Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Mi a fontosabb egy cégnek, ha...

Mi a fontosabb egy cégnek, ha juniort akar felvenni? Projektek vagy az iskolázottság?

Figyelt kérdés

Kissé nehéz helyzetbe kerültem, hiszen szerettem volna szeptemberben egy progrmozói képzésen indulni Bécsben, amire összeszedtem a pénzt. C#-ot "tanulnék", hétfötöl péntekig, reggeltöl estig. Körübelül egy éve készülök a sulira, tanulom a programnyelvet, csinálok egy Password Manager hobbiprojektet is, bövitem a tudásomat. (MSSQL, WPF, UI/UX tutorialokat nézek)

Mivel beütött a virus, 1 éve kurzarbeiton (rövidmunka) dolgozom (gasztroban kiváltságos helyen) és sajnos a cég nem enged le részmunkaidöre, mivel nemrégiben léptettek elö trainerré. Utána jártam a dolgoknak, tényleg igy van, amig kurzarbeit van, nem nagyon van lehetöség az óraszámokban ide-oda ugrálni. Ez azért lenne fontos, mert arra a félévre, amig részmunkaidöben dolgozom, rendesen tudnék tanulni és a sulis projektjeimet is csinálgatni. Igaz nagyon keveset keresnék, a végén még kis is nulláznám a számlámat talán...


Felmerült bennem az is, hogy csinálnék egy két projektet és jelentkezgetnék hátha siekerrel járok. A képzést pedig megcsinálnám késöbb, az új cégnél, részmunkaidöben magasabb fizetésért. (Nem kell több ezer euro, csak annyi, hogy 6 hónapig el tudjam tartani magamat).


Vélemények?


Feltettem már a kérdést külföldi fórumokon is (német, osztrák) de volt aki csak elvetemült javaslattal tudott segiteni (banki hitel, munkanélküli segély).



#programozás #munkahely #junior #miertvanezazegeszigy
2021. ápr. 4. 17:47
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
78%
A sznob parasztokon kívül kb mindenki lesz.rja hova jártál, legyen egy alap tudásod és egy jó személyiséged, akivel lehet dolgozni.
2021. ápr. 4. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
Gyakorlat, gyakorlat, gyakorlat. Projektek. De nem ilyen amóba, meg társai. Normális, hasznos, értékes szoftvert csinálj, ami tényleges kihívás és konkrét problémát old meg.
2021. ápr. 4. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 Szirty ***** válasza:
69%

A HR-esnek aki felvesz, annak a papír fontos, legtöbbször fogalma sincs mi folyik ott ahova felvesz.

Akikkel együtt dolgozol majd azoknak meg az fontos amit tudsz.

2021. ápr. 4. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
Papír nélkül az első melót nehéz megszerezni, utána a cégeknek már csak egy része nem áll szóba veled, ha nincs diplomád. Csinálj referenciákat, hátha megtetszel valakinek. Iszonyatosan nehéz lesz bekerülni az első helyedre.
2021. ápr. 4. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 A kérdező kommentje:
Egy password generátor app kevés, ha a jelszót le lehet menteni az appba? :D
2021. ápr. 4. 20:55
 6/22 anonim ***** válasza:
12%

"Egy password generátor app kevés, ha a jelszót le lehet menteni az appba? :D"


Miért, szerinted sok?

Próbálj meg felvételizni valami bablevesgyártó céghez.

Anyagmozgatónak talán jó leszel.

2021. ápr. 5. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
95%

Ezen az oldalon gyakran megesik, hogy aki igyekszik, azt lenézik, meg beszólogatnak neki, hogy ő erre nem képes. Ezt nehogy elhidd, téged pont az igyekvésed fog előre vinni.


Nézd másképp. Ne akarj a cégek igényének megfelelni (diploma, papír, ...) - legyen az a célod, hogy megtaláld azt a céget, akivel passzoltok egymáshoz. Ehhez pl. készíthetsz saját portfóliót, és legyél aktív LinkedIn-en.

2021. ápr. 5. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
30%

Sosem dolgoznék olyan emberrel, mint a 6-os. A válasza annyiból hasznos, hogy lásd, hogyan nem érdemes viselkedni és élni. Tökéletes ellenpéldája mindennek.


Amúgy nem, nem iszonyatosan nehéz az első helyet megtalálni. Csak menni kell és csinálni, tanulni, keresni. Lustáknak nehéz, életrevaló embernek nem.

2021. ápr. 5. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
0%

"Amúgy nem, nem iszonyatosan nehéz az első helyet megtalálni. "


Hány olyan cég lehet, amelyik bemondásra elhiszi kóbor verebeknek, hogy ők márpedig tudnak?

Totál esélytelen szerencsétlent szivattok. Te is, meg a hetes válaszoló is.

2021. ápr. 5. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
94%

Ez a munkám, HR-es vagyok. A tudást kérik a cégek, azt kell keresnem a CV-ken, hogy mennyi projektet tud felmutatni, mennyi gyakorlata van. Ha van papírja róla, előny, nyilván, de 1-2 konkrét céget leszámítva nem alapelvárás. Azt kell jól bemutatnia mit tud. Hadd tudjam már, hogy mit dolgozom! :DDD


Amúgy nem szivatom, értékes tanácsot adok, veled ellentétben, aki csak fütyitméregetni jársz ide.

2021. ápr. 5. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!