Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Egy "életmód-tanácsadónak",...

Egy "életmód-tanácsadónak", "étrendírónak" milyen végzettsége kell hogy legyen?

Figyelt kérdés
Gondolok itt pl. Tóth Cyntiára (vagy hogy írja a nevét...) aki az instagrammon tesz fel recepteket, saját könyveket árusít és étrendeket ír - és az oldalán nem láttam említést a végzettségéről. Csak a 80 kilós fogyására "hivatkozva" teszi mindezt, persze pénzért. Van itt olyan, aki ért ehhez, és esetleg tudna nekem mesélni a jogi következményekről abban az esetben ha valaki végzettség nélkül művel ilyesmit? ( ha van, ebben sem vagyok biztos..) Van ilyen szakma? Dietetikus van egy-két ilyen ember, de az bőven ezen felüli színvonal. Előre is köszi. 22/L

2021. jan. 5. 18:05
 1/4 anonim ***** válasza:
81%

Sajnos semmi extrára. Nekem is van ilyen ismerősöm, ő azt mondja, "étrend tanácsadó", aztán minden képén ugyanaz a kaja van, sonka, zöldség meg valami pékáru, hát ez nagy tanácsadás... :D


Múltkor meg is kérdezte egy egyetemi dietetikai szakon végzett valaki, hogy amúgy milyen végzettség alapján ad tanácsokat? Azt írja, neki "akkreditált képzése" van. Az nem tudom, 3 hónapos OKJ lehet?



Azért bírom, hogy mindenféle vállalkozáshoz végzettséget kérnek, de ilyen egészségügyihez nem. Én biztos nem engedték ilyen területen dolgozni olyat, akinek ehhez nincs egyetemi végzettsége...

2021. jan. 5. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Most utánanéztem kicsit, elég sok ilyen képzés van. Szerintem a gond nem azzal van, ha valaki nem végez mellé egyetemet (sok szakmához nem kell, kozmetikusnak, körmösnek, szakácsnak sem pedig ők is azért hozzászólnak az ember egészségéhez elég rendesen) hanem ha nem végez el ilyet és úgy ‘prédikál’. Aki tényleg lelkiismeretesen végzi ezt a fajta munkát az nem fog elkérni 8 hetes étrendért több mint 60 ezer forintot, az egész képzése nincs ennyibe benne :D egyébként az életmódtanácsadónak nem is ez a feladata, hanem hogy segítsen feltárni az életmóddal kapcsolatos gondokat amelyeket az egészségre nézve károsak lehetnek. Szerintem. Köszi a választ!! :)
2021. jan. 5. 19:00
 3/4 anonim ***** válasza:
79%
Akkor szakemberhez kell fordulni, és probléma megoldva. Van, aki diplomás, tapasztalt nyelvtanárhoz fordul, mást meg a szomszéd 10-es Pistike tanít angolra.
2021. jan. 5. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
69%
Az eü vállalkozás nagyon szigorú következményhez van kötve így az is pl, hogy egy dietetikus vállalkozást indítson. Tudnék mesélni.
2021. jan. 5. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!