Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Van itt olyan aki Windows 10...

Van itt olyan aki Windows 10 után Linuxra fog átváltani?

Figyelt kérdés
Ugye jövőre fog lejárni a win 10 támogatása, tehát szép lassan elavultá válik a rendszer. Van itt olyan aki ezután linux-ra vált? Én igen, legfőképp azért mert windows alatt már nem érzem úgy mintha magam birtokolnám a számítógépet. Ugye már ezerrel megy a kémkedés, adathalászat a windows 10 alatt is, viszont a windows 11 alatt még sokkal durvább lesz (AI recall), meg ugye arról ne is beszéljünk hogy reklámokat tesznek a saját start menümre. Ti mit fogtok tenni?

máj. 27. 07:32
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 51/81 gentoojedi ***** válasza:
80%

#50


"Váltanék én Linuxra, de sajnos kevés a tudása"


ROTFL!


Pont az a baj, hogy a linux túl sokat tud. Te fel sem tudod fogni.


A mondat helyesen így hangzik:


Váltanék én Linuxra, de sajnos kevés a tudásom.

máj. 29. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/81 gentoojedi ***** válasza:
36%

Hé Niemand!


Most nem érek rá, csak annyit mondok:


Nu zájec! Nu págágyi!

máj. 29. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/81 anonim ***** válasza:
10%
Nem váltok a gyenge tudású Linuxra mert már elmúltam óvodás.
máj. 29. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/81 anonim ***** válasza:
0%

A 18-as válaszoló leírta a lényeget: "minden ami csak ment és működött windows-on azért itt harcolni kellett"


36: "Egy 32 magos procit már ki sem tud használni optimálisan a Windows, linux viszont de." - Aztán mire mész vele? :D

máj. 29. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/81 gentoojedi ***** válasza:
36%

#54


"A 18-as válaszoló leírta a lényeget"


Igen. Megpróbálta egy olyan bizonytalan disztrón megvalósítani a "speciális" igényét, ami egy másik direkt arra a célra legyártott disztribúción tökéletesen működött.

De Neki valamiért az nem volt jó, hős akart lenni, de túl nagy fába vágta a fejszéjét.


Azért van ennyi disztribúció, mert mindegyik egy speciális feladatra lett kiélezve, amiket KELLŐEN HOZZÁÉRTŐK szabadidejüket feláldozva "szenvedtek össze", hogy az átlag felhasználó szenvedés helyet készen megkapja.


Ez inkább azt bizonyítja, hogy értő kezekben kezesbárány a linux. De mindig vannak lelkes amatőrök, akik önmaguk bizonygatására megszopatják magukat, aztán ha csalódnak, nekiállják szidni a rendszert. Meg a hozzám hasonló embereket utálni, mert nekünk nincsenek ilyen problémáink.


" "Egy 32 magos procit már ki sem tud használni optimálisan a Windows, linux viszont de." - Aztán mire mész vele? :D""


Na látod erről beszélek. Te el sem tudod képzelni mit lehet kezdeni vele, aztán ilyen nagyképű mondatokat levágsz, hogy azért nem használsz linuxot, mert a linux nem tud eleget.


Tudod ha a legjobb sebészeti szikét kapnád meg, Te akkor sem tudnál szakszerűen végrehajtani egy vakbélműtétet.


Elég szánalmas vagy, hogy mindig egy másik nem értő nyafogásába kapaszkodsz, mert neked sem sikerült szolgálatodba állítani a Linuxot.

máj. 29. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/81 anonim ***** válasza:
23%
55: Azt viszont tudom, hogy a programok/játékok többsége nem használ - nem hogy 32, de 4 magot sem, inkább az egyes magok órajele (segítek, mert szinte látom, hogy elhomályosul a tekinteted: az órajel a processzorok sebessége, amit Mega/Gigahertzben adnak meg) fontos. Így ez inkább farokméregetés, mint valódi előny, hogy kié nagyobb/több magos.
máj. 29. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/81 SIDLER22 ***** válasza:
82%

Kedves 56-os. Nem tudom nézel-e híreket, de van egy újdonságom számodra!

Hallottál már a Bend programnyelvről?

(

Itt egy rövid videó róla: [link]

És itt egy kicsit részletesemm webtartalom róla: [link]

)

Ennek a nyelvnek a felépítése nagyjából olyan mint a Python-é. Legalábbis emberi oldalról való írásban. Azonban a háttérben kicsit másképp működik. Gyakorlatilag amit csak tud azt külön szálakra osztja szét.

Ha jól tudom még egy Helló Világ kiíratást is szét tud osztani mivel alacsonyabb szinteken külön válogatja a memóriacímzést meg egyéb műveleteket.

Bár ez még csak egy gyerekcipőben járó nyelv, de ha ez lesz az új irányvonal a számítástechnikában akkor gyakorlatilag minden a magszámról fog szólni. Persze most ennek nincs nagy jelentőssége, de egyébként már ma is 6-8 mag körül használnak az újabb A+-os játékok ugyanis a játékkonzolok is 8 magosak vagy majd az újak azok lesznek. Valószínűleg nem azért mert kevesebb magszámmal nem tudnak gyártani.

máj. 29. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/81 anonim ***** válasza:
24%
57: Köszönöm az infót.
máj. 29. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/81 anonim ***** válasza:
0%
Azért milyen sok észre vall, hogy egy Köszönő beírást is 0-ra lepontoztak. Mondjuk a Linuxosoktól nem is várnék sokat, de azért ez meredek. :D
máj. 30. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/81 gentoojedi ***** válasza:
36%

#59

"Azért milyen sok észre vall, hogy egy Köszönő beírást is 0-ra lepontoztak."


Hát ha szigorúan nézzük a pontozást, akkor érthető. Ugyanis a pontozás a válasz hasznosságára vonatkozik. Az, hogy megköszönsz valamit az információ szempontjából ugyanolyan haszontalan, mint ha elküldöd az illetőt melegebb éghajlatra. De tudod mit? Én most felpontozom. Tessék. Az én 86%-os válasz és pontozási rátámmal most feltornáztam 30% fölé. Pedig ezzel ártottam magamnak, mert ha a többség lepontozza én meg fel, akkor a rendszer engem pontoz le. De én ezt is megtehetem.


Szívesen!

máj. 30. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!