Kezdőoldal » Szépség és divat » Smink és kiegészítők » Miért sminkelnek a lányok/nők?

Miért sminkelnek a lányok/nők?

Figyelt kérdés
Szeretném megérteni ennek a szokásnak a magyarázatát. Nekem ez nagyon fura és sehogy sem tudom megérteni. Kicsit más családban nőttem fel és az én anyukám sohasem festette magát. Ezért valahogy idegenkedem ettől az egésztől. Viszont érdekel és az emögött rejlő érzések és okok.
2012. okt. 10. 16:06
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
72%
hát pl. az alapozó eltünteti a bőrhibákat, a sminkkel lehet hangsúlyozni az arc előnyös részét, meg ilyenek :)
2012. okt. 10. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 A kérdező kommentje:
Értem. Erről én is hallottam, hogy eltünteti a bőrhibákat meg szebbnek látszik tőle az arc. De miért? Miért van erre szükség? Szóval az, hogy külön pénzt és időt áldoznak arra, hogy egy bizonyos ideig így vagy úgy nézzenek ki. Emellett meg egészségtelen is és öregít meg lehet hallani, hogy nem tesz jót a bőrnek
2012. okt. 10. 16:17
 3/23 anonim ***** válasza:
76%
hát, alapból önbizalmat ad az, ha csinosnak, szépen érezzük magunkat
2012. okt. 10. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
75%
azért mert például az előttem szóló is írta h bőrhibál eltüntetésére alapozó. na... akinek nincsenek bőrhibái azt nagyon tudom irigyelni... nem kell azon aggódnia uristen hogyan tüntesse el.... de akinek vannak ilyen gondjai és szeretne szép lenni akkor az adjon magára.
2012. okt. 10. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 A kérdező kommentje:
Tudnál egy kicsit bővebben írni? Télleg érdekel. Akár még pszichológiai tanulmányt is szívesen olvasnék róla. De néhány bekezdést biztos :)
2012. okt. 10. 16:22
 6/23 anonim ***** válasza:
90%
ez nem igaz hogy nem tesz jót a bőrnek.... A jó minőségű smink termékek, ,még jót is tesznek a bőrnek. van olyan alapozó ami zsíros bőrre van van amelyik egész nap hidratálja a bőrt stb... Sokban van fényvédő ami nem mindegy nyáron. A Te bőrödnek sokkal többet árt ha nem kensz rá semmit nyáron mivel a napfény miatt öregszik igazán csak a bőr. Védi a bőrt az egyéb környezeti ártalmaktól is. Természetesen nem a vakolat mennyiségűre gondolok. A szem/száj smink pedig mindenkinek jól áll egyszerűen jobban néz ki tőle az ember és ki ne akarna minél jobban kinézni...
2012. okt. 10. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
86%

Én szebbnek, szexisebbnek érzem magam tőle, illetve egyfajta ápoltságérzetet is ad. Sok pasinak amúgy nem jöne be a smink egy lányon, de ez engem hidegen hagy, a lényeg, hogy a barátomnak tessek.

A bőröm sajnos nem tökéletes, szeretném elfedni a hibáimat, ezért használok alapozót illetve korrektort. A szememet szeretem kiemelni, sokkal szebb, ha van rajta szemhéjpúder és valami kihúzás, a spiráltól pedig a szempilláim szebbek. A szám telt, így azt pedig szeretem szájfénnyel kihangsúlyozni.

Egyébként hasonló magyarázata lehet, mint egy dögös miniruhának vagy egy magassarkúnak, a nőkben genetikailag kódolva van az, hogy minél csinosabbak legyenek, minél inkább kitűnjenek a többi nő közül, hogy minél jobb párra leljenek, így minél jobb géneket adhassan tovább.

Mindenesetre szerintem jó dolog sminkelni, de nekem is van olyan napom, hogy teljesen fedetlen arcomat tárom a nyilvánosság elé.

2012. okt. 10. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
78%
Én annyit mondanék, hogy kifestve (nem nagyon csak kicsit szoktam) sokkal magabiztosabban lépek ki az utcára, mert szebbnek érzem és látom is magam.
2012. okt. 10. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 tetris ***** válasza:
88%

Az arc a külső megítélésének egyik sarkalatos pontja. Ha egy nőnek szép, kifejező szemei vannak, arra jobban felfigyelnek a férfiak. A gyönyörű tekintet, a tiszta arcbőr, a piros száj az egészség egyik legfontosabb megjelenése. Az egészség pedig egyenlő a termékenységgel. Pont ezért viselnek szívesen hosszú hajat is a nők.

A cél a figyelemfelhívás. A sminkelés üzenete pedig az, hogy viselője termékeny, egészséges egyén, aki arra vágyik, hogy ezt észrevegyék.

Az állatvilágban pont fordítva van. Ott inkább a hímek próbálják meg felhívni magukra a figyelmet szines tollazattal, vagy nagy sörénnyel. Az arc, a test díszítése egyidős az emberiséggel. Nem mai találmány.

2012. okt. 10. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
69%
Nekem például sokkal nagyobb az önbizalmam, ha akár csak minimális sminkben lépek ki otthonról.
2012. okt. 10. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!