Nagyon kezdő vagyok és megakarok megtanulni programozni. A gépemen ubuntu 14. 04 LTS van és Python 3 hogy kezdjem a tanulást? Ez kortol függő hogy menyi idősen kezdi el az ember?
Kell néhány tutorial, ami elmagyarázza a dolgokat, és kell egy vagy több feladatsor, ami nyelvfüggetlen.
Vigyáznod kell, hogy a tutorialok/könyvek/jegyzetek a Python3-ról szóljanak, mert neked a Python2 nem lesz jó!
Én anno 12 évesen úgy kezdtem el, hogy az informatikatanárom mutatott nekem egy ekkora kis kódot:
#!/usr/bin/env python
#coding: utf-8
if (__name__ == "__main__"):
.. print "Hello World"
Na meg adott egy rakat példa feladatot és hozzá tartozó megoldást. Otthon szívtam vele 3 órán keresztül, mire önerőből sikerült ezt a pár sort szintaktikailag helyesen összehozni. Elkezdtem módosítgatni, hogy mi történik, ha ezt meg ezt csinálom, stb. Na meg bújtam a dokumentációt. Aztán odáig fajultak a dolgok, hogy egyetemre jöttem programtervező szakra, és itt helyrerakták az alapfogalmakat, mert bár programozni tudtam, a fogalmakat akkor még nem tudtam. Csak azt tudtam, hogy az egyes programozási eszközökkel miket tudok megcsinálni.
Python egy nagyon könnyen tanulható és rendkívül hasznos/keresett nyelv! Mindenképpen csak ajánlani tudom. Ha teljesen kezdő vagy, akkor ajánlom, ha van rá lehetőséged, akkor az első lépésekhez kérj segítséget rutinosabb ismerősöktől, mert eleinte rettenetesen frusztráló tud lenni, ha nem mennek a dolgok, és kell egy idő, mire belejön az ember, hogy hogyan tudja megközelíteni a felmerülő problémákat.
Ha én most kezdenék pythonnal foglalkozni, akkor leginkább online kurzusokat-tutorialokat használnék. Mindenképpen figyelmedbe ajánlom a stackoverflow.com oldalt, ahol mindenféle programozással kapcsolatos problémára lehet megoldás találni, vagy, ha nem találsz, akkor lehet feltenni kérdést, és a többi felhasználó segít. (Én nagyon sokat használom, de még sosem kellett segítséget kérnem, mert már mindent megkérdeztek előttem :D) Ha most kezdenék, biztosan nagyon értékelnék egy olyan interaktív eszközt, mint az ipython, ahol a böngészőbe integrált shell lehetővé teszi kóddarabok egymástól független futtatását. Ugyan nem teljesen intuitív a használata, de ha valaki segít feltenni, és megmutatja, hogy hogyan kell használni, akkor nagyon nagyon hasznos, és igencsak segíti a tanulást.
- Budapesten szerdánként van egy Python-kör, Pylvaxnak hívják, keresd meg facebookon.
- könyvből rengeteg van, nekem legutóbb a Gérard Swinnen-féle könyvet ajánlották, de másból is lehet
- Codacademy.com-on van ingyenes kurzus, azt mindenképpen csináld meg :-)
ui.:
Valóban Python3-at érdemes inkább nézni, de azért megjegyezném, hogy a kettes is él és virul, egyszerűen azért, mert rengeteg olyan technológia van, ami még nem állt át. Szóval töltsd le mind a kettőt, csináld a hármast és amikor nem fut le a kódod, mert a könyvek a kettes szintaktikáját magyarázzák, akkor nézz utána, hogy mi a különbség :-)
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!