Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Miért lett ennyire népszerű a...

Miért lett ennyire népszerű a Google Chrome? A többi szintén nagyon jó böngésző (Mozilla Firefox, Opera, Maxthon) miért nem ennyire népszerű?

Figyelt kérdés

Én többet is használok. Sőt, ha gépet telepítek, akkor általában felteszem rá rögtön a Mozilla Firefoxot, a Google Chrome-ot és a Maxthont is. Régebben Maxthon helyett Operát használtam, de az elment egy kicsit olyan irányba, ami nekem már nem tetszett, ettől függetlenül jó böngésző. Leggyakrabban egyébként a Firefoxot használom, bár van néhány terület amiben a másik kettő jobb (pl.: nyelvtanulásnál jó, hogy a Chrome-nál nem kell kikeresnem a fordítót minden egyes ismeretlen szónál, hanem le tudom ott helyben fordítani, míg a Maxthon képes olyan file-okat is megnyitni, amelyet más program nem nagyon támogat), de sok téren meg a Firefox jobb.


Egy ideje mégis eléggé tarol a Chrome. Nem sokkal gyorsabb, nem sokkal jobb az sem, mint a többi.


Mi lehet a sikerének az oka?



jún. 28. 10:49
1 2 3 4 5 6
 51/54 anonim ***** válasza:
55%

"De következik az egyik a másikból.

A gyorsaság és az oldalakhoz való alkalmazkodás a több motornak köszönhető."

Nem.


Egy böngészőmotor van.

A Maxthon 7.1.8.9001 (64 bit) 0516 10:04 a User-Agent HTTP-fejléce alapján Chrome/109.0.0.0 böngészőmotron alapszik. Sehol nem szerepel benne a Trident-re való utalás.

jún. 28. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/54 A kérdező kommentje:
A Chrome is használ V8 JavaScript engine-t a Blink mellett.
jún. 28. 19:58
 53/54 anonim ***** válasza:
Az, hogy trendibb, divatosabb, a Google meg nagy vállalat, nagy tőkével, ezáltal nagy marketing-potenciállal.
jún. 28. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/54 anonim ***** válasza:

Komolyan, ennyi értetlenkedést?....

De ahogy látom, komoly szövegértési problémáid vannak.


1. Az, hogy valami Chromium-alapú, "Chromium-based", az azt jelenti, hogy a Chromiumon alapul, nem pedig Chromiumon, és még 2-3 másikon.

Persze, ha nagyon kekeckedni akarunk, meg ha nagyon ki akarjuk forgatni a szavait, akkor bele lehet magyarázni, hogy de hát nem mondta ki konkrétan, hogy nincs benne más is... de tudod, ez a szövegkörnyezetből egyértelműen kiderül. Ez a való élet, nem valami elfuserált matekpélda.


2. A korábbi szolgáltatások megőrzése nem jelenti azt, hogy a renderelőmotort is megőrizték volna. Ugyanis az nem a szolgáltatásokért felel.


3. A Wikipediát pedig valóban a legtöbb helyen nem fogadják el hiteles forrásnak, és nem azért, mert rossz lenne, hanem mert általában csak elsődleges forrásokat fogadnak el pl. egyetemeken, a Wikipedia pedig másodlagos, vagy harmadlagos forrás. (Meg persze az is azért benne van, hogy bizonyos körökben divatos utálni a Wikit, holott semmivel nem tartalmaz több hibát, mint a papír alapú lexikonok, de az elsődleges érv ellene az, hogy "sokadlagos" forrás csak.)



"Biztosan halmozhatom az érvelési hibákat nemzetközi vitaversenyek győzteseként..."

Igen, én meg az Orleans-i szűz vagyok.

Az érvelési hibáknál még komolyabb probléma, hogy a szövegértési képességeid szegényesek. Képtelen vagy egy szöveget kompetens módon értelmezni. Hogy milyen diplomád van, azt nem tudom, de igazából nem is érdekel. De az tény, hogy egyszerű szövegértési feladatokon elhasalsz.


Amúgy meg gondolj, amit akarsz. Nekem nem lesz rosszabb az életem attól, ha te azt hiszed, hogy a Maxthon továbbra is 3 motort támogat.

jún. 28. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!