Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » Mit tegyek ha taszító a külsőm?

Mit tegyek ha taszító a külsőm?

Figyelt kérdés

15 éves lány vagyok,és a problémám az,hogy egy rút kiskacsa vagyok.Akárhogy sminkelem magam(nem használok túl sokat) és megcsinálom a hajam és próbálok csinosan öltözködni,egyszerűen látom,hogy különösebben nem javít a külsőmön semmit.Fotózni nem is szeretem magam,a fotókon még rosszabban nézek ki,mint amúgy.Sokszor megszólták már a külsőmet,ráadásul a környezetemben gyönyörű,csinos lányok vannak,ami mindig eszembe juttatja milyen szerencsétlen is vagyok.Egyszer azonban volt barátom,aki mellett(ha csak pár percre is)de néha gyönyörűnek éreztem magam.Sajnos azonban megcsalt és elhagyott egy másik lány miatt,ez pedig még jobban elkeserített.Szeretnék párkapcsolatot ismét,de nem tetszem senkinek és ez nagyon aggaszt.Szeretném ha engem is egyszer megnéznének mint a többi lányt és úgy is tekintenének rám.Azon is gondolkoztam már,hogy ha nagykorú leszek,nem kéne-e kés alá feküdnöm.Kérlek adjatok tanácsot vagy bármit,de ne olyanokat,hogy ,,így vagy tökéletes" meg ,,fogadd el magad",mert nem vagyok vak,látom azt,hogy mi néz vissza rám a tükörből.

Lécci ha negatív választ is írtok,normális stílusban tegyétek!Köszi!


2011. máj. 19. 21:52
1 2 3 4
 1/31 anonim válasza:
100%
Nem írok olyat amit kértél h ne... de egyet mondok 15 évesen nem mindenki szép... épp hogy akkor kezdenek a lányok fejlodni.. és az a fiu aki megcsalt bittos nem azér tette mert csúnya vagy hanem merrt hulye!!! ja és a kulsodet csak a bunkok szolják meg és serdulo korba minden lány csak a hibát látja magán
2011. máj. 19. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
100%
Melyik része nem tetszik a külsődnek?
2011. máj. 19. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
100%

Mi az, ami konkrétan nem tetszik magadon?

Vágass olyan hajat, ami az arcformádhoz illik, a sminkedet is úgy csináld, hogy passzoljon a szemed, hajad, bőröd színéhez. (itt megnézheted, milyen típusba tartozol: [link] )

Olyan ruhákat hordj, ami a testalkatodhoz és az egyéniségedhez is illik, fontos, hogy tényleg jól érezd magad bennük.

Ápold a bőröd, hajad, körmöd, öltözz ízlésesen (összeillő ruhadarabok és színek). Megkérdezheted a barátnőidet, anyukádat vagy más nőrokont, hogy szerintük mi az, ami jól áll neked.

Keress magadon olyan testrészeket, amik tetszenek, ez lehet a szemed vagy a füled is, mindegy, csak valamit találj. Ami szép, azt hangsúlyozd, ami nem annyira, azt elfedheted egy jól kiválasztott ruhával vagy sminkkel.

De tudd, hogy ebben a korban nagyon kevés olyan lány/fiú van, akinek nincsenek ilyen gondjai.

2011. máj. 19. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 A kérdező kommentje:

Sokminden nem tetszik magamon.Az orromat utálom a legjobban,széles és hosszú is,tehát elég borzalmas.A szemeim elég közel állnak egymáshoz,a füleim nagyok és az arcformámat sem szeretem.Hosszú arcom van,ami ráadásul pufi is.(nagyon szeretem a normális méretű vékony arcot)A pufi arc miatt pedig a úgy tűnik a szemeim még közelebb állnak egymáshoz.Tudom,hogyha közel állnak a szemeim egymáshoz,akkor kifelé kell a szemeimet satírozni(próbáltam is kicsit sötétebb színekkel)de nekem még az is elég borzasztóan áll,mivel kicsit nagy szemeim vannak,a zömök arcommal és széles orrommal kb.úgy festek vele mint egy transzvesztita.

A melleim meg kicsik,amihez társul hogy alapjáraton vaskosabb a karom és szélesebb a vállam,tehát azoktól még kisebbnek tűnnek a melleim is.

2011. máj. 19. 22:36
 5/31 anonim ***** válasza:
65%
képet!
2011. máj. 19. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
85%

nah.

először is 15 éves koromban én is ugyanezen estem át. már nem emlékszem az összes "rondaságomra", de többek között volt ilyen is, hogy nagy a seggem, plöttyedt a combom, gülü szemeim vannak, nem látszik a szemöldököm, túl sok, fénytelen és száraz, szálkás hajam van, ami se nem hullámos, se nem egyenes. akkoriban még nem volt divat a hajvasalás, festés, vagy fokozatos frizura, plusz tök egyszerű ruhákat hordott mindenki: koptatott farmer + egyszínű, egyenes szabású, dekoltázs nélküli póló. sminkkel én is próbáltam javítani a helyzeten, de nagyon rondának láttam magam.

akkoriban volt egy különtanárom, aki sokáig példaképem volt, mert annyira kedves, jószívű és okos volt. egyszer anyukámmal beszélgettünk erről a tanárról, és olyasmit mondott, hogy "szegény xy milyen csúnya, pedig nagyon rendes lány". teljesen megdöbbentem, hogy valaki azt gondolja róla, hogy csúnya lenne. pedig ha most belegondolok, tényleg nem volt szép, egyáltalán. azt tanultam meg ebből a beszélgetésből, hogy ha jófej vagy, van egy kedves szavad mindenkihez, egész nap mosolyogsz, és van önbizalmad, de nem vagy beképzelt, akkor a legtöbb ember elsiklik afelett, hogy nem vagy egy szépségkirálynő, és megkedvel téged (akár barátnőként, akár párkapcsolatban).

onnantól kezdve, hogy erre rájöttem, én is mindenkivel kedvesebb lettem, sokkal nyitottabban viselkedtem, és egyre több önbizalmam lett. volt rengeteg barátom (és van is), és egy idő után a fiúk is elkezdtek érdeklődni :) azóta volt időm kitapasztalni, hogy milyen ruha, haj, smink áll nekem igazán jól. azóta nagyon sokat fejlődtem, testileg és tudatilag is, és merem állítani, hogy mindkétféleképp megszépültem.

és ez nem "önmagam elfogadása", egyszerűen csak nem vettem tudomást a kinézetemről, és megnyíltam az emberek felé. 15 éves vagy, még épp beléptél a tinikorba, semmiről sem maradtál le. próbáld ki a fenti taktikát, ne görcsölj rá a sminkre meg a szépség dologra, és amint kicsit elengeded magad, az emberek közeledni fognak hozzád, és lesz olyan is, aki így fog szépnek látni :) fejlődni is fog az alakod, az arcod még rengeteget, 5-6 év múlva magadra se fogsz ismerni :)

remélem nem haragszol a sok szövegért, és sikerül megtalálnod önmagad :)

21L

2011. máj. 20. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
76%

szia:)

először is, ezt a szót, hogy csúnya vagyok, felejtsd el:)

ha ezt is mondja rád vki, nem kell komolyan venni...az nem azt jelenti, hogy úgy is van...lehet, hogy irigy, ha ezt nem is gondolnád, vagy egyszerűen azzal akarja növelni az egoját, hogy téged nem mond szépnek...

nem szabad mások véleményére adni...:)

tök fiatal vagy, annyira sokat fogsz még változni...:) tudod ennyi idősen hááát mitnemondjak, én pl. nem voltam vmi szép:D aztán eltelt pár év, változtam, haj, smink, stílus meg minden, és mintha nem is ugyanaz az ember lennék...képről visszanézve:D jó most nem azt mondom, hogy én vagyok a világszépe, de a lényeg, hogy változik az ember:)

ne aggódj, mert tényleg változol, és általában akire azt mondják nem vmi szép, abból lesznek később a szépek:)

persze ezzel most nem azt akartam mondani, hogy nem vagy szép:)

az a srác aki megcsalt, az pedig menjen a francba:D nem is gondolj rá többet...nem érdemli meg...

ezzel nem lettél kevesebb, de őt minősíti ez a dolog, mert ilyet normális, rendes férfi nem csinál:) nem érdemli meg, hogy egy kicsit is kevesebbnek, rosszabbnak érezd magad másoktól...és tudod mit, kifelé mindig azt mutasd, hogy erős vagy, és nincsen önbizalomhiányod, ne érezze meg senki, hogy mi a gyenge pontod, ez fontos:)

tudom ez baromira nehéz, nekem se mindig megy...de meg kell próbálni:) persze nem arra gondolok, hogy nagyképűnek mutasd magad, csak hogy ne mutasd, hogy csúnyának érzed magad:)

és tudod biztosan sok férfinek tetszel, csak nem tudsz róla:)

pl. ha nem nagy társaságban szoktál lenni, nincs sok ismerősöd, akkor főleg az a szitu, hogy nem is tudsz róla, mennyi mindenkinek tetszel:)

nekem pl. nincs sok barátom, ezért nincs igazán lehetőségem ismerkedni, ezért én is sokszor érzem, hogy biztos csúnya vagyok...és nekem is már mondták, hogy csúnya vagyok, mégis volt, hogy pl. az egyik ismerősöm mondta, hogy tetszem nevezzük most Marcellnek:D szóval tuti hogy tetszel sokmindenkinek, és egyébként is...

2011. máj. 20. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
76%

*folyt.köv. véletlen hamarabb elküldtem:D

szóval ne aggódj, mert te így vagy értékes:) és ezt majd vki meg fogja látni benned:) és róla tudni fogod hogy igazán szeret:) tudod sok szép lányt csak a külseje miatt "szeret" egy srác, semmi érzelem, vagy csak kicsi, és nem érdekli milyen, miben a jó...de ha vki nem az a "tökéletes" ( tökéletes ugye tudjuk nincs azért írtam így ) akkor ha megtetszik egy srácnak, akkor nem csak a külseje miatt, hanem majd tudja értékelni a belső tulajdonságait is:)

tudom ez közhely meg minden...de mégis így van:)

és hidd el, hogy nem vagy csúnya, ezeket nem azért írtam, csak hogy megértsd a dolgokat:)

és biztos vagyok benne, hogy tök szép vagy:)

fel a fejjel csajszi:)

remélem segítettem:)

2011. máj. 20. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat,de...

...nem igazán értek mindennel egyet.Most mondhatjátok nekem,hogy csak is a belső számít meg minden,de sosem fog odajönni egy srác hozzám és nem fogja rám senki sem mondani,hogy szép vagyok, ha meglát.Mindig ott lesznek az előítéletek és én gyűlölöm ezt és nem bírom elfogadni.Magyarul rohadtul nem érek vele semmit,már bocsi.Lehet egy csaj hárpia,akkor is a srácok utánuk fognak lihegni,nem utánam.És lehetek én szép belülről akárhogy is, nem fog egy srác sem felfigyelni rám,csak ha úgy hozza a dolog,hogy közelebb kerül hozzám(saját tapasztalat)Tehát nekem mindenért sokkal keményebben kell megküzdenem,ami másnak az ölébe hullik.A szép lány lehet modell meg szépségkirálynő,és még a kisujját sem kell megmozdítania,hogy sikereket érjen el az életben.Többet fog keresni a külsejével(még úgy is hogy a szépség mulandó)mint én,aki aztán dolgozhat kifulladásig.Elég ha csak szétnézel mai világunkban és már meglátod miről beszélek.Nekem sosem lesz annyi lehetőségem,sokmindent nem tehetek meg,amit kiszeretnék próbálni.Nem leszek én pl. szépségkirálynő sosem még ha a fejem tetejére állok,akkor sem.Valamint nekem nem a belsőmmel van a bajom,hanem a külsőmmel,így ezek a ,,belső szépség számít" meg ehhez hasonló tanácsok nekem kb. annyit érnek mint eső után köpönyeg.Próbálkoztam én már ezekkel és így is a szebbet választották.

És igen,az előnytelenebb külsejű kislányokból szép csaj lesz.A vicces az,hogy én kiskoromban voltam gyönyörű és nagynak csúnyultam meg :) Tehát én már csak egyre rondább leszek,ami elég gáz.

Hogy azt meg miből gondolod hogy szép vagyok azt nem tudom,de én biztosíthatlak róla,hogy csúnya vagyok :)

De azért még egyszer köszönöm.

2011. máj. 20. 14:00
 10/31 anonim ***** válasza:
27%
rakj fel képet
2011. máj. 20. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!