Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Mi a fontosabb egy cégnek, ha...

Mi a fontosabb egy cégnek, ha juniort akar felvenni? Projektek vagy az iskolázottság?

Figyelt kérdés

Kissé nehéz helyzetbe kerültem, hiszen szerettem volna szeptemberben egy progrmozói képzésen indulni Bécsben, amire összeszedtem a pénzt. C#-ot "tanulnék", hétfötöl péntekig, reggeltöl estig. Körübelül egy éve készülök a sulira, tanulom a programnyelvet, csinálok egy Password Manager hobbiprojektet is, bövitem a tudásomat. (MSSQL, WPF, UI/UX tutorialokat nézek)

Mivel beütött a virus, 1 éve kurzarbeiton (rövidmunka) dolgozom (gasztroban kiváltságos helyen) és sajnos a cég nem enged le részmunkaidöre, mivel nemrégiben léptettek elö trainerré. Utána jártam a dolgoknak, tényleg igy van, amig kurzarbeit van, nem nagyon van lehetöség az óraszámokban ide-oda ugrálni. Ez azért lenne fontos, mert arra a félévre, amig részmunkaidöben dolgozom, rendesen tudnék tanulni és a sulis projektjeimet is csinálgatni. Igaz nagyon keveset keresnék, a végén még kis is nulláznám a számlámat talán...


Felmerült bennem az is, hogy csinálnék egy két projektet és jelentkezgetnék hátha siekerrel járok. A képzést pedig megcsinálnám késöbb, az új cégnél, részmunkaidöben magasabb fizetésért. (Nem kell több ezer euro, csak annyi, hogy 6 hónapig el tudjam tartani magamat).


Vélemények?


Feltettem már a kérdést külföldi fórumokon is (német, osztrák) de volt aki csak elvetemült javaslattal tudott segiteni (banki hitel, munkanélküli segély).



#programozás #munkahely #junior #miertvanezazegeszigy
2021. ápr. 4. 17:47
1 2 3
 21/22 anonim ***** válasza:
Szeretnéd nagyon, ugye? :D
2021. ápr. 6. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/22 A kérdező kommentje:

Egy dolgot szeretnék. Nyugodtan dolgozni, hagyjanak kibontakozni, magamtól, kollegáktól tanulni. Tudom, ez az elején nem fog menni.


És nem kell egy Microsoft kaliberü cég. De azt sem szeretném, ha az mindennapos a basztatás menne a vezetöségtöl, ami a mostani munkahelyemen folyik. És kehetöleg ne a sajât eszközeimet kelljen használnom a munkában (laptop, telefon, internet)...

És ne akarjanak 2 év alatt 3x 10% fizetéscsökkentést leverni rajtunk, mert ez parasztság.


Ennyi.


Ha panaszként jött le, akkor bocsánat.

2021. ápr. 6. 16:46
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!