Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Jövőre megyek informatikára...

Jövőre megyek informatikára egyetemre, eddig nem tanultam programozást, de szeretnék valamilyen alapokat. Milyen nyelvvel és könyvvel érdemes kezdenem?

Figyelt kérdés
2009. dec. 1. 04:00
 1/6 anonim ***** válasza:
C++, Python. Az első "komoly" nyelv de nem C, hogy szenvedj, a Python meg könnyed, laza és mivel scriptnyelv, hamar látszik az eredménye. Lehet még C# is, az olyan átmeneti: nem olyan "kemény", mint a C++, de azért lehet benne komoly dolgokat csinálni, és mégis látványos.
2009. dec. 1. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Melyik egyetemre mész és milyen szakra? Informatikára :D. Várd meg míg felvesznek szerintem.

Egyébként valahol Turbo C-vel, valahol Visual Basic-kel, máshol meg C-vel kezdik, de még a Pascalt is körbemutatják mint a véres kardot.

2009. dec. 1. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Ha alapokat szeretne, akkor inkább ne várja meg a egyetemet. Jobb minél előbb kezdeni. A C szintaxis mindenképpen hasznos, kismillió nyelv van ilyen.
2009. dec. 1. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

BME mérnökinformatikára megyek, szóval nem csak programozás lesz, de azért nem szeretnék teljesen sötétként beülni.


Köszi a válaszokat, akkor a C++ megismerkedésével érdemes leginkább kezdeni?

2009. dec. 1. 16:09
 5/6 anonim válasza:

Mérnök Infón első félév Programozás Alapjai 1. + Szoftver Laboratórium 1 C nyelven van, második félévben C++, 3. 4. Java, aztán szakirány- és választásfüggő.


Ezek alapján a C-t ajánlanám, de talán nyelvspecifikusság helyett általános (akár pseudo-) algoritmizálást tanulnék. Ha mindenképpen el akarod kezdeni, Pascal szerintem jó nekifutásnak, csak ne ragadj le vele túl sokáig. Ha jövőre elkezded, és nyáron átállsz C-re, nem lesz 1. félévben problémád.


Sok sikert!

2009. dec. 2. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Inkább C++. Ha megismered, utána könnyű lesz átállni akár C-re (csak meg kell magad fosztani egy csomó eszköztől, a szintaxis (nagyjából) és a működés (ez is nagyjából) ugyan az, mint a C-nél), akár Java-ra (szintaxis hasonló, csak magadra kell kényszeríteni az OOP-t és lekorlátozni egy kicsit). Én mindenképpen a C++-t javaslom, a Pascalba nem érdemes időt fektetni.
2009. dec. 2. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!