Átlagosan mennyi munkatapasztalattal kerülnek ki az egyetemről a programozók?
Több ismerősöm elvégezte a mérnökinformatika szakot azzal a céllal, hogy majd programozóvá válik.
Ennek ellenére mindegyik az egyetem után vagy az utolsó félévében kezdett el dolgozni.
Az az nulla munkatapasztalattal vágtak neki a nagyvilágnak és egyetem után csak a lehető legrosszabb állásokat kapták meg, sőt az az ismerősöm, aki az egyetemi képzése legvégén kezdett el dolgozni csak gyakorniki pozíciót tudott szerezni és ha jól tudom utána is ott maradt abban a pozícióban egy ideig.
Átlagosan milyen százalékban szoktak az emberek az egyetemi képzés alatt valamilyen programozói munkát végezni, akár csak egy gyakornokit?
Vannak olyanok akik már egyetem első éve után elkezdenek dolgozni gyakornokként és mondjuk egy évvel később a harmadik évüktől meg már junior fejlesztőként és a 3,5 éves képzés végére már 2,5 év munka tapasztalatuk van?
Van egy pár ismerősöm az proginfón van és első évük után már gyakornokok.
Szvsz mindenképpen vállalni kell lehetőleg hamar valami gyakornoki állást egyetem mellett, mert ha nem, és nincs munkatapasztalatod, akkor pontosan az történik mint amit írtál.
Az hogy milyen százalékban eléggé város függő, ugyanis például Pesten még mindig több lehetősége van az embernek, mint vidéken.
3# Az mit jelent, hogy "középiskolában megtanultak programozni". Emelt érettségi szintre gondolsz?
Ha nem, akkor pontosan mire?
Értem, de én a hármas válaszolónak a gondolat menetére voltam kíváncsi, hogy hogy jobban fejtse ki, hogy mint gondolt ezalatt:
"akik már középiskolásként megtanultak programozni"
Mert én többnyire csak olyanokkal találkoztam, akik azzal menőztek, hogy nekik gyerek játék megcsinálni az érettségit meg össze tudnak dobni egy weboldalt, ami annyiban nem statikus hogy valami egyszerű dolog történik ha rámegy egy gombra.
de olyanról még nem hallottam, hogy mondjuk egy appot csinál, ami különféle https késéreket tud intézni különféle APIok felé, majd a JSON választ kezelni és eltárolni azt amit akar egy relációs adatbázisban. Vagy csak olyat, aki az objektum orientáltságot akármennyire értené vagy maradva az app példánál tudná, hogy mi az a multithreading és mért fontos stb...
Szóval ez egy nagyon tágfogalom.
Ha az érettségi szintet értett az alatt a hármas, hogy "tud programozni", akkor én már 14 évesen "tudtam programozni". Ha azt a szintet amit leírtam utána, akkor meg már 1 éve tudok programozni.
Az a baj, hogy tágfogalommal intézte el a válaszát és nem mondott konkrétumot.
Inkább a fő kérésre, a kérdésemben leírt utolsó kérdésre és a 3as kommentre keresek választ. :)
"Programozni nem az egyetemen vagy a gimiben tanul meg az ember, hanem otthon. Le kell ülni, és elkezdeni problémákat megoldani."
Fejezd már be ezt a hülyeséget.
Írni-olvasni, számolni is otthon tanulnak meg az emberek?
Persze, hogy nem.
Ha tényleg otthon kéne megtanulni programozni, akkor igen kevés programozó lenne a földön.
#6-os vagyok
"Ha tényleg otthon kéne megtanulni programozni, akkor igen kevés programozó lenne a földön."
Kevés programozó lenne, nade igazán jó programozó kiből lesz? Önmagában nem sokat ér iskolában tanulni programozni. Még az egyetemen sem az órák keretében történik leginkább a tényleges programozás hanem bizony otthon, gyakorlás, kötelező és választható beadandó feladatok formájában.
A kérdező kommentjére válaszolva, nem is arról van szó hogy nagyon komoly alkalmazásokat tudjon valaki ténylegesen írni középiskolásként (bár van erre is példa). De nem is arról, hogy írt Pythonban egy hello world programot és akkor hű de mennyire tud programozni. Minél jobban benne van valaki a témában, minél több gyakorlata van, annál könnyebben tanul új dolgokat. (Legalábbis szerintem erre gondolt a #3-as)
Aki magától, becsületesen leül programozni és nem csak iskola keretében csinálja, annak sokkal könnyebb dolga van mind az érettségin, mind az egyetemen. Mindenhol ezt látom magam körül és ezt hallom vissza.
" Önmagában nem sokat ér iskolában tanulni programozni. Még az egyetemen sem az órák keretében történik leginkább a tényleges programozás hanem bizony otthon, gyakorlás,"
Látom, nem nagyon megy neked, hogy elválaszd az elméleti tudást a gyakorlatitól.
A villanyszerelők, festők, kőművesek, orvosok, gyógyszerészek, közgazdászok, régészek, ügyvédek sem otthon tanulnak szakmát, hanem az iskolában, a szakmunkásképzőben, az egyetemen. Ott sajátítják el a szakmájukat, majd az életben tesznek szert gyakorlati tudásra, tapasztalatra, ahogy a programozók is.
Ezért nem kellene terjeszteni azt a hülyeséget, hogy otthon, magától fog mindenki megtanulni programozni, mert ez nem igaz. Az otthoni programozás "tanulás" nem más, mint hányaveti, felszínes, nagyon kis hatékonyságú ismeretszerzés, időrabló önszivatás.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!