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim válasza:
57%
önbizalom fokozás
2012. okt. 12. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
72%
a fiúk miért gyúrnak, vesznek drága ingeket a szakadt munkáspóló helyett, stbstb... minek költenek az emberek ruhára... ez kb ugyanaz.
2012. okt. 13. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
52%

Ugyanazért,amiért nem mackóban vonulunk az utcán,hanem szeretünk csinosan felöltözni. Minden nőben kell,hogy legyen egy olyan érzés,hogy "jól akarok kinézni". Ez mindenkinek mást jelent. Lehet,hogy neked és még sokaknak az a szép,ha semmit nem "csináltok" magatokkal,de bizony elég sok lánynak a smink hozzátartozik a napi rutinhoz. Hasonlítottam már az öltözködéshez,de hasonlíthatom ahhoz is,hogy a hajunkat is megfésüljük,frizurát csinálunk,eljárunk néha fodrászhoz stb. Ja,hogy káros? Ezer dolog van,ami ennél károsabb és nap,mint nap kitesszük magunkat ilyen dolgoknak,a sminkelés a legkevesebb. Ha valakinek ez az egyetlen káros "szenvedélye" ,akkor még mindig elég jól áll az átlaghoz képest. Visszatérve a női hiúsághoz (ne mondd,hogy nem éreztél még olyat) igenis jobban tudja magát érezni az ember,ha kiemeli az előnyös tulajdonságait és elfedi az előnyteleneket(erről szól a smink), nincs ebben semmi kivetnivaló,nem lesz ettől senki jobb/rosszabb ember. Nincsen ennek komolyabb pszichológiája szerintem,nem lelkileg sérült és komplexusos emberekről beszélünk (általában) csak olyan nőkről,akik ettől jobban érzik magukat. Nem kell emiatt senkit lenézni meg nem kell értetlenkedni,azért,mert te éppen nem sminkelsz. Nincs is mit ezen érteni,egyszerűen csak el kell fogadni,hogy valaki szereti ezt csinálni, mi is el tudjuk fogadni azt,hogy te nem csinálod, holott szerintem te sem tudsz mélyenszántó magyarázatot arra,hogy tulajdonképpen mért is nem csinálod. Nem is baj, mások vagyunk.

Én személy szerint imádok sminkelni, szerintem van is hozzá tehetségem és ízlésesen szoktam kinézni. Mondhatom,hogy nekem is a hobbim. Nekem nem fáradtság vagy kötelezettség, nem érzem idő -és pénzpocsékolásnak, sőt kifejezetten boldoggá tesz. Pedig én sem láttam anyukámtól, sőt, ő se sminkelte magát sose,de bennem mégis kialakult ez az igény.

2012. okt. 18. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
62%

Úgy érzem az előző válaszolót elég méltatlanul pontozták le... pedig rendesen kifejtette a véleményét...

Ennyi a trampli nő itt?

2012. okt. 21. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
51%
mer azt hiszik szebbek tőle
2012. dec. 6. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!