Ha egyetem után nem akarok tanulni, fejleszteni magamat, akkor nem sok esélyem van állást találni programozóként?
Most végeztem június elején infós szakon, de egyáltalán nem tudom rávenni magamat arra, hogy szabadidőmben még tanuljak vagy kódoljak. Ha mindez munkaidőben történne fizetés mellett úgy persze más lenne a helyzet.
Kérdés, hogy mire számítsak, ha csak munkaidőben vagyok hajlandó tanulni/dolgozni, otthon semmiképp nem fejlesztem magamat.
Keressek mást, vagy így is lehet belőlem egy középszerű informatikus és meg tudok élni belőle?
"Az egyetlen dolog, amit az egyetemnek köszönhetek, az a papír. Ja, és a csapatunkból a legpengébb srác pont az egyedüli, akinek nincs diplomája."
Persze mindig vannak olyanok, akik pengék Egyetem nélkül is. Ezt sose állítottam. Elég sok jeles személynek nem volt diplomája mégis világmegváltó újításokat tettek le az asztalra. De a többség nem ilyen! Valaki még Egyetemen sem tanultak semmit - mint Te. De attól függetlenül, hogy Te nem tanultál semmit az Egyetemen, attól még az Egyetemen tanítanak, segítenek, hasznos tudást adnak át. - Mondhatsz bármit, én is a saját tapasztalatomból beszélek. Az órai anyag mellett a kötelező/ajánlott irodalmat is forgatni kell, nem elég csak az előadás diákat nézegetni. Sokan amúgy nálunk előadásokra se jártak be, mert hogy nincs jelenléti, nem kötelező, kit érdekel, inkább alszik..nem kel fel reggel 8-ra... - aztán meg jön a panaszkodás, hogy semmit se tanítanak. :). Csak be kellett volna járni, nem csak a gyakorlatokra. :)
"Már a szakmai gyakorlathoz is elengedhetetlen egy olyan alapszintű tudás, amit az egyetem soha nem fog megadni neked"
Ha ez igaz lenne, akkor a legtöbb egyetemista le sem tudna diplomázni, hiszen a szakmai gyakorlat teljesítése feltétele a diplomának.
"Vagy lógtál, vagy inkább hazudsz, mert ilyen nincs. :) Már bocsás meg nekem, de Programozás 1 tantárgy alatt az első pár órán átmentünk ezeken... :)"
Hazudik.
Ezt senki nem is hiszi el neki, aki járt egyetemre, még ha nem végzett csak kibukott, akkor sem.
A nyafogás éppen azért van, mert komoly a számonkérés és túl sűrű az anyag.
De aki nem hiszi, az óbudai honlapján utána is nézhet.
Itt van, óbudai (prog):
OOP ismétlés és gyakorlás. A .NET Framework, felügyelt kód, köztes kód, natív kód, memóriakezelés, automatikus szemétgyűjtés. Osztálykönyvtár, System.* névterek, legfontosabb
alaposztályok és -komponensek. Egyszerű vezérlők használata, eseménykezelők. Grafikus felhasználói felület megtervezése, komponensek elrendezése, MDI alkalmazás készítése. Delegált és esemény. Fájlok, streamek típusai különböző médiákhoz, használatuk szinkron és aszinkron
írásra, valamint olvasásra. Grafikai lehetőségek, System.Drawing névtér. Időzítő használatán alapuló feladatok megoldása. Dll használat és készítés.
Adatbázis:
A folyamat-szemléletű információ-feldolgozás. Keresés. Szekvenciális, hierarchikus, hálós file struktúrák. Nem konzekúción alapuló struktúrák. Indexelt struktúrák. Indexek felépítése és használata. A direkt szervezés. Hashing algoritmusok. A szinonimok kezelése. Az adatbázis-szemléletű információ-feldolgozás. Adatmodellezés. Az adatmodellezés szintjei. Mapping. Az adatbázis felügyelő. DDL. DML. Konkurens folyamatok. DCL. A főbb adatbázis-kezelő modellek. A hierarchikus modell. Az IMS. A hálós modell. A DBTG report. Az IDMS. A relációs modell elmélete és használata. Anomáliák. Normalizálás. A relációs algebra. A relációs kalkulus. Biztos kifejezések. Lekérdező rendszerek. Továbbfejlesztett rendszerek. Osztott adatbázis kezelő rendszerek. Konzisztencia, koherencia. Adatbázis architektúrák. Kliens-szerver rendszerek. Tárolt eljárások. Triggerek. Adatbiztonság. Új igények. Adatfolyamok. OLAP. Adattárházak. Tudásfeltárás.
Sw-tech:
Az előadások főbb tématerületei: a szoftvertechnológia alapfogalmai, a szoftverfejlesztés paradigmái, a hagyományos szoftverfejlesztési fázisok, életciklus modellek. A szoftverfejlesztés lehetőségei, az objektum-orientált analízis és tervezési módszerek, korai módszertanok (OOD, RDD, OOAD, OMT). Az objektum alapú modellezés, a modell szerepe a szoftverfejlesztési folyamatban, a modell alapú megközelítés, a Unified Modelling Language, az UML modelljei, alkalmazásuk a fejlesztés során, az UML profilok, a modell-vezérelt architektúra (MDA). Tervezési minták alkalmazása. A Rational Unified Process (RUP) egységesített fejlesztési módszertan, stb., stb..
Lambda kifejezések és LINQ, XLINQ és LINQ To Entities.
ADO.NET Entity Framework, felépítés, adatmodell (EDM). Database Engine Querry használata. Alkalmazásfejlesztés, entitások és asszociációk. Adatok frissítése és beszúrása. Folyamatok kezelése, folyamat indítása statikus metódusból és objektumból, folyamat leállítása, EnableRaisingEvents, HasExited tulajdonságok. Szálak és szinkronizációjuk, indítás, prioritás, állapot átmeneti diagram. Előtér- és háttérszálak, ThreadPool osztály, szálak csoportba gyűjtése.
Szinkronizálási alapok. Lockolás, Monitor osztály és szálműködés-szinkronizáció, várakozás. Parallel.For. Párhuzamos programozási algoritmusok.
Tematika: A Boole-algebra alapjai, Kombinációs hálózatok leírási módjai, Kombinációs hálózatok tervezése és vizsgálata, Ideális és valódi építőelemek, a valódi építőelemek jellemzői, Programozható kombinációs hálózatok, Sorrendi hálózatok, Szinkron hálózatok tervezése és vizsgálata, Tipikus szinkron hálózatok, Aszinkron hálózatok tervezésének és vizsgálatának alapjai.
Ismerős?
Nem, igaz?
El is hiszem.. :)
Ahogy nézem, sok minden nem változott, amióta oda jártam, pedig már 9 éve diplomáztam. Ezek közül az OOP szól a programozásról, azóta néhány dologgal kibővült (minimálisan), természetesen még mindig édeskevés ahhoz, hogy elhelyezkedj egy normális cégnél. Aki volt valaha állásinterjún programozóként, az ezzel tisztában van.
Az adatbázisok tárgyat még valamennyire hasznosnak is mondanám - bár nekem nagyon rossz tanáraim voltak -, viszont az nem programozás.
A szoftvertech pedig full elmélet, szó szerint kérik vizsgán, és ehhez képest nagyon minimális a haszna. Ha soha nem tanultam volna az itt leírtakat, ugyanott tartanék, ahol most.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!