Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Mi számít mesterséges intelige...

Mi számít mesterséges inteligenciának?

Figyelt kérdés
Pl írok egy programot ami eldönti a képről hogy van-e rajta egy szám? Vagy írok egy programot ami 10 zene megadása után kiad néhányat amit ajánl? Vagy mi az a mesterséges inteligencia egészen pontosan? Én Ilyennel még nem foglalkoztam, de elkezdett érdekelni, 3 éve c#ozok hobbi szinten, mi az amivel el tudnám kezdeni ezt az utat megtanulni?
2020. márc. 7. 22:29
1 2 3 4 5
 21/46 anonim ***** válasza:
65%

ma 02:18


Nagyon fogalmad sincs arról, hogy mit neveznek MI-nek, tényleg nem jártál még egyetem közelében... Annyira rossz nézni ahogy vergődsz...

2020. márc. 9. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/46 anonim ***** válasza:
0%

:D :D.


Na mit neveznek MI-nek? :D


Nézz meg mondjuk Indexen cikkeket. Mindenhol Mesterséges Intelligencia címszóval látsz, ilyen cikkeket. Viszont, ha az eredeti publikációt megnézed, ott nem szerepel. :D De, hát sokkal jobban hangzik az, hogy Mesterséges Intelligencia, mint az, hogy tanuló algoritmus. :D

2020. márc. 9. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/46 anonim ***** válasza:
17%

ma 09:30


Bakker, igazad van, egy index cikk miatt kidobom a mérnöki diplomámat.


Ha szeretnéd, vedd fel velem a kapcsolatot privátban, és küldök anyagot, amit egyetemen oktatnak.

2020. márc. 9. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/46 anonim ***** válasza:
0%

Köszönöm a lehetőséget, hogy elküldöd az anyagot, de van sajátom is. Attól, hogy Mesterséges Intelligenciának nevezel/nevezünk bizonyos dolgokat, attól még nem lesz az.


Majd akkor beszéletünk mesterséges intelligenciáról, amikor magától felismer egy helyzetet és megtudja oldani.


Itt amúgy a megfogalmazással van a baj. Önvezető autót sem AI irányítja, pedig ezt mondják. De véges inpuntja van és csak arra tud reagálni. De ez akkor sem AI.


Ami egy adatbázisból tanul pl, az nem AI, hanem Machine Learning.


Az ML nem egeynlő az AI-val. Amit egyetemen tanulsz, azok intelligens rendszerek, gépi tanulás, neurális hálók.


Egy AI egy bizonyos környezetben működik csak, és emberi beavatkozással.


Lehet erről beszélni, példákat is sorolhatnék, sőt írtam is volna...de tök felesleges mert fogalomzavarba vagy.

2020. márc. 9. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/46 anonim ***** válasza:
76%
Az a baj 54%-os, hogy te szenvedsz súlyos fogalomzavarban, és tényleg nagyon látszik, hogy egyetem közelében sem voltál még (vagy legalábbis releváns területén semmiképpen). De az érvelés tudományábam se vagy otthon. Hiába hajtogatod kétségbeesetten az index cikkeket, meg szapulod a médiát, senki nem erről beszél. Arról beszélünk, hogy a szakzsargon, a tudomány AI néven tartja számon az említett önvezető autókat ugyanúgy, mint rengeteg más tanuló algoritmus segítségével megírt programot. Te mondhatod azt, hogy te nem ezt tekinted AI-nak, mert te scifiken nőttél fel, az egyetem meg távolabb áll tőled, úgyhogy ragaszkodsz a filmekben látott AI fogalomhoz. Csak ne tessék ezt általános igazságként beállítani. Lehet egy általánosan elfogadott fogalommeghatározással vitatkozni, de a barack attól még barack lesz, hogy te azt mondod, hogy szerinted ez nem barack.
2020. márc. 9. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/46 anonim ***** válasza:
0%

Hát akkord Max Tegmark-ot is vond kérdőre, mert szerinte sem AI amit AI-nak nevezel...Te...


Az önvezető autó -> Addaptív tempómat + sávtartó. Ez a Tesla pl. Jelenleg nagyon kezdetleges a folyamat. Az autóban véges input van, előre leprogramozott lépések, nincsen saját döntése. Szóval azon a témán felesleges agyalni, hogy kit üt el, mert nem fog dönteni. Jelenleg a piros lámpán is úgy átmegy, ahogy kell...,de erre hamarosan jön egy patch. De ez is csak előre megírt utasítások, ahogy mondtam.


Ilyen erővel két szám összeadását is annak nevezhetjük.


BD robotai is. Van egy robot ami kinyit egy ajtót. Látod a videóba, hogy megy és kinyitja az ajtót. Na ja. De itt a mozgásnak az utasításai előre be vannak programozva. Ha berakod egy másik szobába és azt mondod neki, menj ki akkor nem fog tudni kimenni, nem fogja tudni az ajtót kinyitni. És a legfőbb dolog: Nem tud arról, dönteni, hogy ő ki akar-e menni vagy sem.


Ha már egyetemről beszélünk, akkor annyi igazság van abban, hogy rengeteg intelligens redszert "AI-nak" nevezik, de nem AI-nak nevezik, hanem narrow ai-nak, ami nem ai.

2020. márc. 9. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/46 anonim ***** válasza:
50%
Nagyon durván nem vagy otthon a témában. Az önvezető autó és hasonló technikák nem előre beprogramozott lépések segítségével működnek, hanem tanuló algoritmus segítségével megtanulja érzékelni környezetét és ennek megfelelően tud reagálni. Ezt nevezzük ma AI-nak, az egyetemek és a tudományos cikkek, folyóiratok. Nem narrow AI-nak, AI-nak. Konkrétan kurzusok futnak ilyen néven a témában, tudományos értekezések születnek róla, stb. Te hihetsz, amit szeretnél, de csak a saját ostobaságodról és tájékozatlanságodról teszel tanúbizonyságot.
2020. márc. 9. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/46 anonim ***** válasza:
0%
Látom téged nagyon megvezettek az önvezető autóval kapcsolatban. :)
2020. márc. 9. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/46 anonim ***** válasza:
55%
Sajnálom, hogy ki kellett téged ábrándítanunk.:D
2020. márc. 9. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/46 anonim ***** válasza:
0%
Javaslom nézz utána még egy kicsit a Tesla AutoPilot-nak. Rengeteg magyar nyelvű témát is találsz róla, hogyha az angol nem megy, mert úgy látszik valamit benézhettél.
2020. márc. 9. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!