Szeretnék megtanulni programozni. Melyikel kezdjem? (bővebben lent)
Na látom már megint elindult a Pascal Propaganda... :D
Én továbbra is kiállok amellett, hogy kezdj el Pythonban tanulni, az alapokat gyorsan és hatékonyan sajátíthatod el rajta, és a későbbiekben sem kell a kukába dobnod a nyelvet. (Nem, Robin, a mai világban gyakorlatilag senki nem megy el Pascalban programozni, Delphivel még esetleg, de azt végképp nem javasolnám, hogy kezdésnek Delphivel kezdjen el szöszölni)
Fentebb még javasolták a D-t, ami érdekes jelöltnek tűnik (személy szerint közöm sincs hozzá), de az erősen C-s syntax-át elnézve nem tudom mennyire kezdőbarát a nyelv :D
"Nem, Robin, a mai világban gyakorlatilag senki nem megy el Pascalban programozni, Delphivel még esetleg, de azt végképp nem javasolnám, hogy kezdésnek Delphivel kezdjen el szöszölni"
Már bocs, de a delphi az pascal.
Azt meg végképp nem tudom, hogy miért NE kezdjen el delphi-vel "szöszölni", talán mert még kedvet kap a továbblépéshez? :)
Erre a delphi pont megfelelő.
Vagy a freepascal-lazarus kettős, ami kiad egy delphi jellegű rendszert.
A Delphi Pascal, csak gondoltam szedjük kicsit szét a kettőt. Olyat, hogy "Pascal programozó" alig-alig keresnek, mindenhol inkább "Delphiben jártas" a megszorítás.
És szvsz azért ne Delphiben kezdjen el szöszölni, mert egyszerűen fölöslegesen sok. Kezdetnek célszerűbb szigorúan konzolos alkalmazásokat készíteni, (szerintem) így gyorsabban, és hatékonyabban rögzülnek a dolgok. A Delphi meg ki akarja szúrni a szemed a GUI-val kb :D
Elhiszem, hogy Delphiben nagyon faszán, szépen, könnyen, gyorsan lehet ezt-azt amazt megcsinálni, de ha arról van szó, hogy egy full kezdő mivel próbálkozzon, én továbbra is a Pascallal ellentétes irányba terelgetném. Nem tartom hatékony tanulónyelvnek, és kész. Egy komplex grafikus alkalmazás készítésre optimalizált fejlesztői környezet meg halál fölösleges ezen a ponton, sőt, zavaró.
"Fentebb még javasolták a D-t, ami érdekes jelöltnek tűnik (személy szerint közöm sincs hozzá), de az erősen C-s syntax-át elnézve nem tudom mennyire kezdőbarát a nyelv :D"
Pontosan ezért ajánlottam, mert megtanulja vele a C-szerű szintaxist, ráadásul nagyon könnyű is mellé, nincs szükség benne manuális memóriakezelésre, van benne GC, és a C nyelvet kibővítette még sok-sok elemmel.
"Hát pedig az, releváns."
Ok, akkor érvelj mellette. :) Mint említettem akármelyik nyelvben meg lehet írni akármit, csak wrapper lib-ekre van hozzá szükség, újra lehetne akár Lua-ban is írni a Total Commander-t, meg az összes többit, amit felsoroltál.
Én a Python ajánlom, mindent tartalmaz amit egy modern nyelvnek tartalmaznia kell és nagyon egyszerű és gyors fejlesztést tesz lehetővé. Ha egy nyelvben megtanultál programozni akkor a többiben is tudni fogsz, csak meg kell ismerni őket. Ilyen szempontból hasonló mint a KRESZ. Ha segédmotoron megtanulsz a KRESZ-t betartva biztonságosan a forgalomban közlekedni, akkor már csak egy kicsit kell hozzátanulni hogy más járművekkel is menjen, csak nem feltétlenül lesz szükséges más járműre amíg a körülmények meg nem követelik.
Ahogy a közlekedésnek a KRESZ a nyelve, a programozásnak az angol. Angol nélkül nagyon nehéz lesz bármit is elérni, úgyhogy mindenek előtt azt kéne elkezdeni tanulni.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!