Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Miért lett ennyire népszerű a...

Miért lett ennyire népszerű a Google Chrome? A többi szintén nagyon jó böngésző (Mozilla Firefox, Opera, Maxthon) miért nem ennyire népszerű?

Figyelt kérdés

Én többet is használok. Sőt, ha gépet telepítek, akkor általában felteszem rá rögtön a Mozilla Firefoxot, a Google Chrome-ot és a Maxthont is. Régebben Maxthon helyett Operát használtam, de az elment egy kicsit olyan irányba, ami nekem már nem tetszett, ettől függetlenül jó böngésző. Leggyakrabban egyébként a Firefoxot használom, bár van néhány terület amiben a másik kettő jobb (pl.: nyelvtanulásnál jó, hogy a Chrome-nál nem kell kikeresnem a fordítót minden egyes ismeretlen szónál, hanem le tudom ott helyben fordítani, míg a Maxthon képes olyan file-okat is megnyitni, amelyet más program nem nagyon támogat), de sok téren meg a Firefox jobb.


Egy ideje mégis eléggé tarol a Chrome. Nem sokkal gyorsabb, nem sokkal jobb az sem, mint a többi.


Mi lehet a sikerének az oka?



jún. 28. 10:49
1 2 3 4 5 6
 1/54 A kérdező kommentje:
Még egy pluszpont a többiek javára, hogy a Google Chrome egy amerikai techóriás sikerprojektje, ezzel szemben a Mozilla Firefox a Mozilla projektje, ami egy nonprofit szervezet, magánprogramozókból áll javarészt, folyamatosan fejleszti mindenki, hisz nyílt forráskódú. Az Opera szintén egy sokkal kisebb európai (norvég) cég projektje. A Maxthon pedig egy kínai, összegészben szintén nem olyan hatalmas techóriás projektje. A Maxthont többen vádolták kémkedéssel, csak az a baj, hogy a Chrome legalább annyira kémkedik az amerikaiaknak.
jún. 28. 10:53
 2/54 A kérdező kommentje:
jún. 28. 10:56
 3/54 anonim ***** válasza:

"A többi szintén nagyon jó böngésző" --- itt kifelejtetted az Internet Explorert... ;)


Szerintem azért mert ő lépett elsőnek 20 éve, és azóta sincs okom váltani.

jún. 28. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/54 anonim ***** válasza:
Egyszerűen az emberek többsége azt szokta meg. Majd ha lesz egy sokkal jobb az emberek át szoknak oda.
jún. 28. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/54 A kérdező kommentje:

#3.

Az Internet Explorer nagyon sz@r. Még az Edge is az, pedig az már Chromium motort használ.


Egyáltalán nem ő lépett elsőnek. Mindhárom fent említett jóval korábbi. A Firefox ráadásul a Netscape Navigator utódja. Legalábbis sok programozója részt vett a Netscape projektben is már.


A Firefoxnak amúgy több évig volt jókora piaci részesedése.

jún. 28. 11:09
 6/54 A kérdező kommentje:

#4.

A felsoroltak sem rosszak, sőt, régebbiek, szóval azokra is rászokhattak volna ennyi idő alatt.

jún. 28. 11:10
 7/54 anonim ***** válasza:

"Miért lett ennyire népszerű a Google Chrome?"

Le is írtad az okot: "a Google Chrome egy amerikai techóriás sikerprojektje". Elég sok pénz van mögötte, így van pénz fejlesztőkre.

Arról nem is szólva, hogy kvázi monopolhelyzetben van, a mobilplatformján - az Androidon - alapból be van építve a Chrome, nem mellesleg rengeteg személyes információhoz fér hozzá.

És akkor ott van az is, hogy a böngészők egy jó része - a Chrome, az Edge, az Opera =aminek az alapítója hiába norvég, de jelenleg a norvég vállalat kínai tulajdonban van), a Brave, de az általad említett Maxthon (ami ugyancsak kínai) is - mind-mind Chromium-alapú (ami a Google nyílt forrású böngészője).

jún. 28. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/54 anonim ***** válasza:
Kérdező nem azt mondtam, hogy a felsoroltak rosszabbak lennének, hanem hogy kb egy szinten vannak. Ezért nem váltanak. #4 voltam
jún. 28. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/54 A kérdező kommentje:

#7.

A Maxthon nem csak Chromium motort használ, hanem még Tridentet és WebKitet is, valamint van saját projektjük is, ami Kínában elég jól megy. Többek között emiatt írtó gyors.

jún. 28. 11:55
 10/54 A kérdező kommentje:
Úgy értettem, hogy a Microsoft és az Apple projektjeiből is jelentősen merít.
jún. 28. 11:58
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!