Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Most akkor lehet valaki...

Most akkor lehet valaki programozó infós diploma nélkul, vagy sem?

Figyelt kérdés

Netet böngészve általában két fajta véleménnyel találkozok.


Az egyik válltig állitja NEM! A programozáshoz nem kell dilpoma. A cégek a tudást nézik és nem a papirt. Ha megtanulsz programozni és tudod mit csinálsz nem kell papirod legyen róla.


A másik oldal viszont vehemensen és aggressziven elküld a jó k.... anyádba amiért azzal a csökött agyaddal és semmi tudás/készségeddel egyáltalán ilyen eszedbe jut, hogy programozó legyél. Vagy elvégzel minimum egy mérnökinfót egy mesterivel megspékelve, vagy takarodj vissza 250k-ért a semmitmondó szros szakmádba és még szégyeld is el magad de nagyon gyorsan.



2023. okt. 25. 09:30
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ❯❯
 1/91 anonim ***** válasza:
67%
Lehet, persze. A kérdés, hogy melyik cégnél és mennyiért.
2023. okt. 25. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/91 anonim ***** válasza:
66%
Ahogy első írja. Elképzelhető, hogy 8 általánossal is lehet akár, csak kellően szar céghez kell menni.
2023. okt. 25. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/91 vmg ***** válasza:
74%

Lehetsz szabadúszó programozó is.

Ott legtöbbször nem kérdez senki semmit, csak referenciákat kér.

2023. okt. 25. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/91 anonim ***** válasza:
66%
Nem kell, de a fizetés is olyan szintről indul. De legalább keresel valamennyit addig is míg más az egyetemre jár és diákhitelt halmoz fel, így te legrosszabb esetben is nulláról indulsz amikor eléred azt a szintet amit egy kezdő diplomás, neki meg tartozás lesz a nyakán amit törlesztenie kell, te abból megtakarítást tudsz képezni.
2023. okt. 25. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/91 anonim ***** válasza:
21%

"Nem kell, de a fizetés is olyan szintről indul."


Illetve olyan szinten is all meg, ami persze nem problema, ezekbol a fizetesekbol is teljesen korrekt eletszinvonalat lehet fenntartani es amugy sem dolgozhat mindenki top cegnel.

2023. okt. 25. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/91 anonim ***** válasza:
30%

Lehetni lehetsz, de ha nem teszel bele végtelen időt, akkor igen, az lesz, amit a többiek mondtak, hogy szar helyen, szar minőségű munkát végzel.

Gyakorlatilag azt kell megtanulnod magadtól, amit az egyetemen is oktatnak. Nyilván nem mindent, de sok minden kell majd és ha egyetemen lemorzsolódnak a hallgatók úgy, hogy szakemberek oktatnak és segítik a hallgatókat, akkor gondolhatod, hogy egyedül mennyire lehet effektíven elsajátítani a tudást.

2023. okt. 25. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/91 anonim ***** válasza:
13%

Felveszik a fószert a bútorgyárba. Az a munkája, hogy a lapszabászaton mérjen és vágjon. Ő meg mér és vág, mér és vág.

Felveszik a másik fószert egy szoftvercéghez. Az a munkája, hogy a különösebb tudást, felkészültséget nem igénylő, szarabb melókat elvégezze. Vagy, hogy tesztelje mások produktumát.


Mi a két ember között a különbség?

Csak annyi, hogy a bútorgyári nem hiszi azt magáról, hogy műbútor asztalos, csak azért, mert bútorgyárban dolgozik.

A másik viszont igen, ő azt képzeli, hogy programozó lett. Még az sem tűnik fel neki, hogy csak fél-, vagy harmadannyit keres, mint a programozók.

2023. okt. 25. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/91 anonim ***** válasza:
77%

Lehetsz programozó diploma nélkül is, de a diploma óriásit dob a karrierlehetőségeken. Programozni viszont NEM az egyetemen fogsz megtanulni, ott csak egy erős elméleti alapot, szemléletmódot kapsz. Aki azt gondolja, hogy majd az egyetem tanítja meg programozni, az csúfosan pofára fog esni.


Saját tapasztalatot írok le:

Annak idején elkezdtem az egyetemet, de a matek tárgyakba belefulladtam, ezért otthagytam. Mivel programozni megtanultam önszorgalomból, elmentem dolgozni egy kis céghez. Gyakorlatot szereztem, több munkahelyen is dolgoztam, volt, ahol felvettek annak ellenére, hogy eredetileg diplomás embert kerestek. Viszont a fizetésem sosem volt olyan kiemelkedő (persze bőven átlag fölötti volt és jól megéltem belőle). Aztán elkerültem egy multihoz, ahol szóltak, hogy "jó lenne" a diploma. Nekifutottam mégegyszer, már érett fejjel és levelezőn elvégeztem egy PTI szakot. Onnantól - lévén gyakorlatom már bőven megvolt - sokkal jobb lehetőségeket kaptam. Most közel 2 millió a bruttóm és folyamatosan keresnek ajánlatokkal.

Ja, és amúgy ha megvan a diplomád, a lőtéri kutyát sem érdekli, hogy melyik egyetemen szerezted. Viszont programozáshoz PTI diplomát csinálj, ne mérnökinfót, mert utóbbi sokkal nehezebb és kevésbé szakmába vágó, mivel nem a programozásra koncentrál.

2023. okt. 25. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/91 anonim ***** válasza:
6%

#8

"Onnantól - lévén gyakorlatom már bőven megvolt - sokkal jobb lehetőségeket kaptam"

Ehhez kell az egyetemen oktatott anyag, egy bizonyos szint felett már kell az a tudás, mivel a szemléletmód, amit oktatnak az senior szinttől lesz fontos.

Igen, az egyetemtől nem junior leszel, hanem meg lesz az elméleti tudásod a senior szinthez gyakorlati tapasztalat nélkül.

2023. okt. 25. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/91 anonim ***** válasza:
6%
#9 Igen, van egy csomó olyan dolog, amit az egyetemen tanítanak, de magától nem olvasna utána az ember, pedig fontos. Pl. tervezési paradigmák és hasonlók.
2023. okt. 25. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ❯❯

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!