Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Melyik egyetemre érdemes...

Melyik egyetemre érdemes menni ha programozást szeretnék tanulni?

Figyelt kérdés
Melyik egyetemre érdemes menni ha programozást szeretnék tanulni?
2022. júl. 1. 14:39
 61/102 anonim ***** válasza:
78%

Nem olvastam el a hozzászólásokat (túl sok volt), de:

1. Valóban otthon tanulsz meg programozni

2. Az egyetemen azt tanulod meg, amit otthon soha nem fogsz, azaz matekot, információ-elméletet, statisztikát stb.


Ha csak egyszerű CRUD-huszár szeretnél lenni, akkor azt otthon is meg lehet tanulni. De ha egy olyan szintű rendszermérnök, akire rá lehet bízni egy Netflix-kategóriájú rendszer felépítését, nos oda már nem szoktak eljutni az önképzettek…


Az a javaslatom, hogy minél matekosabb helyre menj, azaz elte programtervező informatikára, vagy sima matek szakra, vagy akár fizika alapszakra, teljesen mindegy, csak olyan helyre, ahol sok matekot tanulhatsz…


… emelkedj ki a tömegből, az alacsonyszintű kódereket kitolják az indiai olcsőkóderek a piacról hamarosan.

2022. júl. 3. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/102 anonim ***** válasza:
3%

#65 Ez igy igaz. Csak az első pontbeli kijelentésed hülyeség, de az nagyon.

Otthon még senki nem tanult meg úgy programozni, ahogy azt az ipar elvárja. Nem is igen fog.


Programozni tudni, az nem csak annyi, hogy veri valaki a billentyűzetet. A programozni tudás elemei ugyanis leginkább azok a tárgyak, amiket az egyetemen, főiskolán oktatnak. A digit, a szar, a dimat, az analizis, a progI, II, az algoritmuselmélet, satöbbi. Otthon maximum az ezeken hallottakat gyakorolja a hallgató.

Na de a kisiskolás is gyakorol otthon, amikor irni, olvasni, számolni tanul, mégsem mondja senki, hogy "mindenki otthon tanult meg számolni, irni-olvasni".


Egy normálisan képzett ember a munkája során automatikusan hasznositja a tanultakat, legyen szó matematikai, logikai vagy egyéb készségről. Persze ki-ki a maga szintjén. De akkor is, egy felsőfokon képzett ember nyilvánvalóan jobb, tömörebb, hibátlanabb kódot fog irni, mint az, aki otthon, vagy holmi gyorstalpalón, hobbi szinten sajátitott el ezt-azt. És ez azért van, mert a képzett ember agyában az ehhez a tevékenységhez szükséges ismeretek számosabbak, ráadásul, az ismeretek hálózata is sűrűbb. Több a szinapszis, több a kapcsolat és nyilván több a mutex is.


A jól, intézményesen képzett ember eleve nem jár be olyan utakat, amiket egy gyengén képzett simán beszop. Egy jól képzett ember a tanultak okán eredményesebb, produktivabb. Ha úgy tetszik, neki hasznosabb, gazdagabb, értékesebb, jobb a kombinációs hálózata.


Egy szakemberhez bátran odamehet a megrendelő. Nem biztos, hogy a legjobb megoldást fogja tőle kapni, de garantáltan jobbat, mint amit egy jóskapista, a maga roppant hiányos ismereteiből össze tudna tákolni neki.

Azok ugyan miféle produktumra lennének képesek, akik azt hangoztatják itt, hogy a kereső algoritmusok az egyetemi baromságok részei és éles kódban nincs helyük ilyesminek? Vagy akik azt állitják, hogy a verem az LIFO tár? Vagy akik szerint egy függvény visszatérési értéke az egy "exit kód"? Az ilyenek nem szakemberek, hanem kontárok, kóklerek, és a BKK-s jegyárusitó rendszer szépen be is mutatta, hogy mire képesek. De inkább azt, hogy mire nem.


És nem, az idő sem gyógyir. Attól, hogy valaki tizenöt-húsz éven át kóderkedik, egyáltalán nem jobb lesz, csak kevésbé lesz rossz.

2022. júl. 3. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/102 anonim ***** válasza:
84%

70. “ Otthon még senki nem tanult meg úgy programozni, ahogy azt az ipar elvárja. Nem is igen fog.”


A te idődben még valószínűleg így volt. Ma már… viccelsz? Komplett kurzusok vannak fent videofelvétellel, jegyzetekkel top amerikai egyetemekről… és most már teljesen ingyen, a youtube freecodecamp csatornáján is olyan színvonalú kurzusok vannak, amiket itthon bajosan fogsz megkapni magyar egyetemen…


Egy kis realitásérzéket kérnék mindkét oldaltól. 🙃

2022. júl. 3. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/102 anonim ***** válasza:
22%

"Komplett kurzusok vannak fent videofelvétellel, jegyzetekkel "


Ez nem jelent semmit.

Attól még ugyanúgy nem fogja megtanulni senki azokat amiket kéne.

Otthon nincs számonkérés, nincs ZH. Az egyetemi légkör is hiányzik, a laborfoglalkozás és még sok más.


Létezik olyan fogalom, hogy távoktatás, ausztrália egyes vidékein az alap iskola-rendszer szerves része már több évtizede, de interneten keresztül még nem lett agysebész egyetlen egy emberből sem.

2022. júl. 3. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/102 anonim ***** válasza:
87%
Agysebész nem, fejlesztő viszont rengeteg. Több száz 100% online BSc és MSc képzés van.
2022. júl. 3. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/102 anonim ***** válasza:
68%

64. Oké így teljesen egyetértek veled. Akkor jobban kellene specifikálnunk, miről beszélünk. Tehát. Egyszerű CRUD-applikációkhoz, PHP-ban összedobott webalkalmazásokhoz alapszinten nem kell egyetemi képzés (és paradox módon EZT viszont többnyire nem tanítják meg ott, azaz úgy jössz ki az egyetemről, hogy konkrétan nem vagy se piacképes React-, se Laravel stb. fejlesztő).


De abban egyetértek, hogy algoritmus-elméletet, rendszertervezést stb. nem fogsz otthon megtanulni akkor sem, ha minden fent van a neten. Hiányzik a számonkérés, meg a tanár egységes látásmódja. Ez konkrétan 💯 igaz.


Én data scientist vagyok és erre a területre is érvényes ez. Rengeteg a “fit-predict” kókler a(z indiai állás)piacon, de normális helyre nem vesznek fel statisztika, matek, data science stb. mesterszak nélkül, mivel egyszerűen hiányozni fognak a matematikai-statisztikai alapjaid.

2022. júl. 3. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/102 anonim ***** válasza:
22%

A pandémia elhozta azt, hogy az egyetemek, intézmények rákényszerültek a távoktatásra, ami hatékonyságban természetesen sehol nincs a hayományos képzéssel szemben. Ettől függetlenül, a ZH, a vizsgák személyes jelenlétet igényelnek.


Azt mondjuk megnézném, hogy akinek még érettségije sincs, az hogy sajátítja el az egyetemi matekot, ami ennek a szakmának a veleje.


Az online mesterszakot meg talán hagyjuk is, mert csak nevetésre ingerelsz vele.

2022. júl. 3. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/102 anonim ***** válasza:
33%

Most konkrétan be tudok számolni az online vizsgákról, mivel nálunk a pandémia miatt nem kellett bejárnunk vizsgázni (data science mesterszak top 200 egyetemen).


Minden vizsga explicite vagy feltételezetten open book vizsga lett, és úgy megnehezítették, hogy még az a csoporttársunk is a fogát szívja, aki konkrétan ezt a tárgyat tanítja egyetemen több éve (!). A vizsgák gyorsírás-vizsgává váltak, gondolkodni sincs idő, nemhogy írni, és kizárólag bizonyításokat kérnek, amit sehonnan nem lehet kipuskázni, főleg nem ennyi idő alatt. A színvonal toronymagasan a magyar színvonal fölött, az egekben.

2022. júl. 3. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/102 anonim ***** válasza:
3%

Na, ez remek. Üdvözlöm, ha van ilyen.

Remélem elterjed az efféle, szoros, unhackable vizsgáztatás. Ennek az egésznek csak így látom értelmét.

2022. júl. 3. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/102 anonim ***** válasza:
100%

#68 melyik egyetem ez? Én is online MSc-n vagyok top200-as egyetemen (University of Liverpool), de kifejezetten könnyűek a vizsgák eddig.

Olyan tudtommal semelyik online képzésen nincs, hogy be kell menni a vizsgára, minden 100% online. Beleértve olyan egyetemeket, mint UC Berkeley, University of Michigan vagy Imperial College London.

2022. júl. 3. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!