Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Miért akar manapság egy csomó...

Miért akar manapság egy csomó lány derékig érő hajat/póthajat?

Figyelt kérdés
2009. jún. 26. 20:18
1 2 3
 21/26 anonim válasza:
Nekem általános iskolában szép hajam volt, ami a hátam közepéig leért. Aztán 9.ben vágattam vállig érőre, tépett frizurát csináltattam magamnak, valamint, mivel nem tetszett a szép barna hajam az egészet szőkére MELÍROZTATTAM! Nem festettem, hanem melíroztattam az egészet. Az már csak hab volt a tortán, hogy a szép hullámos hajamat minden reggel vasaltam 200 fokon. Fél év alatt úgy tönkrement a hajam, hogy öröm volt nézni. Négy éve próbálom helyrehozni. Visszafestettem barnára, már nem vasalom, és úgy ahogy leér a lapockámig. Azt szerettem volna, ha a derekamig ér, de így is, hogy ilyen hosszú hullik, de nagyon. Pedig már nincs rossz állapotban. Szóval látszik, hogy ápolom. Rengeteg balzsamot, hajszeszt, különféle samponokat kipróbáltam már, de egyik sem segített. Ugyanúgy hullik. Azt mondta a fodrászom lekéne vágatnom, mert ezek szerint azért hullik, mert hosszú. Vagyis van olyan ember, akinek egy idő után vagy nem nő tovább a haja, vagy ha meg is nő kihullik. Ezért én is varratni fogok magamnak hajat. És én az ilyen esetekben meg is értem, ha valakinek póthaja van. Ha minőségit vesz valaki akkor szép, és nem látszik, hogy nem igazi!
2010. jún. 12. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 A kérdező kommentje:
Sajnálom, hogy hullik a hajad, de lapockáig érő haj nem hullhat a hossza miatt. Vérvételen voltál? Lehet, hogy más okozza. Nekem a combom felső részéig ér, nagyon dús és vastagszálú a hajam, nagyon nehéz az egész, mégsem hullik ki 10-15 szálnál több 1 nap. Persze, genetika is, de nem érheted el a "terminal length"-et (ameddig megnő a hajad és tovább nem fog nőni, nem tudom, magyarul van-e neve) lapockáig érőnél. :S
2010. jún. 13. 09:00
 23/26 anonim ***** válasza:

Az utolsónak...!

Szerinted ha póthajat rakatsz az eredeti hajadra...szerinted hogy fogja bírni???

Én nem tanácsolom, mert még az a maradék hajad is ki fog hullani a megterheléstől...

Te tudod...én biztos, nem tenném...

Egyébként hajhullásnak lehet számos oka...

Én inkább először elmennék egy bőrgyógyászhoz meg kivizsgáltatnám magam, vérvétel stb...

2010. jún. 13. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:
Én imádom a hosszú hajat,a legalább hátközépig érőt.A saját hajam vállig ér,festve is van és sajnos muszáj vasalnom,mert hullámos,de nem szép hanem idétlenül néz ki.Másnapra sosem marad egyenes,ezért ha megyek valahova akkor ki szoktam vasalni.Használok rá Lisap hővédő folyadékot,hogy védjem,de valamilyen szinten persze mindenképp károsodik a hajam,főleg,hogy már 4 éve vasalom és sokáig úgy vasaltam,hogy nem használtam hővédőt és festettem is,de csak feketére és ritkán.Sajnos ezek miatt sose nőtt a hajam vállig érőnél hosszabbra,hiába láttam a tövénél,hogy kb havi 2 centit nő a hajam,a hosszán sosem vettem észre jelentős növekedést,pedig nagyon szerettem volna hosszút,ez volt az álmom.Nem maradt más megoldás,csak a póthaj.Sok helyen csillagászati összegeket kérnek hajhosszabbításért,de szerencsém volt és sikerült vásárolnom olcsón egy jó minőségű 40 cm-es használt hajat és fel is varrattam szinte azonnal.:) Már 1 hónapja fenn van és semmi gondom nincs vele,nem károsítja a saját hajam.Hajpakolást és kristályszérumot használok,hogy szép legyen,nem szárítom nem vasalom,csak a saját hajam,hisz a pót szerencsére alapból egyenes,ezért nem teszem ki a hő káros hatásainak.Most hátközépig ér a hajam a póthajamnak hála és az önbizalmam is nagyobb lett.Már nem tudnék meglenni nélküle.:)Sokkal jobban érzem így magam.Mindenkinek ajánlom aki hosszú hajról áhítozik,de nem adatik meg neki.A pasik is a hosszú hajra buknak,ez a nőiesség egyik szimbóluma.
2010. jún. 17. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:
Még annyit hozzá szeretnék tenni az előzőhöz ami még eszembe jutott,hogy pl. a szakszerűtlen szőkítés a hajnövekedés gyilkosa.Az egyik barátnőm már kb 3 éve szőkíti a haját amit mindig házilag csinál,régebben dobozos hajfestékkel,mostanában csak szőkítőport összekeveri a hidrogénnel és úgy.Eredetileg középbarna volt a haja,most nagyon világos hamvasszőke.Amíg barna volt a haja addig szép,dús,egészséges volt,aztán elkezdte szőkíteni és fokozatosan ment tönkre.Szeretné megnöveszteni a haját,de inkább csak egyre rövidebb neki,mert annyira száraz a haja,hogy a végéből néha muszáj vágni és nem is nő neki vissza,mert tördezett,élettelen a haja,vasalni is szokta alkalmanként.Így már vállig és épphogy leér a haja.Amíg szőke tuti nem fog megnőni.. Szerintem aki szőke hajat akar az mindenképp szakemberrel festesse,csak úgy lehet szép a szőke haj.Igaz,hogy akkor jobban a pénztárcába kell nyúlni,de a szőkeségnek ára van,legalábbis aki meg szeretné őrizni a haja szépségét úgy is. Meg persze több otthoni ápolást is igényel.Amúgy szerintem nagyon szép a hosszú egészséges szőke haj,de én tuti nem próbálkoznék vele.:) Szeretem így feketén is.Lényeg,hogy hosszú.:)
2010. jún. 17. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim ***** válasza:

szerintem szép dolog ha valakinek természetesen hosszú a haja...kiskoromban nekmis majdnem seggig ért, aztán jött az úszás, mint óra suliban, és le lett vágatva...azóta se akart rendesen megnőni, lehetetlen:(

én rakattam és ha igényesen van megcsinálva, gyönyörű

2010. aug. 14. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!