Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ha valaki a nézeteivel ellenté...

Ha valaki a nézeteivel ellentétes bizonyítékkal, észérvvel találkozik és nem változtat nézetein az alacsony iskolázottságra utal?

Figyelt kérdés
Például valaki hisz a szellemekben annak ellenére, hogy szólnak ellene tudományos bizonyítékok.
2020. jún. 21. 18:58
 1/4 anonim ***** válasza:
27%
Nem, az nagyfokú makacsságra, énközpontúságra és beképzeltségre utal. Ez pedig független az iskolai végzettségtől. Bárki hihet bármiben 8 általánossal és egyetemi diplomával is. Istent sem bizonyítja semmi tudományosan, mégis hány több diplomás ember jár templomba például, mert hisz benne...
2020. jún. 21. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
55%

Nem biztos, lehet, hogy van rá válaszul másik érve, tapasztalata, amivel meg a másik fél nem tud mit kezdeni.

Egy-egy érv után folytatni szokás a vitát, nem pedig helyet cserélni a vélemény-spektrumban:)

2020. jún. 21. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

A példa, amit felhoztál az pont nem passzol a felvetésedhez, mert nem bizonyítható/cáfolható jellegű. Én magam nem hiszek a szellemek létezésében, és rengeteg "kísértetnek" felfogott jelenségre megtalálta a tudomány a magyarázatot, de ezzel nem a szellemek léte lett cáfolva, csak egy-egy jelenségről lett bebizonyítva, hogy nem természetfeletti jelenség. Pl. recsegő padló, "magától" csukódó ajtó és társaik.

Istennel ugyanez a helyzet. Nem bizonyítható empirikusan a léte (ezért van a hit), azonban nem is cáfolható. Vitatkozni tehát lehet róla pro és kontra logikai vagy ilyen-olyan érvekkel, de véglegesen eldöntöttnek tekinteni nem.


HA azonban bizonyítékokkal alátámasztott, logikai és más úton levezethető, tudományosan ellenőrizhető dologról van szó (pl. a Föld gömbölyű), és ezt nem hajlandó valaki elfogadni, azzal nem érdemes vitatkozni.

2020. jún. 21. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Dehogyis. Kedvenc példám: hallgass meg különböző beszélgetéseket, vitákat arról, amikor különböző közgazdászok ütlegelik egymást verbálisan azzal kapcsolatban, hogy a budapesti olimpia rövid- közép- és hosszútávon mennyire lenne jó vagy rossz a fővárosnak, és magának az országnak. A közgazdaságtudomány módszertanának megfelelő bizonyítékokkal, és kristálytiszta logika szerint rendszerezett érvek mentén állítják az igazukat, és nem tudják egymást meggyőzni.
2020. jún. 21. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!