Operációs rendszer írása?
Hogyan tudnék olyan operációs rendszert írni, ami jobb a windowsnál és a linuxnál is?
Milyen programnyelvek, programok és egyebek kellenek hozzá?
de kezzel irjad es golyos tollal a floppy boot szektorba az OS t
bootszektorba belefer egy OS?
termeszrtesen 5,25" os floppyrol van szo
És gondolom mindezt egyedül tervezed megcsinálni XD
Kicsit olyan ez nekem, mint mikor valaki ír egy 5ös fizika dolgozatot gimiben, következő lépésként pedig az ősrobbanást kezdi el tanulmányozni...
Ne a programozással kezdj. Operációs rendszer írásához nagyon kell a hardware és elektronika ismeret is. Főleg a CPU működése.
Ha Tanenbaum Sz. Arch és az Opsys könyvet fejből vágod, de úgyhogy azt mondom 342. o és Te már mondod is..na utána léphetsz tovább. Ha teljesen egyedül akarsz fejleszteni akkor mindent IS tudnod kell. De tényleg minden.
Kérdés: papíron tudsz memória címtérképet készíteni? ;)
Hirtelen a '90-es években kezdtem érezni magam. :) Akkor volt divat, hogy mindenki oprendszert akart írni. De a 99,9%-uk csak akart. A maradék 0,1% meg egy-két kivételtől eltekintve meg is állt azon a szinten, hogy átírta a boot-szektor "no system disk" üzenetét, esetleg egy for-ciklussal elszámolt 10-ig.
A kérdést viszont ilyen formán nem tudom komolyan venni. Önmagában nem hülyeség, Linus Torvalds is hasonló ambíciókkal kezdte, csak ő már azok után, hogy nagyon komoly alaptudásra tett szert.
Első körben - mindenféle oprendszer-írós vágyat félretéve - tanulj meg minimum haladó szinten programozni! Ugyanis minden fejlesztőmunka alapja az algoritmizálás.
Sőt!
Igazából először egy átfogó informatikai alaptudást kéne megszerezned. (Sőt... nem csak az informatika terén vannak hiányosságaid, úgy látom.) Teljesen mindegy, hogy milyen szakmát vagy tudományterületet nézünk, ahhoz, hogy valamilyen magas színvonalú produktumot alkoss, ahhoz elengedhetetlen, hogy rengeteg más, egyszerűbb dolgon is átrágd magad. Ugyanis azok adják meg azt a tudást és tapasztalatot, amivel egyáltalán esélyed lesz egy komolyabb dolgot elkészíteni. Ha neked a Hello World annak ellenére időpazarlás, hogy képtelen vagy megcsinálni, az azt jelenti, hogy a legalapvetőbb rednszerfunkciót - információ kiírása - sem lennél képes megvalósítani, innentől kezdve meg bukott a mutatvány.
Azt meg már csak halkan jegyzem meg, hogy akár a Linuxot, akár a Windowst nézzük, két olyan rendszerről beszélünk, amikben több millió óra fejlesztés van. Persze, ez nem azt jelenti, hogy ne lehetne rövidebb idő alatt is rendszert fejleszteni, hiszen ebben azért sok olyan munka is van, ami egykor lényeges volt, de most már nem az; de így is némileg tükrözi, hogy egy komoly operációs rendszer megírása nem egy ember pár hetes délutáni hobbi-munkája. Nézd meg a ReactOS csapatát! 20 éve fejlesztik (nem egy ember), és már majdnem eljutottak oda, hogy éles környezetben is használható a rendszerük. Pedig ezen jóval kvalifikáltabb programozók dolgoznak, nem olyanok, akik egy Hello Worldön is behisztiznek.
A kérdésednek nem tudom, mi a célja, csak a szokásos újévi másnaposság vezetett oda, hogy kiírd, vagy tényleg ennyire beképzelt és sötét lennél, de egy biztos: ilyen hozzáállással nem fog sikerülni.
"Bootolni lehet grub segítségével is."
Ezzel kimondtad, hogy fogalmad sincs a bootolás folyamatáról, de még a Grubról is csak halovány sejtéseid vannak.
Tényleg a segítségemért cserébe had nevezzem el én. Legyen a neve: Fost OS
:,D
A tanenbaum féle könyv megvan, olvastam.
A grub alkalmas arra, hogy a gépet védett módba kapcsolja, egy kernelt betöltsön a HDD filerendszeréről meghatározott memóriacímre és ráadja a vezérlést. Ha te ezt másképp gondolod, akkor neked van szükséged az ismereteid bővítésére, nem nekem.
További kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!