Érdemes juniorként 25 év alatt (szja kedvezménnyel) alacsonyabb bérigényt mondani, mert úgy is közel lesz a nettóm a bruttómhoz vagy hülyeség ilyenen gondolkozni?
Aztán, ha betöltöd a 25-t meg nézel, hogy mennyivel kevesebbet fogsz keresni.
Annyit kell kérned, mint amennyit 25 év feletti is kérnél
Nem, nem a bérigényen fog múlni, hogy felvesznek-e. Ha látják, hogy jó vagy és tanulékony, akkor teljesen mindegy milyen összeget mondasz.
Én például minden interjún próbálom hangsúlyozni az önfejlesztést. Ha előjön a clean kód, akkor meg előkapom a könyvet, ami mindig instant +100 pont, mert látják a bizonyítékát, hogy "ohh ő tényleg szeretné magát fejleszteni" és utána a könyv ismeretével már nagyon jól el lehet beszélni.
Ekkor felszoktam hozni egyéb nagy klasszikus olvasmányokat, azokból is felmutatok egy-egy példányt és végére mindig ámulás, bámulás van, hogy juniorként ilyenekkel foglalkozom.
Nagyon jó befektetések már ezek miatt ezek a könyvek, mondjuk én tényleg azért vettem meg őket, mert érdekelnek, de ezek után elég szürreális összegere is rábólintottak már.
Volt, hogy úgy akartak felvenni, hogy nem volt olyan pozíció, amiben hasznosíthattam volna a utásom, így egy számomra teljesen ismeretlen nyelvre, keretrendszerre akartak pozíciót adni elég magas fizetéssel.
Tehát szerintem nem a tudás számít, hanem hogy lássák, hogy te ambíciózus vagy, képes vagy a tanulásra és megteszed azt a pár extra lépést, amit más nem.
6# Az ember azt hinné alap, de szerintem nem. A fejlesztők egy kis százaléka olvassa őket.
Sokaknak derogál, hogy angolul van vagy éppen emiatt nem is érti meg igazán.
Én úgy vettem észre, hogy csak az olvasgatja őket többnyire aki igazán próbál szakmailag fejlődni és igényes munkát kiadni a kezei közül, de közülök sem mindenki.
Főleg junior szinten nem.
#7
Mi az, hogy angolul van? Ez BSc tananyag, csak szólok.
Nem magától kellene megtanulnia senkinek, mivel egyetemi órán leadják és visszakérdezik. Vagy vidéken olyan putri a képzés, hogy nem is tananyag? A BME-n szerintem már lassan 10 éves kötelező anyag.
8#
Nagyon fére érted a helyzetet. A Clean Code, mint könyvre gondolok Robert C. Martin-tól. Ez egy elég alap olvasmány, de mégis elég kevesen olvassák el tényleg, főleg juniorokból. Meg hát maga a könyv is angolul van, így emiatt nagyon sok fejlesztő aki nem magabiztos a nyelvtudásában alapból eltántorodik az ilyen olvasmányoktól.
Én erről írtam.
Te maga a clean code mint koncepcióról beszél ha jól értelmezem és pont bele trafáltál. Éppen BME Mérnökinfóra jártam.
Nem vitatkozni akarok, de kérlek írd le pontosan melyik tantárgyban foglalkoznak clean kóddal. Most elő tudom kapni a jegyzetet és megkeresni neked bármelyik tantárgyról is van szó, így ne habozz, tényleg írd le kérlek.
Amúgy BME-n konkrétan nem nézik a kód szépségét, hogy mennyire "polite" a kód, ha Robert C. Martin szavaival szeretnék élni. Bármely beadandóról is volt szó soha sem vontak le senkitől (amennyire tudom) pontot egy csúnya megoldásért.
Ettől függetlenül random tantárgyakban 1-2 dia van kódolási stílusokról, de az meg adott programozási nyelvről ír. Pl.: Első programozó tanrágy "A programozás alapjai 1"-ben leírja, hogy általánosan hogy nézki egy C nyelven írt kód. Kb 2 dia van róla.
Programozás alapjai 3-ban ugyan ezt eljátszották Javával. Konkrétan kb csak annyit mondtak, hogy Javánál a Camelcase használatos és kb ennyi.
Szoftvertechnikák tantárgyban C# volt ott meg csak arról beszéltek milyen a C# kód kinézetre. Tehát Javával ellentéteben nem sor végén hagyjuk a zárójelet, hanem új sorban. Nagy betűs változó stb...
Ha bármit is érted a clean kód koncepciójához tudhatod, hogy ezeknek köze nincs a "clean code"-hoz.
Konkrétan sehol semmit nem tanítanak a BME Mérnökinformatikus képzésén a Clean code-ról és sehol sem várják el annak bármilyen szintű alkalmazását.
... de mondom kérlek hazuttolj meg. Ahogy leírod a tantárgyat rögtön utána nézek, ha épp van időm :D
#9
Vagy te érted félre, azért mert van egy könyv, nem csak az az egy könyv létezik ezzel a tartalommal. Azt a könyvet fogták és feldolgozták egyetemi tananyagnak.
Felesleges neked elővenni a jegyzeted, itt a tárgy IIT-s oldala:
Ennek a tárgynak - már nem emlékszem pontosan - legalább a fele a clean code-ot adta le és egyébként kérte számon kisZH vagy beugró formájában.
Neked pedig felesleges utánanézned is, mivel én sosem olvastam a könyvet, még csak nem is láttam, de tanultam mindent, mert tananyag.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!