Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Alacsony végzettségű emberek...

Alacsony végzettségű emberek miért szólják le a képzetteket?

Figyelt kérdés
Divat lenézni az érettségit, a gimnáziumokat, de főleg az egyetemeket, mert azok "semmire sem jók". Miért mondják, kompenzálnak?

2021. jan. 15. 15:50
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
98%
Végülis van benne igazság. Aki egész életében csempét rakosgat, és ez boldoggá teszi, annak tényleg teljesen haszontalan a differenciálszámítás, az irodalomtörténet vagy a mikrobiológia.
2021. jan. 15. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
98%

Ezt, én sem igazán értem.

A fizikai dolgozók gyakran fújnak a szellemi dolgozókra.


Viszont, ha a fizikai munkás, ahogy magukat jellemzik, sok pénzt zsebelnek,imádják a munkájukat, akkor miért szólják le a diplomásokat?


Mégis csak az irigység lesz a kulcsszó.

Ugyanis, egy diplomás ugyanazt a pénzt egy kényelmes, nyáron hűtött, télen fűtött irodában keresi meg, netán otthonról.

Míg a fizikai dolgozó, hajnalban kelve, kitéve az időjárásnak, környezeti ártalmaknak.

2021. jan. 15. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
45%

Osztályellentét, Marx óta sokan sokat írtak róla, tudományos minőségben. Nem szégyen marxista írásokat olvasni, ha érdekel a téma.

Szerintem egyébként teljesen hibás nézet ezen a jövedelmi szinten, mert nagyságrendileg ugyan akkora vagyonuk van a fizikai munkásoknak, és az erodálódó értelmiségnek is, de alapvetően ebből fakad, ennek a különbségnek a történelmi hátteréből .

2021. jan. 15. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
59%

Mondjuk nagy általánosságban én pont a fordítottját tapasztalom: a Gyakori tele van olyan szöveggel, hogy az "alja munkát végző" eladó, takarító, gyári munkás, stb."


"Ennyi pénzért fel sem kelek"... és a többi...

2021. jan. 15. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Biztosra veheted, hogy az ennyi pénzért fel sem kelők trollok, akik az álomvilágukról beszélnek, aztán másnap mégis felkelnek. A munkák minősítése nekem inkább a munkakörülmények minősítésének tűnik, ami például erre a háromra abszolút jogos.
2021. jan. 15. 18:17
 6/15 anonim ***** válasza:
85%
azért történik mindez, mert az alacsony szellemi kapacitásuk miatt a magasabb színvonalon élőket hibáztatják, és azért csórók mert ezek a csúnya-rossz gazdagok kiveszik a pénzt a zsebükből
2021. jan. 15. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
11%
Ezt hol tapasztaltad? Mert itt a gyik-en például pont a programozó mágusok vannak eltelve maguktól, mert kapnak bruttó 2000 eurot havonta, ami egy ausztriába naponta kijáró tojásválogató bérénél 20-25 százalékkal több. Egy egyszerű kérdésnél is - olyannál ami nem a fizetéssel kapcsolatos, hanem például a képzéssel, egyetem vs gyorstalpaló - 10 oldalon keresztül osztják az észt.
2021. jan. 15. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
12%

*Ausztriába

mielőtt megkapom, hogy nincs 6 diplomám.

2021. jan. 15. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
82%

A képzetlen emberek általában nem látják be, hogy anélkül is lehet munkát végezni, hogy annak lenne kézzelfogható eredménye. Magyarán azt hiszik, hogy ha Béla a szalag mellett állva nem csavarja be azt a két csavart, ami az ő munkaállomásán a feladat, akkor nem lennének autók. Holott ha valaki nem tervezte volna meg az autót meg a szalagot, vagy nem építené a márkát különböző marketing eszközökkel, hogy legyen megrendelés, akkor Béla bizony csavargathatná a Béla a csavart a seggébe, mert nem lenne megtervezve, hogy hová kell, és nem lenne megremdelés, amit teljesítenek.


Ráadásul a marketinkes meg a mérnök is sokkal többet keres, mint Béla. Ez pedig őt frusztrálja, hiszen szerinte őt kellene megfizetni, mert "ő végzi az érdemi munkát".

2021. jan. 15. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
88%

#7-8 *Ausztriában 😉😂 ha már...


Egyébként nem kellene általánosítani, az sosem vezet jóra, tény, hogy itt az emberek szeritik szívni egymás vérét a legtöbb kérdés alatt, de az sem feltétlen jó. Hozzáteszem, azért programozó és programozó között is van különbség.

2021. jan. 15. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!