Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Mi számít mesterséges intelige...

Mi számít mesterséges inteligenciának?

Figyelt kérdés
Pl írok egy programot ami eldönti a képről hogy van-e rajta egy szám? Vagy írok egy programot ami 10 zene megadása után kiad néhányat amit ajánl? Vagy mi az a mesterséges inteligencia egészen pontosan? Én Ilyennel még nem foglalkoztam, de elkezdett érdekelni, 3 éve c#ozok hobbi szinten, mi az amivel el tudnám kezdeni ezt az utat megtanulni?
2020. márc. 7. 22:29
1 2 3 4 5
 11/46 anonim ***** válasza:
31%
2020. márc. 7. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/46 anonim ***** válasza:
100%

A tanuló algoritmusokra fogják rá mostanában az MI (AI) nevet. A tanuló algoritmusokat meg főleg neurális hálókkal és genetikus algoritmusokkal valósítják meg. Ezek érdekes területek, de a tényleges MI-től még nagyon messze vannak.

Egyébként képen az objektumfelismerést, azon belül is az írás felismerést ugyan meg lehet valósítani neurális hálóval, de tudtommal jelenleg matematikai módszerekkel hatékonyabb csinálni.

Ezt a zene-ajánlós dolgot meg pár éve még szerintem adatbányászatnak hívták, most lehet, hogy divatosabb azt mondani, hogy tanulóalgoritmus, datascience, deep learning és hasonlók. Egyébként ezek főleg matematikán alapszanak.

2020. márc. 8. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/46 anonim ***** válasza:
100%

Technikailag "gépi intelligencia" van, amibe elég sok dolog beletartozik, az automata mosógéptől az önjáró metrókocsikig. A mesterséges intelligencia kb. ennek egy magasabb szintű részhalmaza, és szinte külön tudományág az informatikán (vagy számítástudományon) belül.


Ha ilyenekkel akarsz foglalkozni, akkor javaslom előbb beleásni magad a téma elméletébe, elég régi szakirodalma van. A programozás részét egyelőre nyugodtan félreteheted. :)

Kis bevezetés:

[link]

2020. márc. 8. 05:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/46 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat, ez egy remek út hogy elinduljak.

Amit a kérdésben említettem hogy egy képen felismeri a számot, azt én úgy oldottam meg hogy készítettem egy 3 dimenziós tömböt, amibe megadtam a 7x7 pixeles képekben hól fehér, hol nem, és amelyikre ráillik, az az a szám. Gondolom ezt olvasni is borzalmas lehetett (programozni is az volt), hogyan nézne ki egy ennél sokkal okosabb program megalkotása?

2020. márc. 8. 10:57
 15/46 anonim ***** válasza:
100%
Gugli: optical character recognition programming from scratch
2020. márc. 8. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/46 anonim ***** válasza:
63%
54%-os jó dolgokat is ír, de azt azért tegyük hozzá, hogy a legtöbb dolog, amit említett az igenis mesterséges intelligenciának számít a szakzsargon és a tudományterület szerint is. Természetesen több jelentése is van a szónak, a sci-fikben használttól még nagyon messze vagyunk. De jelenleg a computer science MI alatt a tanuló algoritmusok segítségével létrehozott alkalmazásokat érti, pont mint az önvezető autó, képfeldolgozó rendszerek, stb.
2020. márc. 8. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/46 anonim ***** válasza:
63%
#16 54%-os tipikus példáját mutattja az 'AI effect'-nek, miszerint a Mesterséges Intelligencia határát ott húzzák meg az emberek, amire most még nem képes. Amint valami áttörés történik a MI tudományában, és létrehoznak egy olyan mesterséges intelligenciát, ami meg tudja oldani az eddig megoldhatatlannak titulált problémákat, onnantól az hirtel nem számít mesterséges intelligenciának az emberek szerint, hisz nézd már, nem is olyan bonyolult. Régen azt titulálták mesterséges intelligenciának, ha egy sakkprogram le tud győzni egy embert, aztán ahogy ez megtörtént, a dolog már nem is volt annyira érdekes. Az AI fejlődésének természetes velejárója az az emberréteg, akik mindig le fogják húzni az AI aktuális állását azzal, hogy "de ez nem valós AI". De ha megkérdezed tőlük, szerintük mi számítana már valós AI-nak, és egy napon az AI eljut arra a szintre hogy meg tudja csinálni, na akkor hirtelen már az sem elég , hogy valódi AI legyen. :D
2020. márc. 8. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/46 anonim ***** válasza:
0%
A mesterséges intelligencia lényege, hogy van egy gráf (ami lehetőség szerint fa gráf) és ebben egy útvonalat keres a program. Egyszerűnek hangzik, de már maga a gráf felépítése sem triviális mutatvány...
2020. márc. 9. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/46 anonim ***** válasza:
0%
Ezt a módszert meg úgy nevezik, hogy visszalépéses keresés. Semmi mesterséges intelligencia nincsen benne, szimplán matek az egész.
2020. márc. 9. 02:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/46 anonim ***** válasza:
100%
#19 Ezt mondd annak a számtalan egyetemnek, ahol mesterséges intelligencia címszó alatt egy féléven keresztül tanítják, hogyan tudsz egy végtelen mélységű gráfban, limitált memóriával optimális útvonalat találni.
2020. márc. 9. 02:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!