Szoftvertesztelőként vagy junior programozóként (python) könnyebb elhelyezkedni? (részeletesebben lent)
Nem rég végeztem az egyetemen és van 7 hónap tapasztalatom diákmunkának hála, viszont ott programozóként dolgoztam.
Nézegettem már, hogy miket kellene pluszban tanulnom, de nem tűnik vészesnek, mert pl seleniumot már sokat használtam és CV projectemben is erősen megjelenik, tehát inkább elméleti tudás kellene vagy legalábbis valami indulási alap, hogy milyen elveket alkalmazva teszteljek.
Mivel ha nem is sok pénzre, de egy szerényebb havi jövedelemre nagyon szükségem lenne a lehető leghamarabb, így ha tesztelőként könnyebb elhelyezkedni, akkor inkább 100%-ban erre fókuszálnék és állásoknál is csak ilyen pozíciókra jelentkeznék.
Ez szerintem attól függ, hogy Te mit akarsz és milyen soft skilljeid vannak.
Melyik felé érzel nagyobb vágyat magadban, ha őszintén magadba nézel? Ez pl. lehet kiérződik az interjún ahova tesztelőnek jelentkezel, de valójában fejleszteni akarsz. Akkor oda nem válaszatnak ki ha úgy érzik nem akarod igazán vagy feltételezik, hogy hamar lelépsz.
Aztán lehet valakinek olyan a személyisége, hogy nem képes csapatban dolgozni, vagy mittudom én, túl sokat okoskodik feleslegesen. Vagy épp túl szerény, de ők egy napofájú embert akarnak. Ugye függ attól is, hogy a csapatba ahova kerülsz milyen korú, személyiségű emberek vannak. Hogy azért összepasszoljatok.
Tehát így általánosságban nem lehet megmondani, hogy melyik könnyebb. Szerintem.
#1 köszi a gyors választ!
Nagyon extrovertált vagyok, az a tipikus könnyen barátkozó/bárkivel elbeszélgetős típus.
Amúgy tbh érdekelne a tesztelés is, de nem tudom, hogy milyen lehet egy cégnél csinálni és mennyire élvezném (pl programozás olyan volt amilyennek elképzeltem, bár meglepő sokat kellett meetingelni, ami fura volt). De így vakon semmi problémám vele és mivel matek szakot csinálok levelezőn (ez az első félévem igaz:D, de nyílván nagyon jó matekos vagyok), így úgy érzem eléggé körültekintő tudnék lenni, meg nyílván minden egyéb hasznos matekos skillem is megvan, ha az számít valamit.
#2
Miért számít a tesztelő rossznak? Azt hittem az is egy "menő" terület, meg hasonlóak a fizetések is, fontosnak is fontos. De csak netről tájékozódtam eddig ezzel kapcsolatban.
Data science valami távoli célként érdekelne, de nem tudom, hogy jelenleg mennyire tudnék ott elhelyezkedni. Matek bsc után biztos szeretnék azon a területen dolgozni, de egyelőre nem érzem magamat biztosnak. Legalábbis annyit tudok, hogy vannak akik adatogat is tisztogatnak, ez engem egyáltalán nem hoz lázba, viszont a csak matekosabb részhez feltételezem több tudás kellene, ezért is csinálom most az egyetemet. De amit ad proginfó matek tudást, az mind megy, mert mindegyik ötös lett bármiféle szenvedés nélkül, meg nyaranta apránként a thomas féle kalkulus könyveket is "megtanultam".
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!