Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Most akkor lehet valaki...

Most akkor lehet valaki programozó infós diploma nélkul, vagy sem?

Figyelt kérdés

Netet böngészve általában két fajta véleménnyel találkozok.


Az egyik válltig állitja NEM! A programozáshoz nem kell dilpoma. A cégek a tudást nézik és nem a papirt. Ha megtanulsz programozni és tudod mit csinálsz nem kell papirod legyen róla.


A másik oldal viszont vehemensen és aggressziven elküld a jó k.... anyádba amiért azzal a csökött agyaddal és semmi tudás/készségeddel egyáltalán ilyen eszedbe jut, hogy programozó legyél. Vagy elvégzel minimum egy mérnökinfót egy mesterivel megspékelve, vagy takarodj vissza 250k-ért a semmitmondó szros szakmádba és még szégyeld is el magad de nagyon gyorsan.



2023. okt. 25. 09:30
 41/91 anonim ***** válasza:
78%

#38 A pökhendi, arrogáns stílusod és a másfél pipád mindent elárul. Elnézést kérek, nem tudtam, hogy te vagy a Linux kernel fejlesztésének a vezetője...

Persze, te tudod, hogy nem jártam egyetemre, igaz? Megmutathatom a diplomámat, ha nagyon érdekel...


Igen, természetesen szükség van olyanokra, akik operációs rendszert, drivereket, beágyazott rendszereket, stb fejlesztenek. De az tuti, hogy senki sem fog oprendszert fejleszteni az egyetemről kikerülve zöldfölűként, ahhoz bizony komoly gyakorlat, plusz tanulás kell.

Akár tetszik, akár nem, az egyetemről kikerült PTI-t végzett emberek közül sokkal többen fognak webes rendszereket fejleszteni, mint drivereket írni.


Talán észrevetted már, de affelé tart a világ, hogy minden platformfüggetlen. Manapság már nagyon szokszor SAAS működnek a dolgok. Natív programok helyett felhőben futó webes elérésű alkalmazások vannak. Ugyanazt tudod használni Windowson, Mac-en, Linuxon, Androidon, iOS-en és nem kell még csak külön lefordítani sem az alkalmazást. Na pontosan az ilyenek miatt van egyre több webes fejlesztőre szükség.


És továbbra is fenttartom, hogy aki nulla tudással kezd neki az egyetemnek és nem képzi magát pluszban, az nem fog ott megtanulni programozni. Az alapokat és a gondolkodást megkaphatja, de ha nem épít rá, akkor nem lesz programozó. A fonya, diszkmat, linalg, analízis csak egy alap, ami az absztrakt gondolkodást kialakítja.


"Oké, légy szives és nevezz meg négy ilyet."

Hmmm, garázscégek? Nem is tudom, mondjuk Apple, Cisco, Google, Amazon, Microsoft, Dell, hányat mondjak még?

2023. okt. 26. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/91 anonim ***** válasza:
89%

#39

"Oké, légy szives és nevezz meg négy ilyet."

Örömmel, kapsz egy ráadást is:

Google, Apple, Amazon, Microsoft, Dell.

2023. okt. 26. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/91 anonim ***** válasza:
10%

#42


Nem tudom, hogy tiszta-e, de volt egy állítás (by me), mi szerint az otthon tanultak nem tesznek senkit programozóvá.

Erre válaszul született az a mondat, hogy:

"De egyébként, nagyon sok cég indult otthonról garázsból 20-30 évvel ezelőtt. A ma ismert múltik jelentős része is így indult és onnan nőtték magukat ki."


Ez, ismerve az előzményeket, nyilvánvalóan szoftvercégeket kell, hogy takarjon, tehát olyan, hogy Dell, Apple meg Amazon, helyből kiesik.

Ami marad (Google, Microsoft), az meg alkalmatlan az állítás bizonyítására. A Google alapítói Larry Page és Sergei Brin is egyetemisták voltak, ergo, nem önerőből hasznosultak, pláne nem garázsban, hanem az egyetem erőforrásait kihasználva. Gates és Allen pedig olyan zsenik voltak, akik már 10 éves koruk óta programoztak.

2023. okt. 26. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/91 anonim ***** válasza:
24%

#43

Értem, akkor magyarázd el, hogy pl. az iOS-t ki fejlesztette, mert most azt állítottad, hogy nem az Apple.

Ha mégis azt fogod mondani, hogy ők, akkor kiderült, hogy hazudtál és ennyit is ér az állításod.


A többi félrebeszélésre meg inkább nem is reagálok, amikor eddig egyetemről szájaltál és te magad nevezel meg embereket, akik egyetem előtt, már gyerekként programoztak, gyakorlatilag magadat cáfolva.

2023. okt. 26. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/91 anonim ***** válasza:
25%

"Gates és Allen pedig olyan zsenik voltak, akik már 10 éves koruk óta programoztak."

Aham, tehát ők sem az egyetemen tanulták. Ugye köztudottan Gates is kibukott az egyetemről.


Egyébként meg ha már itt tartunk, én 9 éves korom óta programozok. Akkor kaptam ugyanis a Commodore gépemet anno. Akkor most zseni vagyok? Ugye, hogy nem?!

2023. okt. 26. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/91 anonim ***** válasza:
23%

"Aham, tehát ők sem az egyetemen tanulták. Ugye köztudottan Gates is kibukott az egyetemről."


Gates még véletlenül sem bukott ki. Honnan szoptad ezt a hülyeséget? Egyetemről meg aligha tanulhatták volna, mert akkoriban olyan, hogy programozó képzés, még nem létezett.


"Egyébként meg ha már itt tartunk, én 9 éves korom óta programozok. Akkor kaptam ugyanis a Commodore gépemet anno. Akkor most zseni vagyok? Ugye, hogy nem?!"


Biztos, hogy nem vagy zseni. De Gates az volt, ugyanis 19 éves korában, 45 nap alatt megtervezett és assembly nyelven megírt, majd papíron lefordított gépi kódra egy basic interpretert, ami elfért 4 kB RAM-ban. Mindezt egy olyan processzorra, olyan gépre, amit soha még csak nem is látott. Emiatt volt zseni, nem azért, mert 10 éves korában már programozott. Utóbbi csak a készségeit fejlesztette, megfelelő időben. Te viszont hiába kaptál 9 éves korodban számítógépet, mégis csak egy kutyaütő senki maradtál. Látod? Ez a különbség közted és egy zseni között.

2023. okt. 26. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/91 anonim ***** válasza:
0%

#44


"A többi félrebeszélésre meg inkább nem is reagálok, amikor eddig egyetemről szájaltál és te magad nevezel meg embereket, akik egyetem előtt, már gyerekként programoztak, gyakorlatilag magadat cáfolva."


Ilyen rövidke a memóriád, puszedli?

Nézd csak, mit írtam én (#29):


"Otthon (néhány ritka zsenitől eltekintve) senki nem fog megtanulni programozni, max. programozgatni, silányan, úgy, ahogy."


Bár az igazság az, hogy Gates sem otthon tanult meg, hanem a Lakeside Schoolban.

2023. okt. 27. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/91 anonim ***** válasza:
89%

#47

"Ilyen rövidke a memóriád, puszedli?"

Olvasni sem tudsz, "puszedli"? Mert jelenleg ez a feladatod: "Értem, akkor magyarázd el, hogy pl. az iOS-t ki fejlesztette, mert most azt állítottad, hogy nem az Apple."


Elég szánalmas, hogy egyetemről papolsz, de általános iskolás szövegértési képességeid sincsenek.

2023. okt. 27. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/91 anonim ***** válasza:
75%

"Te viszont hiába kaptál 9 éves korodban számítógépet, mégis csak egy kutyaütő senki maradtál. Látod? Ez a különbség közted és egy zseni között."


Miért, te ki vagy? Mit tettél le az asztalra? Mit alkottál? Ja, hogy te is egy senki vagy? Akkor meg miről karattyolsz?


Amúgy köszi szépen, de nem vágyom hírnévre, maradok "senki", nekem ugyanis tökre megfelel a contractor melóm, amivel évi közel 100 ezer Eurót keresek az otthonom kényelméből és igen, képzeld, "szimpla web-es töcsköléssel" keresem ezt a pénzt, amiről te valószínűleg álmodni sem mersz.

2023. okt. 27. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/91 anonim ***** válasza:
69%
5: Nem is biztos, hogy "top cégnél" olyan jó. Legtöbb esetben nagyobb cégeknél annyira meg van kötve a kezed, hogy már b_sztat a security részleg ha egy google.com-ot be mertél ütni a böngésződbe. Ilyen túlszabályozott környezetben meg rémálom hatékonyan dolgozni.
2023. okt. 28. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!