Miért lett ennyire népszerű a Google Chrome? A többi szintén nagyon jó böngésző (Mozilla Firefox, Opera, Maxthon) miért nem ennyire népszerű?
Én többet is használok. Sőt, ha gépet telepítek, akkor általában felteszem rá rögtön a Mozilla Firefoxot, a Google Chrome-ot és a Maxthont is. Régebben Maxthon helyett Operát használtam, de az elment egy kicsit olyan irányba, ami nekem már nem tetszett, ettől függetlenül jó böngésző. Leggyakrabban egyébként a Firefoxot használom, bár van néhány terület amiben a másik kettő jobb (pl.: nyelvtanulásnál jó, hogy a Chrome-nál nem kell kikeresnem a fordítót minden egyes ismeretlen szónál, hanem le tudom ott helyben fordítani, míg a Maxthon képes olyan file-okat is megnyitni, amelyet más program nem nagyon támogat), de sok téren meg a Firefox jobb.
Egy ideje mégis eléggé tarol a Chrome. Nem sokkal gyorsabb, nem sokkal jobb az sem, mint a többi.
Mi lehet a sikerének az oka?
#28.
Hol ír Blink kizárólagosságról a forrásod? Te beszélsz mellé...
#30.
Akkor elmehetsz a... Muciológus diploma az ELTE matematika, meg a BME mérnök-infó... Igen, lószarhoz sem értek. Akkor kitörlom vele a seggem, ha másra nem jó.
A Wikipédia igenis szakirodalmat használ forrásként. Nevetséges, ha álláspontod szerint tiltott forrás ezek hivatkozása. XD
#32.
Idézz belőle! Én is elolvastam, csak azért. Arról írnak, hogy új Chromium alapot kapott a szoftver.
"Idézz belőle! Én is elolvastam, csak azért. Arról írnak, hogy új Chromium alapot kapott a szoftver."
Tehát nincs benne Trident.
"Nem a Wiki hivatalos,"
"hanem az általa hivatkozott ellenőrzött forrás."
Vagyis:
"MX6 is Chromium-based browser
In the previous version, Maxthon uses a unique, innovative dual-core design that supports both the Trident and the WebKit rendering engines. In order to adapt the new technology and focus more on the new features and the improvement of user experience, MX6 chose the Chromium open-source kernel as the foundation."
"Személyeskedés, meg a diplomáim hitelességének és tekintélyének megkérdőjelezése helyett "
Nem állítottam, hogy te muciológia/büfé/ruhatár/gender szakokon végeztél volna - így nem személyeskedtem. Csak azt állítottam, hogy sok helyen - nem a muciológia/büfé/ruhatár/gender szakokon - a Wikipedia nem megengedett forrás.
Egyértelmű utalást tettél arra, hogy az én diplomáim is ilyen szakokról, meg egyetemekről származnak. Akárhogy próbálod csűrni, csavarni, magyarázni az előző válaszod, elég egyértelmű, hogy mire gondoltál. Arra utaltál, hogy a komoly egyetemeken tiltott forrás a Wikipédia szakirodalmainak használata, ellenben a büfészakokon nem. A "meg" szócskával pedig még jobban ráerősítettél arra, hogy ezzel az én végzettségemre célzol, az én képzettségem tekintélyét vonod kétségbe mindenféle megalapozottság nélkül, magyarán igenis személyeskedtél. Személyeskedésre és érvelési hibára pedig csak szintén személyeskedve lehet válaszolni.
Az általad mellékelt forrás továbbra sem ír SEHOL arról, hogy a korábbi keresőmotorokat törölték volna a gépezetből, hanem arról ír, hogy új alapra helyezték át a keresőszoftvert. Egy másik blogbejegyzés pedig arról ír, hogy a korábbi (5-ös verziós) szolgáltatások továbbra is megmaradtak. Másrészt a Chromium motor mellett természetesen annyi keresőmotorra támaszkodhat egy böngésző, amennyire nem szégyell (lásd: QQ Browser, ami szintén kínai). A QQ Browser szintén Chromium alapot használ, ugyanakkor WebKit és a Trident keresőmotorokra szintén támaszkodik. Ha már itt tartunk a forrásod nem is tesz említést a Blink motorról, pusztán a Chromium magról. A Chromium mellett lazán támaszkodhat valami WebKitre, hisz a Blink megjelenése előtt maga a Google Chrome is WebKiten futott. Univerzális keresőmotor, amit az Apple, a Google és számtalan más cég támogat. Szintén utaltam a kínai Wikipédia forrásaira, amennyiben beszélsz kínaiul, szintén érdemes elolvasni őket.
"Egyértelmű utalást tettél arra, hogy az én diplomáim is ilyen szakokról, meg egyetemekről származnak. "
Ne terelj, nem írtam ilyesmit, vágyvezérelt gondolkodás érvelési hibába estél.
"Az általad mellékelt forrás továbbra sem ír SEHOL arról, hogy a korábbi keresőmotorokat törölték volna a gépezetből, hanem arról ír, hogy új alapra helyezték át a keresőszoftvert."
Szó sem volt keresőszoftverről.
Böngészőről van szó, ahol Chromiumról írnak böngészőmotorként, nem az előző verziókban használt Tridentről.
"Másrészt a Chromium motor mellett természetesen annyi keresőmotorra támaszkodhat egy böngésző, amennyire nem szégyell (lásd: QQ Browser, ami szintén kínai)."
A Chromium nem keresőmotor, hanem böngészőmotor. Az hogy a "QQ Browser, ami szintén kínai" meg lényegtelen konklúzió érvelési hiba.
"Ha már itt tartunk a forrásod nem is tesz említést a Blink motorról, pusztán a Chromium magról. A Chromium mellett lazán támaszkodhat valami WebKitre, hisz a Blink megjelenése előtt maga a Google Chrome is WebKiten futott."
A Blink a Chromium rendering motorja, 2013-óta különvált a Webkittől:
"Univerzális keresőmotor, amit az Apple, a Google és számtalan más cég támogat."
Nem keresőmotor, böngészőmotor.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!