Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Milyen tudásszinttől nevezhete...

Milyen tudásszinttől nevezhetem magam junior programozónak?

Figyelt kérdés

2021. szept. 6. 12:39
1 2 3 4 5
 1/47 anonim ***** válasza:
11%
A diploma átvételétől számítva.
2021. szept. 6. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/47 anonim ***** válasza:
4%
De amint kijösz az 50. szülinapi zsúrodról már nem nevezheted magad többé "junior"-nak..
2021. szept. 6. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/47 anonim ***** válasza:
79%
1 akkor sajnos vissza kell adnom a medior kategóriájú pozíciómat, és gyorsan el kell mennem lediplomázni... jól értem? :(
2021. szept. 6. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/47 anonim ***** válasza:
83%
"A diploma átvételétől számítva." :DDDDDDDDD Egy optimális világban, jah. Ez nem az.
2021. szept. 6. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/47 anonim ***** válasza:
85%
Amint van egy ilyen megnevezésű állásod. Ha felvesznek, azon a szinten vagy, ha nem, akkor még nem. Kedves első, ez nem papír kérdése.
2021. szept. 6. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/47 anonim ***** válasza:
77%
Ez teljesen szubjektiv. 0-hoz konvergalo tudassal pl. lehet felvesznek valami KKV-hez es munkaszerzodesed szerint junior fejleszto leszel.
2021. szept. 6. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/47 anonim ***** válasza:
25%
6 - inkább egy multihoz, ugyanis baromi sablonosak a felvételik. 4 éve egy kis céghez interjúztam, leültettek és elém raktak egy olyan feladatot, hogy pislogtam. 8 órám volt rá. Mint később kiderült azt nézték, hogy meddig jutok benne. Apróbb cégeknél sokkal magasabb a fizetés, de tágabb a felelősségkör is. Multinál leginkább fitymacsattogtatás van annak aki nem akar dolgozni, aki meg akar az meg ott is tud. Aki nem szeret aludni, de szeretne igazi pénzt keresni (millió +) az menjen kis céghez, aki meg szüttyögne, annak ott vannak a baromi nagy cégek.
2021. szept. 6. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/47 anonim ***** válasza:
20%
Ez a feladat függvénye. Elméletileg (normális világban) egy junior programozótól kb. ugyanazt várják el tudásban mint egy "senior"-tól, csak ez utóbbinál jobb kódminőséget, és gyorsabb fejlesztői munkát várnak el. A különbség, hogy a seniornál már szinte kész "panelek" vannak, gyorsabban megtalál egy-egy problémára sablont, már valaki megoldotta dolgot mint egy juniortól. Kicsit sántító hasonlattal, az egyik 10 perc alatt csontozza ki és szeleteli fel a karajt, a másik 2 perc alatt már be is panírozza... A különbség a tapasztalatban van, hogy mit hol talál, milyen problémát mivel oldjon meg (ld. pl. az előző sántító példa, az egyikik tudja, hogy ehhez a feladathoz az x, y, és a z kés a nyerő, és időben váltja; a másik végig küzdi a feladatot az "u" jelű késsel).
2021. szept. 6. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/47 anonim ***** válasza:
84%

"Elméletileg (normális világban) egy junior programozótól kb. ugyanazt várják el tudásban mint egy "senior"-tól, csak ez utóbbinál jobb kódminőséget, és gyorsabb fejlesztői munkát várnak el"


Te interjuztal mar komolyabb cegekkel?

Twitter system design interjun pl. online sakkjatek architekturat kellett terveznem, amit 10+ millioan jatszanak naponta (nyilvan elosztott rendszernek kellett lennie), real-time leaderboard-dal.

Junior szinten meg nincs is system design interju a legtobb helyen.

Behavioral interjukon is teljesen mas jeleket neznek junior es szenior szinten.

2021. szept. 6. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/47 A kérdező kommentje:
Köszi az eddigi válaszokat de még mindig nem kaptam választ a konkrét kérdésre de csak,hogy 1 kicsit beszéljek magamaról sok javat tanultam jelenleg ismerem a nyelv oop alapjait,tudok benne fájlt és sql adatbázisokat kezelni és mindezt beleépitenni egy eclipse window builderrel letrehozott grafikus felületbe ez már elég lehet ha mondjuk szakmai gyakorlatot keresek az egyetemen vagy azért ennél még több kéne?
2021. szept. 6. 19:55
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!