Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Most akkor lehet valaki...

Most akkor lehet valaki programozó infós diploma nélkul, vagy sem?

Figyelt kérdés

Netet böngészve általában két fajta véleménnyel találkozok.


Az egyik válltig állitja NEM! A programozáshoz nem kell dilpoma. A cégek a tudást nézik és nem a papirt. Ha megtanulsz programozni és tudod mit csinálsz nem kell papirod legyen róla.


A másik oldal viszont vehemensen és aggressziven elküld a jó k.... anyádba amiért azzal a csökött agyaddal és semmi tudás/készségeddel egyáltalán ilyen eszedbe jut, hogy programozó legyél. Vagy elvégzel minimum egy mérnökinfót egy mesterivel megspékelve, vagy takarodj vissza 250k-ért a semmitmondó szros szakmádba és még szégyeld is el magad de nagyon gyorsan.



2023. okt. 25. 09:30
 71/91 anonim ***** válasza:
87%

#69


Azon mit nem értesz meg, hogy nem minden esetben létfontosságú egy hardvere tökéletesen optimalizálva egy algoritmus. Ha pl mobilokra zajlik a fejlesztés ott vagy kismillió különböző felépítésű telefon/tablet van és nem lehet mindegyikhez külön algoritmust írni. Ezekhez bőven elég behívni egy libaryt és az abban lévő algoritmust.

2023. nov. 3. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/91 anonim ***** válasza:
27%
* nagyot ásít *
2023. nov. 3. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 73/91 anonim ***** válasza:
42%
* beletöm egy Algorithms for Dummies könyvet a nyitott szájába *
2023. nov. 3. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 74/91 anonim ***** válasza:
73%

Persze, hogy lehet. Valahol biztosan. Nálunk MSc a minimum amitől egyáltalán behívnak interjúra. (Nagy multi mesterséges intelligencia osztálya.)


Karriertanácsnak: minimum egy FOSZK-ot vagy BProf-ot azért érdemes szerezni, de inkább egy BSc-t. Mendemondákra nem alapoznék egy karriert.

2023. nov. 3. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 75/91 anonim ***** válasza:
91%
Nem árt ha van, de a másik oldalról meg az egyetemi BSc anyag besűríthető lenne 3-4 félévbe is, mivel telerakták fölösleges tölteléktárgyakkal (jogi ismeretek, mikroökonőmia, vállalatirányítás, szervezéstan, stb. stb.) Ha a matekos maszlagot el is fogadjuk szükségesnek, akkor is rengeteg időpocsékolás van a 7 félév BSc-ben.
2023. nov. 5. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 76/91 anonim ***** válasza:
29%

A tananyagot olyanok állítják össze, akik, tőled eltérően, értenek is ahhoz, amit csinálnak.

Döbbenetes lenne, ha minden tanulatlan jöttment beleugathatna ilyesmibe.

2023. nov. 5. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 77/91 anonim ***** válasza:
91%

#76 Neked melyik matek tárgy volt a legnehezebb az egyetemen?

És melyik volt a legkönnyebb infó tárgy?

2023. nov. 5. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 78/91 anonim ***** válasza:
14%

Nem mintha közöd lenne hozzá, de én nem jártam egyik magyarországi egyetemre sem. Ettől függetlenül, felsőfokú képesítésem, ezt igazoló okiratom (diplomám) természetesen van.

Nekem, mivel gyermekkorom óta kedvenc tárgyaim a matek és a fizika, nem okozott túlságosan nagy nehézséget egyik sem. Két darab három jegyű számot bármikor összeszorzok, fejben, másodpercek alatt. Egyébként, nem szoftver- hanem hardver-fejlesztő vagyok. Viszont, elég nagy részben (úgy 50 %-ban) azt tanultam, amit egy mérnökinfós hallgató tanul a műegyetemen, bár a számonkérés egészen máshogy súlyozódott. Pl. OOP a vizsgákon szóba sem került, annak ellenére, hogy az oktatási anyag része volt.


Meg kell jegyezzem:

Aki diplomával a zsebében úgy tölt be fejlesztői státuszt, hogy a matek szükségességét még ekkor sem ismeri fel, az egész egyszerűen hülye, legalábbis ehhez a foglalkozáshoz.

Amit te fölöslegnek titulálsz, azok valójában nagyon hasznos anyagok, az más kérdés, hogy nem mindenhol kielégítő ezeknek az anyagrészeknek az oktatása, olykor még a tartalma sem, a leadásukra kiszabott időre meg inkább nem is térek ki.

2023. nov. 6. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 79/91 anonim ***** válasza:
79%

Gyönyörűen belesétáltál a csapdába. Tudtam, hogy kitérő választ fogsz adni.

Nem jártál te semmilyen egyetemre, barátom! Fogalmad sincs az egyetemi matekról. Az nem arról szól, hogy fejben szorozz össze két számot. Egy deriválás már tuti nem menne.


Plusz még azt sem ismered fel, hogy két különböző emberrel beszélgetsz, ugyanis a #75 és #77 commentre úgy reagáltál, mintha ugyanattól az embertől jött volna.


Ja, és a matek szükségességéről annyit, hogy az egyetemi matek az absztrakt gondolkodást segíti, de az onnani tananyag 90%-át a való életben soha nem fogod használni, mivel fejlesztőként is max akkor van rá szükség, ha jelfeldolgozó szoftvert vagy 3D motort fejlesztesz, ami azért nem gyakori.


Egyébként meg aki fejlesztő akar lenni kezdettől fogva, az nem mérnökinfó, hanem PTI szakra megy, ahol pl. nincs se vállalatirányítás, se jog, se fizika.

2023. nov. 6. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 80/91 anonim ***** válasza:
100%

#51

"(úgyis elfelejted 1-2 hónap múlva)"

Az egyetemen nem azért tanítanak meg dolgokat, mert azt várják el, hogy 10 év múlva álmodból felébresztve is tudnod kell majd, hanem hogy tudj róla. Ha félmondatban mondjuk, hogy vannak tervezési minták és nem várják el, hogy bármit tudj róla, akkor még a létezését is elfelejted, ezért kérik hogy tanuld meg, majd pedig amikor előjön 6-8 év múlva, amikor senior lesz az ember, akkor legalább arra emlékszik, hogy volt ilyen és tudja mit keressen.

Az egyetem arra készít fel, hogy meg legyen a senior elméleti tudásod, amikor arra a szintre jutsz, nem pedig arra, hogy a diploma után másnap már junior legyél.

És igen, ilyen szempontból junior lehetsz rövidebb képzés után is, viszont akkor a senior szint eléréséhez kell vért izzadni, mert akkor magadtól kell vakon megtanulni valamit, amiről nem tudod, hogy az mi.

Az egyetemen ilyen szempontból legalább a szakmában jártás emberek vannak.


#54

"3. Nem tudom, miért is felejtené el bárki azt, amit átlagban, évente legalább egyszer, valamilyen formában implementálnia kell?"

Aki ezt leírta, az sosem dolgozott a szakmában, pláne nem multinál.

Ahogy mások leírták normális esetben már megírt lib-eket használ az ember, de ha még fel is tesszük, hogy meg kell írni valamilyen okból, tegyük fel, nagyon új nyelv esetén, akkor sem évente kell újraírni, csak ott ahol tehetségtelen idióták dolgoznak, mert ez időparazlás és így pénz pazarlás is.

Normális esetben egy projekt évekig elhúzódik. Én is multinál vagyok, a mi projektünk 10 éves. Vagyis egyszer megírják és mindig azt kell majd használni.

Azonban a valóság az, hogy ha még cégnek belsős használatra is kell, akkor is sokkal reálisabb, hogy egyszer 30-40 évvel ezelőtt megírták és azt kell használni, így a mai fejlesztő normális esetben sosem fog rendező algoritmust írni.


"1. Az OOP-nek köze nincs a rendező algoritmusokhoz."

Ezt csak azért emelem ki, mert viccesnek tartom. Nem azért írta, mert köze van, hanem felsorolást írt. Ez általános iskolás szövegértés, amit nem sikerült elsajátítanod. :)


#61

"Képzeld el, ha minden süldő úgy gondolkozna, ahogy ti teszitek, akkor a fejlesztéssel foglalkozó cégeknek milyen kódbázisa, szellemi property-je lenne?"

Ebből most már tényleg látszik, hogy sosem fejlesztettél. :D

A helyzet az, hogy az IT cégek nem abból keresnek pénzt, hogy létező kódot adnak el, akkor sem ha a nagyon alapvető elemeket - ha léteznek - átvesznek. Vagy mondom máshogy, nem tudod ugyanazt a rendező algoritmust nagyon máshogy megírni, ha a legoptimálisabb esetet keresed, ezért felesleges újraírni, mert még ha meg is írod, akkor is valójában ugyanazt használod fel.

Ez olyan szánalmas mintha arra panaszkodtál, hogy mi az hogy valaki beépített típusokat használ: "Azt már használta valak, használjál mást, mert az lopott kód".

Szánalmas...

2023. nov. 6. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!