Python alkalmas az alábbi programok megírására?
Alkalmas, csak nem használt.
Arcfelismerésre ott az OpenCV meg a ITK, mindkettő C++ library, illetve van hozzá C# wrapper.
Hang és aláírás felismerésre szintén vannak lib-ek ezek 90% C++ vagy matlab, ami nem meglepő, hiszen a kutatások többnyire C++, vagy Matlab zajlanak.
Léteznek python wrapperek, de ezek gyakorlatilag a C++ dll-re ülnek rá.
"Alkalmas, csak nem használt."
Attól függ, hogy min szeretnéd használni a programot... pl egy málnapc-n "okos kamerának" biztosan nem fogsz c#-os kódokat futtatni! :)
De tény, elsősorban c/c++ az elterjedtebb.
A Pythonnak két hátránya van, hogy lassú, és ronda.
Aki programozik már egy ideje azoknak nem tetszik, kényelmetlen benne programokat írni. Ha már lenne benne egy 'end' keyword, vagy pontosvessző a sorok végen jobb lenne a helyzet. Aki első nyelvként tanulja szereti mert tényleg modern és logikus is.
Nem véletlen, hogy Script nyelvnek bélyegzik meg, hiszen ez az egyetlen erőssége, főleg, hogy nagyon könnyű wrappert írni egy C lib-hez és a python lib-ek 90% az is.
Eddig akit hallottam, hogy agyon dícséri a Python-t, vagy valami fw scriptelésére használta, vagy valamelyik wrapper tetszett meg neki nagyon. Egy emberre nem találkoztam még aki Python-os teljes értéke nyelvként írt szoftvert dícsért volna.
Bár lehet hogy öreg róka vagyok, a 10 évemmel.
Anno egy jateknak a online reszehez irtam modokat ugynevezett pawn nyelvben ami a c++hoz all a legkozelebb. Neztem is par peldat a c++ra tenyleg hasonlitanak. Nekem nagyon tetszett az a nyelv, ugyhogy ugy gondolom a c++ is tetszene, de megis most kb 3 hete a python kezdtem el tanulni. Ugy olvastam, hogy azzal erdemes kezdeni.
Nekem is nagyon tetszik a python, tenyleg egyszeru. Neztem videokat, hogy miket csinalnak vele, azert voltam kivancsi, hogy ilyenekre alkasmas-e mert olyat nem lattam...
Hogy lehet utálni vagy szeretni egy nyelvet? Utálod mert nincs benne pontosvessző és ezért ronda is? Számomra egy kicsit nevetséges érv ez. A programozási nyelvek eszközök és mindegyiknek megvan az előnye és hátránya is.
Mint ahogy talán előttem is említették az OpenCV egy C-ben és C++-ban íródott könyvtár amihez van C/C++ interface és Python bindings is. Ha az arcfelismeréshez az OpenCV függvényeit hívod meg és nem Pythonban próbálod megírni az algoritmust, ugyan olyan gyorsan fog lefutni mint a C++ változata. Kérdés hogy pontosan mit az igényeid és hogy akarod megvalósítani? Sajnos tény hogy ugyan a Python egyszerűbb és tömörebb kódot eredményez az lassabb is mint egy C ha nem egy C könyvtárat hívsz meg hanem egy Python algoritmust.
Én használtam már képfeldolgozásra Pythont és kiválóan működött, a kódom és a projektbe fektetett munkám csak töredéke volt annak amit C-ben vagy C++-ban kellett volna írnom, de amikor ki akartam terjeszteni egy saját algoritmussal, kénytelen voltam megírni azt C libraryként és úgy importálni, különben túl lassú lett volna. Ez van.
Érdemes elolvasni ezt a választ:
Nem próbálkoztam még a hangfelismeréssel de általánosságban ez minden könyvtárra igaz. Alkalmas a Python erre is, de ha nincs okod azt használni akkor nem biztos hogy érdemes.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!