Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Most akkor lehet valaki...

Most akkor lehet valaki programozó infós diploma nélkul, vagy sem?

Figyelt kérdés

Netet böngészve általában két fajta véleménnyel találkozok.


Az egyik válltig állitja NEM! A programozáshoz nem kell dilpoma. A cégek a tudást nézik és nem a papirt. Ha megtanulsz programozni és tudod mit csinálsz nem kell papirod legyen róla.


A másik oldal viszont vehemensen és aggressziven elküld a jó k.... anyádba amiért azzal a csökött agyaddal és semmi tudás/készségeddel egyáltalán ilyen eszedbe jut, hogy programozó legyél. Vagy elvégzel minimum egy mérnökinfót egy mesterivel megspékelve, vagy takarodj vissza 250k-ért a semmitmondó szros szakmádba és még szégyeld is el magad de nagyon gyorsan.



2023. okt. 25. 09:30
 11/91 anonim ***** válasza:
10%

Igen lehetsz, csak az esélyeid igen csekélyek a pályakezdésnél 2023-ban amikor 200-250 jelentkezés érkezik egy junior pozícióra és 0 tapasztalattal végzettség nélkül (vagy max érettségivel) olyanok ellen versenyzel akik lenyomták a 3 - 3,5 év egyetemet + 1 - 1,5 éves szakmai gyakorlatot / diákmunkáztak mellette. Evidens hogy nem te leszel a befutó akit behívnak interjúzni, hiába vagy zseni, nem fognak 250 embert meghallgatni.


Persze ha diploma nélkül rendelkezel 5 éves tapasztalattal valami top tech cégnél pl: Google, Jane Street stb... akkor a kutyát nem fog érdekelni hogy van-e diplomád, csak kérdés hogy diploma nélkül hogy kerülsz be ilyen helyre hogy tapasztalatod legyen :-)

2023. okt. 25. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/91 anonim ***** válasza:
24%
Hol jelentkeznek 200-250-en egy pozira?! Hagyjuk már! Lepkehálóval fogják mindenhol az embert, még a juniorokat is.
2023. okt. 25. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/91 anonim ***** válasza:
9%

#12

"Hol jelentkeznek 200-250-en egy pozira?! Hagyjuk már! Lepkehálóval fogják mindenhol az embert, még a juniorokat is."

Most amikor mindenki panaszkodik, hogy alig vannak álláshirdetések, mert mindenhol hiring freeze van? Képzelem én is.

A szektor most sok szempontból takarék üzemmódra állt és nem fognak kérdéses hátterű juniorokat felvenni, amíg válság van. Csak indokolt esetben keresnék még embert ezen a szinten a legtöbb helyen.

2023. okt. 25. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/91 anonim ***** válasza:
67%
12-es mondasz pár céget, ahol lepkehálóval fogják a juniorokat?
2023. okt. 25. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/91 anonim ***** válasza:
9%

"Lepkehálóval fogják mindenhol az embert, még a juniorokat is."


Esetleg az okádék cégek vagy önkormányzatok, akik minimálbérközeli összeget kínálnak a diplomás fejlesztőknek, cserében pedig elvárják hogy minden nap bejárj az irodába, nem rugalmas a munkavégzés és nincs juttatási csomag.


Még a NIX is tud 20-30 jelentkező közül válogatni 1-1 pozíció esetén pedig br 375k-t kínálnak + cserébe elvárják a hétfőtől-péntekig 09:00-18:00 onsite munkavégzést, juttatás, cafeteria 0. Gondolom mindenki álma ilyen remek cégnél dolgozni, azért jelentkeznek ennyien.


Ahol én dolgozom ott 2023-ban egész évben hiring freeze van junior pozikra de 2022 őszében 1-1 pozira már érkezett 130-150 jelentkezés. Azóta a helyzet csak rosszabbodott, különböző fb csoportok hemzsegnek a munkát nem találó / karriert váltani próbáló emberek hozzászólásaitól hogy munkát szeretnének, mert x hónapja / éve nincs semmi lehetőség.


Szóval ébredj fel, már nem a 2010-es éveket éljük amikor lasszóval kellett fogni akár a kezdőket. Seniorokat még keresnek de pályakezdőknek kifejezetten nehéz dolguk van (főleg végzettség nélkül / valami 4 hetes gyorstalpaló elvégzése után).

2023. okt. 25. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/91 anonim ***** válasza:
74%
Melyik cégnél vagy 15-ös?
2023. okt. 25. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/91 anonim ***** válasza:
22%

#16

Nem a #15-ös vagyok, de ezt alá tudom támasztani.

Anélkül, hogy konkrét céget mondanék. Az egyik top IT multinál vagyok én is, nálunk 2022-ben is hiring freeze volt, most is az van és nem csak junior pozikra. Mindenre az van, csak nagyon indokolt esetben lehet állást meghirdetni jelenleg.

Emellé pedig most jön majd egy relatíve nagy job-cut.


De ahogy fentebb írtam a #13-as válaszomban, ez szektor szintű. A napokban pl. az Ericsson és Nokia is bejelentette, hogy ilyen 10-10k dolgozót elküldenek.

2023. okt. 25. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/91 anonim ***** válasza:
46%
17-es igen, nálunk is megy a leépítés, csak közben vesznek is fel új embereket. Az általad említett Ericsson/Nokia gyűjtőmultiknál is ez van pl. Ezért vagyok kíváncsi rá, hogy hol van még hiring freeze, ahol konkrétan nincs felvétel. Írd meg privátban kérlek, ha ide nem akarod leírni. Köszönöm szépen előre is!
2023. okt. 25. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/91 anonim ***** válasza:
43%

#18

"nálunk is megy a leépítés, csak közben vesznek is fel új embereket. Az általad említett Ericsson/Nokia gyűjtőmultiknál is ez van pl."

Azért ez egyáltalán nem így működik. Azért rúgnak ki ilyenkor embereket, hogy csökkenjenek a költségek, ha ugyanúgy felvennének ugyanannyit, akkor annak nem lenne értelme.

A Nokia esetében elhangzott "cél" employee létszám, 72-77k attól függően, hogy a piac hogy áll.


Csak a tavalyi IT szektort érintő nagyobb elküldéseket itt találod: [link]

2023. okt. 25. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/91 anonim ***** válasza:
18%
Érdekes, én 2021-ben és idén tavasszal is könnyedén váltottam állást, bőven keresnek meg ajánlatokkal is. Mondjuk az ilyen bazinagy multikból elegem lett, az a bürokrácia, merevség és corporate bullshit, ami ott megy, kösz, nem kell. Nincs az a juttatási csomag, ami azt kompenzálná.
2023. okt. 25. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!