Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Milyen tudásszinttől nevezhete...

Milyen tudásszinttől nevezhetem magam junior programozónak?

Figyelt kérdés

2021. szept. 6. 12:39
1 2 3 4 5
 41/47 anonim ***** válasza:
20%

Látszik, hogy itt a GYK-n azok vannak túl reprezentálva akik a bölcsöde sikeres elvégzése után egyből vezető fejlesztők lettek a NASA-nál (vagy a google-nál, vagy facebook, vagy IBM, Microsfot, Oracle stb.). Igen bizonyos területeken (és ez a hazai KKV szektor) bőven elég egy bootcamp az adott feladatok elvégzéséhez (vagy még az sem), de még külföldön is rengeteg ilyen "fejlesztési" igény van, ahol elég a "betanított fejlesztő" kb. írni olvasni tud, a CTRL-C-t CTRL-V-t (vagy ennek tetszőleges megfelelőjét, fejlesztő környezet függvényében) tudja nyomogatni. Minden A-betűt B-re tud cserélni stb. Igen rengeteg ilyen fejlesztési igény is van ezt senki nem tagadja. Ez főleg a web fejlesztés, kisebb appok fejlesztése (Web, mobil stb.). Ők is kereshetnek jól, de ez a fejlesztés alja. Legalja... És semmi szépség nincs benne, hogy az 12 542 638. ugyanolyan app. elkészüljün, csak az egyikben bal oldalt fent, a másikon jobbra alul van a készítő cég logója... Az ilyen fejlesztőből kell most sok, mert mindenki most rábukott mint gyöngytyúk a takonyra, és ezzel keresi a lovét, és elvárják, hogy egy valamire való cégnek legyen saját app.ja...


amiket 48. írt a fejlesztés egy másik dimenziója, és másik szintje. Ide kevesebb de sokkal nagyobb szaktudást igénylő fejlesztő kell. Nem véletlen, hogy jobban megfizetik őket, de ide elvárás a diploma. Sőt aznélkül tényleg nem lehet ilyenek fejleszteni. De azok a fejlesztők akik ilyen helyeken dolgoznak nem fognak ide a GYK-ra irogatni tanulatlan betanított fejlesztőknek. Akiknek már az "webfejlesztés", ha wordpressben sikerül megjeleníteni, hogy "Hello, world!". Igen, tudjuk, hogy Ti vagytok többségben a GYK-n, de le kéne venni a szemellenzőt és szétnézni a világban. És köszi a lepontozást előre is.

2021. szept. 9. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/47 anonim ***** válasza:
63%

51 eléggé el van tévedve


KKV-nál nem papírt kérnek, hanem eléd tesznek egy problémát amit meg kell oldanod. Ha alkalmas vagy rá, akkor tiéd a munka. Ott számít a legkevésbé a formalitás, ott tisztán a pénzről és az üzletről szól minden, nincsen nagyvállalati tötyörészések, mellébeszélések és ehhez hasonlók. Vagy tudod, vagy nem tudod, rajtad kívül sorban állnak még öten az állásért (és mivel KKV, a fizetés is sokkal magasabb mint egy nagyvállalatnál, de annál összetettebb a munka).


Vezetői pozícióhoz valóban elvárás lehet a diploma, de előtte ki kell taposni pár évet a szakmai területen, de ezek akkora időtávlatok, amiben nem lehet reálisan tervezni jelenleg véleményem szerint.

Habár részben igazad van, te is ugyan azokat a közhelyeket puffogtatod mint az a fickó aki itt mindenképp meg akarja mondani, hogy 30 év szakmai tapasztalat, 220iq, és emellé vörösdiploma szükséges ahhoz, hogy fejlesztőnek merd hívni magad.


Jelenleg a piaci igények az általad felvázolt 23. webapp mindenféle formáját okádják, amire reagálni kell. Ezek a webappok viszont a végtelenségig bonyolíthatók legacy kódbázisok refaktorálásával, extra cloud funkciók / ai funkciók bevezetésével, amit managelni és karbantartani szükséges. Tessék már végre különbséget tenni:


- egy "átlagos" szakember között, aki rendelkezik architekturális tudással, tud tervezni, és úszott már éveket olyan rendszerekben, amiktől a juniorok haja hullik, és ki tudja választani a megfelelő technológiákat és fejlesztési stratégiákat a probléma ésszerű megoldásához (nyilván ez sem egyedül történik, nem is történhet egyedül egy normális cégnél)


- egy feltaláló zseni között, akinek egyetlen egy feladata van, hogy megváltsa a világot, a sarokban ül egész nap és semmi más feladata nincs csak egy dolgot fejleszt, kutat és innovál egész álló nap.


Az utóbbi a fejlesztők kb 5%-a, ők innoválók és feltalálók az úttörők. Rájuk rendkívül nagy szükség van, de nem kell mindenkinek "szupermennek" lenni, ők a jövőt építik és nem a jelenlegi piaci igényekre reagálnak.

2021. szept. 9. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/47 anonim ***** válasza:
20%
#51 Ahogy te is mondtad, az elenyésző kisebbség az, amiről te beszélsz. Felső 20%, talán. Szerintem még kevesebb is. Éppezért azt mondani, hogy a fejlesztés ott kezdődik, és a maradék 80%.. nem tudom, bazári majom, de biztosan nem szaktudással rendelkező ember, az, hogy a te szavaiddal éljek, roppant szemellenzős hozzáállás. Értem hogy a magasan képzett, nemzetközi boldogságelosztó rendszereket, meg banánflambírozó robotgépet programozó egyének számára derogál elfogadni, hogy a KisPista bt-nek dolgozó WordPress Viktor is a szakma részét képezi, de tetszik nem tetszik, ez így van. És persze, lehet azt mondani, hogy "de nem, mert én azt mondtam", csak épp fölösleges, mert meggyőzni senkit nem fog az ember azzal, hogy huszonegyedjére is leírja az általa ténynek vélt véleményét, mert érdekelni nem fog senkit.
2021. szept. 9. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/47 anonim ***** válasza:
63%

"és mivel KKV, a fizetés is sokkal magasabb mint egy nagyvállalatnál, de annál összetettebb a munka"


Na, ez nekem is uj. Mondasz 1-2 KKV-t, ahol sokkal tobbet adnak ~2 millio bruttonal senior szinten? Kb. itt van most a nagyvallalati senior sav teteje.

Evosoftnal vagyok jelenleg, de ha valoban van ilyen lehetoseg, akkor jelentkeznek nyitott pozira.

2021. szept. 9. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/47 anonim ***** válasza:
83%
54 Bocsi, akkor inkább úgy fogalmazok, hogy az átlagos nagy céges fizetésnél jobb ajánlatok vannak. Sok KKV-nál dolgoztam, és a csillagos eget lehozták, viszont ennek az az ára, hogy napi 15 órát kell érte dolgozni, ami nyilván csak ideig óráig tűrhető. Az Evosoftnál te pont jó ajánlatot kaptál, és biztos vagyok benne ohgy nem dolgozol érte napi 8 óránál többet (ahogy ennek lennie kell). Ettől függetlenül ha olyan ajánlaton ülsz, amilyenen, akkor jelentősen az átlagosnál magasabb fizud van ami azért nem jellemző a nagyobb cégeknél.
2021. szept. 9. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/47 anonim ***** válasza:
67%
Onnantól, ha felvesznek valahova Junior-nak. :)
2022. jan. 13. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/47 anonim ***** válasza:
83%
Nem létezik ilyen univerzális check-list, amin ha végigmentél, akkor elérted a junior szintet. Ez eléggé terület, technika és munkahelyfüggő. Kezdj el pályázni junior pozíciókra. Ha be sem hívnak, akkor nagyon messze vagy hogy az legyél, ha behívnak és nem vesznek fel az interjú alapján, akkor látni fogod, hogy hol van hiányosság, ha felvesznek, akkor elérted a junior szintet.
2022. jan. 14. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!