Hány munkaórába telik megtanulni profin programozni?
Direkt nem évet kérdek, mert az attól függ ki mennyi időt tud rászánni a mindennapokba, úgyhogy légyszíves munkaórát írjatok.
Elöljáróban annyit, hogy most kezdett el foglalkoztatni ennek a világa, legfőképp a pénz miatt, főleg amit ezért a tudásért Amerikába fizetnek, mert oda tervezek költözni.
Érdekelne az összes programozási nyelv, hogy melyik mennyi idő. Nem tudom, hogy ezt mennyire lehetséges így felsorolni, hisz ha megtanulom pl. a C-t, akkor C++ már nem nagy ördöngösség. Szóval ha így nem lehet, akkor csak az adott nyelvet vegyük figyelembe, hogy teljesen tudatlanul mennyi idő profi szintig eljutni benne.
Másik kérdés, hogy ha a játékfejlesztés fele venném az irányt, mennyire nehéz (hány munkaórát igényel kb), hogy pl a mai legjobb PC játékokat is képes legyek fejleszteni, újat készítésében részt venni?
Ti melyik programozási nyelvet ajànlanátok?
Először az Objective-C-re gondoltam, mert elég nagy igen van iOS app-ok fejlesztésére, na meg elég nagy pénz is az USA-ban.
Persze tudom, hogyha olyan játékokat, applikációkat akarok fejleszteni, mint a ma létező legjobbak, addig nagyon hosszú az út és a munkaórákon kívül sok tapasztalat is kell kisebb-nagyobb cégeknél.
Annyit még hozzá tennék, hogy idén töltöm a 21-et, nem informatikai suliba jártam, még csak nem is érettségiztem informatikából, mert építészeti szakgimibe jártam, de volt informatika órám, érdekeltek is egyébként az ottani dolgok, nyitott vagyok erre a világra is.
Suliba nem ülök vissza, se egyetemre, inkább fizetős képzésekre mennék, ahol koncentráltan erről tanulok, igaz hivatalos végzettséget nem ad (amit egyébként az USA-ba úgy sem vesznek figyelembe, csak tájékoztató jellegű), de ez nem is baj, hisz senkit sem a papír, hanem a tudásom és a referenciáim fognak érdekelni.
"Direkt nem évet kérdek, mert az attól függ ki mennyi időt tud rászánni a mindennapokba, úgyhogy légyszíves munkaórát írjatok."
Oh boy, nem volt nálam stopper.
Végtelen.
Aki ezzel foglalkozik, az normális esetben folyamatosan továbbképzésekre jár és folyamatosan tanul. Tehát ha a most derogál tanulni, akkor nem lesz hosszú jövőd.
A legtöbb helyen a diploma az alap, és akármennyire meg tudsz pályázni egy kezdő állást diploma nélkül, attól még 5-10 éven belül látványosan lemaradsz attól, aki diplomás.
És akkor arról nem is beszélve, hogy a legritkább esetben van szó itt nyelvekről. Elsősorban technológiákról van szó.
Megtanulhatod a javascript-et, de ha soha nem csináltál weblapot és nézted meg, hogy hogy működik, akkor kb. nulla tudásod van a weblapokhoz.
A grafika ugyanilyen, megtanulhatod azt a nyelvet, amiben játékot szeretnél írni, de ha adott esetben nem ismered, hogy a fizikát hogyan kell megoldani, akkor megint semmit nem ér az a tudás.
A játékfejlesztéses kérdésed meg nem elég specifikus. Ha csak az elmélet kell, akkor szerintem 10-20 ezer óra alatt meg tudod tanulni.
Ha ténylegesen le is akarod fejleszteni, akkor pár 100 ezer kellene.
Olyan játékokról beszélünk, amik több száz ember segítségével készültek évek alatt főállásban. Arról nem is beszélve, hogy egy AAA-s játék esetén már nagyon sok különböző terület van, amire általában egyenként szoktak specializálódni emberek.
"ha megtanulom pl. a C-t, akkor C++ már nem nagy ördöngösség"
Nem mondom, hogy nem lesz könnyebb. De a cpp egy OO nyelv is már. Legalább annyi idő el fog vele menni, mint a sima C-vel.. Vannak azért különbségek is bőven.
Ezek a gyors, pár hónapos tanfolyamok szerintem sokat nem érnek, jóval komplexebb tudás kell pl a játék fejlesztéshez. Sok helyen elvart a diploma. Ami csak egy beugró, legyen meg és ennyi.
Vissza térve a kérdésre: alap programok megírása cpp-ben, ami egy egyetemi prog vizsgához szükséges, nagyjából 300 óra.
Összetett ismeretek is kellenek verzió kezelés, keretrendszer.
Nagyjából ha jó akarsz lenni, minden nap 1-2 óra gyakorlással a nulláról kezdve 3-4 év. Mint egy egyetemi képzés nagyjából.
Aztán változó, ki milyen hamar jön bele.
"hisz senkit sem a papír, hanem a tudásom"
Csak hát, a papír biztosítja annak reményét, hogy talán van mellette tudás is, mert ha papír nincs, akkor bizony tudás sincs.
Na akkor szépen sorban válaszolok
#1
Igen olvastam, hogy a Pythonnal érdemes kezdeni, tehát akkor olyan 3-400 óra kell, hogy eredménye is legyen.
Köszi.
#2
Kár, hogy nem értetted meg, akit az elején írtam..
#3
Stopper nem is, de legalább józan ész nem ártott volna, ha lett volna nálad, remélem ennyi ésszel nem végzel fontos munkát.
Mindenki meg tudja becsülni az alapján, hogy mikor mennyit tanult (iskolai/egyetemi/magán oktatás/képzések/önszorgalom) és össze tudja adni. Nem beszámolót kértem nyilván..
#4
Először nőj fel, aztán kommentelj.
#5
Persze végtelen, mint minden. Ez így hülyeség.. a tanulás mindig minden szakmánál örökké tart, nem ez volt a kérdés.
Pechedre pont, hogy csináltam, sőt csinálok is weboldalakat, webshopokat kiskoromtól kezdve.
Szóval 10-20 ezer óra, erre voltam kiváncsi, köszi. A pár 100 ezer hülyeség, még a sima 100 ezer is, annyi nem lehet, ahhoz reálisan legalább 50 év kellene, hülyeséget nem kell írni... Még a 20 ezer óra is épphogy azt mondom oké.
Van egy afféle szabály, hogy egy adott szakmát, ha el akarsz sajátítani/profi szintre akarsz jutni, 10 000 óra kell hozzá, nyilván ez lehet több és kevesebb is.
Ezt akár hiszed akár nem így van, akinek nem sikerült ennyi óra alatt, az folyamatosan rossz döntéseket hozott, nem tanult megfelelően. A múlt ezt már bebizonyította, nem puszta felvetés.
Tisztában vagyok vele, hogy nagy játékokat nem egyedül fejlesztenek, mivel ha az emberfeletti tudás meg is lenne az idő akkor is véges, tehát kivitelezhetetlen, tiszta sor, nyilván idővel specializálódnék, engem általánosságban érdekelt.
#6
A diploma kéréssel nem értek egyet, ami ma/a jövőbe számítani fog az a tudás és a tapasztalat, nem a papír, azt pénzért meg lehet venni, mint mindent, de tudást nem. Főleg nem, ha az USA a cél, mint ami nekem, ott a magyar diploma WC papír helyett lesz jó csak.
Tehát akkor kb 3000 óra alatt egy viszonylag jó szintre el lehet jutni, köszönöm.
#7
Nem szeretnék erről vitát nyitni, ha ilyet írsz meg a többiek, akik ilyet írnak, nem vállalkozóként gondolkoznak, hanem alkalmazottként. Nekem van igazam, de nem tervezem tovább bizonygatni, nem ez a kérdés.
Jelenleg is vállalkozást csinálok, az USA-ba is végső soron vállalkozást csinálnék, az alkalmazotti viszony csak a saját tapasztalatom megszerzéséhez kell és vállalkozói gondolkodással pontosan tudom, hogy egy normális cég tudást, teljesítményt akar, nem papírokat nézegetni.. hagyjuk a magyar vicc cégeket, akik még az utóbbira vágynak, nem hiába tartunk ott mi magyarok, ahol. Az oktatási rendszerről inkább nem is beszélve.
"Főleg nem, ha az USA a cél, mint ami nekem, ott a magyar diploma WC papír helyett lesz jó csak."
LOL, ez azért kemény, hogy valaki azzal altassa magát, hogy azért nem szerez oklevelet, mert az egy távoli országban semmire nem lesz jó.
Hát igen, semmire nem lesz jó a magyar diploma, ahogy itt magyarországon sem jó semmire a pakisztáni, zulu-bantu ki tudja hol, milyen viskóban és mennyiért szerzett, rajzolt, lopott diploma.
Na de általános iskolába, gimibe, főiskolára sem azért megyünk, hogy papírt, hanem azért, hogy tudást szerezzünk. A papír csak a szerzett tudás intézményes igazolása.
Azt írod, hogy nem szeretnél erről vitát nyitni.
Hát ne is nyiss, mert olyan szinten vagy sötét, ha úgy tetszik, alulinformált ehhez a témához, hogy az döbbenetes.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!