Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Miért lett ennyire népszerű a...

Miért lett ennyire népszerű a Google Chrome? A többi szintén nagyon jó böngésző (Mozilla Firefox, Opera, Maxthon) miért nem ennyire népszerű?

Figyelt kérdés

Én többet is használok. Sőt, ha gépet telepítek, akkor általában felteszem rá rögtön a Mozilla Firefoxot, a Google Chrome-ot és a Maxthont is. Régebben Maxthon helyett Operát használtam, de az elment egy kicsit olyan irányba, ami nekem már nem tetszett, ettől függetlenül jó böngésző. Leggyakrabban egyébként a Firefoxot használom, bár van néhány terület amiben a másik kettő jobb (pl.: nyelvtanulásnál jó, hogy a Chrome-nál nem kell kikeresnem a fordítót minden egyes ismeretlen szónál, hanem le tudom ott helyben fordítani, míg a Maxthon képes olyan file-okat is megnyitni, amelyet más program nem nagyon támogat), de sok téren meg a Firefox jobb.


Egy ideje mégis eléggé tarol a Chrome. Nem sokkal gyorsabb, nem sokkal jobb az sem, mint a többi.


Mi lehet a sikerének az oka?



jún. 28. 10:49
1 2 3 4 5 6
 41/54 A kérdező kommentje:

#40.

Nem terelek. Te próbálod magyarázni a bizonyítványod, ami szerintem a Napnál is világosabb. Egyértelműen személyeskedtél.


Hol követtem el érvelési hibát? Tipikus jellemző, hogy a személyeskedésed (érvelési hiba) után megpróbálod azt beállítani, hogy én halmozom az érvelési hibákat. Ez már kommunikációs pszichológiai terület...


Igen, különvált, de előtte azon volt a Chromium is. Informatikailag egyáltalán nem lehetetlen egyszerre több motort használni Chromium alap mellett. Tény, hogy a fókusz a Blink motoron van, de attól még nem váltak el a korábbiaktól sem. Pláne OS X-en és Linuxon.

jún. 28. 19:01
 42/54 anonim ***** válasza:

"Nem terelek. "

De, terelsz. A személyes vágyaidat akarod kivetíteni.


"Tipikus jellemző, hogy a személyeskedésed (érvelési hiba) után megpróbálod azt beállítani, hogy én halmozom az érvelési hibákat."

Nem tehetek arról hogy halmozod az érvelési hibákat.


"Igen, különvált, de előtte azon volt a Chromium is. Informatikailag egyáltalán nem lehetetlen egyszerre több motort használni Chromium alap mellett. "

De azért vált külön, mert a régit már nem akarták már használni (Az IOS kivételével ott Webkit-tet KELLETT használniuk: "Due to constraints of the iOS platform, all browsers must be built on top of the WebKit rendering engine." [link] ). Az elavult Tridentet meg eleve hanyagolták.

jún. 28. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/54 A kérdező kommentje:

És az OS X-szel mi van? XD


A Trident a Microsofté, soha nem használta a Google.


Biztosan halmozhatom az érvelési hibákat nemzetközi vitaversenyek győzteseként...

jún. 28. 19:23
 44/54 anonim ***** válasza:

"És az OS X-szel mi van? XD"

Ott Blink van.


"A Trident a Microsofté, soha nem használta a Google."

A Maxthon viszont - régen - használta.

jún. 28. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/54 A kérdező kommentje:

#44.

És sehol nem írják, hogy mára teljesen felhagyott volna vele és kizárólag Blinket használna. Ettől különbözik a sima Chromium böngészőtől: vannak benne egyéb módosítások, attól még, hogy a Blinkre fókuszál 2020 óta.

jún. 28. 19:31
 46/54 A kérdező kommentje:
Azt viszont írják, hogy a korábbi szolgáltatásokat megőrizte.
jún. 28. 19:33
 47/54 anonim ***** válasza:

"És sehol nem írják, hogy mára teljesen felhagyott volna vele és kizárólag Blinket használna."

Idézem újból a hivatalos oldalt:

"In the previous version, Maxthon uses a unique, innovative dual-core design that supports both the Trident and the WebKit rendering engines. In order to adapt the new technology and focus more on the new features and the improvement of user experience, MX6 chose the Chromium open-source kernel as the foundation."

meg gondolj bele: minek használnának egy elavult rendering engine-t külön? Plusz fejlesztőkapacitást igényel, ami külön pénzbe kerül - a Maxthon Limited Ltd. meg egy profitorientált vállalat, nem engedhet meg magának bevételkiesést.

jún. 28. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/54 anonim ***** válasza:

"Azt viszont írják, hogy a korábbi szolgáltatásokat megőrizte."

A korábbi szolgáltatások != (nem egyenlő) korábbi böngészőmotor.

jún. 28. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/54 A kérdező kommentje:

#48.

De következik az egyik a másikból. A gyorsaság és az oldalakhoz való alkalmazkodás a több motornak köszönhető.

jún. 28. 19:42
 50/54 A kérdező kommentje:
És itt most nem csak egy motorról beszélek, hanem kb. bármi másról.
jún. 28. 19:44
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!