Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » Még népszerűek a böngészős...

Még népszerűek a böngészős játékok?

Figyelt kérdés
Van értelme fejleszteni? Mi várható? Hogyan alakult az elmúlt években a böngészős játékok népszerűsége?
2015. nov. 21. 00:26
 1/8 anonim válasza:

Fiatalabb korosztályban még igen, akik most ismerkednek még a számítástechnika világával (kb. 6-12 éves korig).

Esetleg ha valami egyszerű ám de kreatív ötleted van akkor az idősebb korosztályokat is megtudod fogni, akik info órán vagy munka közben, inkább mást csinálnának.

Vagy ha facebookos játékot csinálsz akkor látok még benne potenciált. De a lényeg, ha jó a játék és megtalálod a közönséget hozzá, akkor még simán lehet sikeres. Persze nem annyira mint egy COD, BF és társaik, de egy kisebb közönséget (pár száz embert) be tudsz vele húzni.

2015. nov. 21. 01:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Szerintem a mobilos jatekok nagyreszt elhoditottak a "csak 5 percig jatszok ezzel" jatekosokat.


Persze lehet csak kinottem a korosztalybol, de nem hallottam hogy valaki pl. a nalunk nagyon nepszeru startlapjatekok.hu oldalon jatszott volna:)


Neveldeknek, Facebook-jatekoknak lehet meg letjogosultsaga.

2015. nov. 21. 02:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Böngészős játékok alatt nem a kis flash játékokat értem, hanem az olyan játékokat, amik MMO-k. Szóval például Travianban egy szerver élete fél év, és építkezni kell, hadsereget csinálni stb. stb. (szóval nem valós idejű egyszerű böngészős játék, hanem hosszútávú stratégiai játékok, ahol például 15 percet várni kell, hogy befejeződjön az építkezés, és addig el lehet menni a géptől, stb.)

Szóval nem folyamatosan kell vele játszani, hanem naponta párszor megnézni. (Bár ez egyre több lesz, ahogy telik az idő, mert egyre többen támadnak, amire figyelni kell, stb.)

2015. nov. 21. 10:48
 4/8 anonim ***** válasza:

Van, de ahhoz "rendesen" meg kell csinálni, ami nem egy pár perces munka.

Egy igazán komoly cuccot összetenni több hónap minimum.

2015. nov. 21. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Azt tudom, és ezért is nem azt kérdeztem, hogy hogyan kell böngészős játékot csinálni.

Arra vagyok kíváncsi, hogy még a mennyien játszanak rajta stb stb.

Csak nem igazán találtam használható statisztikát/kutatást.

2015. nov. 21. 21:23
 6/8 anonim ***** válasza:

Többször említettétek a facebook játékokat:

ehhez azért annyit hozzáfűznék, hogy egyre kevésbé népszerűek!

Én is (és a legtöbb ismerősöm is 20-35 éves korosztály) ha facebook hozzáférést kér egy alkalmazás már nyomunk is az X-re, mert 99%-ban még az anyánk lánykori nevét is le akarja kérdezni. Tehát semmi olyan alkalmazást nem használok ami hozzáférne az adatlapomhoz vagy egyáltalán engedélyeznem kellene bármit is! Így gyakorlatilag előbb mennék fel a startlapjatekok.hu-ra mint, hogy egy facebookos alkalmazással szerencsétlenkedjek... :)


Kérdező: az általad említett játékoknak az a baja, hogy flash kell hozzá és kifutó platform. Ha JÓL OPTIMALIZÁLT js+html5 játékot raksz össze ami minden eszközön működik akkor az népszerű is lehet... de ügyelni kell, hogy a csicsa ne menjen a teljesítmény rovására! webgl és egyebek felejtősek, mert látványos, de annyi teljesítményt eszik hogy nem éri meg. szóval csak óvatosan...

Azt figyeltem meg, hogy az emberek türelmetlenek. Ha az oldal nem elég gyors, vagy zabálja a gépet, akkor bezárják a fenébe.

2015. nov. 23. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Igen, pont én is így gondoltam. Flash már őskövület, senki sem használja, és pont erre akartam kilyukadni, hogy vajon az emberek használnának-e egy olyan játékot, ami lehet, hogy nem rendelkezik csodálatos grafikai elemekkel, de maga a játék igényes.

Szóval szerintetek az elmúlt évekhez képest hogyan változott a böngészős játékokra való igény? Sajnos nem találtam statisztikát, hogy például a 2004-ben indult Travian-nak (ami grafikailag igen egyszerű, de jól ki van dolgozva), hogyan változott a játékosbázisa.

Csak mert félek belekezdeni a fejlesztésbe, mert attól félek, hogy például ha egyre csak csökken az igény a böngészős játékokra (azokra a böngészős játékokra gondolok itt, amikben tényleg más játékosokkal/játékosok ellen játszol, és nem ilyen "ál" multiplayeres játékok, mint a sok FB-s játék.), akkor lehetséges, hogy mire elérek egy bizonyos szintet a játék fejlesztésénél, addigra már szinte 0 kereslet lesz az ilyen játékokra.

2015. nov. 23. 10:34
 8/8 anonim ***** válasza:

Jósolni nehéz, természetesen ez is benne van a pakliban. Ha valóban jó a logikája és ad némi izgalmat akkor látvány nélkül is lehet jó szórakozás!


(lásd 2048 nevű játék. a világ legegyszerűbb játéka, mégis rendkívül népszerű lett. igaz a nagy hype lecsengett, hiszen nem nyújt több újdonságot)

2015. nov. 23. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!