Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Van itt olyan aki Windows 10...

Van itt olyan aki Windows 10 után Linuxra fog átváltani?

Figyelt kérdés
Ugye jövőre fog lejárni a win 10 támogatása, tehát szép lassan elavultá válik a rendszer. Van itt olyan aki ezután linux-ra vált? Én igen, legfőképp azért mert windows alatt már nem érzem úgy mintha magam birtokolnám a számítógépet. Ugye már ezerrel megy a kémkedés, adathalászat a windows 10 alatt is, viszont a windows 11 alatt még sokkal durvább lesz (AI recall), meg ugye arról ne is beszéljünk hogy reklámokat tesznek a saját start menümre. Ti mit fogtok tenni?

máj. 27. 07:32
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 21/81 gentoojedi ***** válasza:
44%

#19


"Az meg tök jó hogy egy ötösért mindenki megoldja. De hogy akarjàtok így hogy eberek vàltsanak..."


Igazad van. Nem akarom. Emelem is az árat egy 20-asra. Én nem azt akarom, hogy más váltson, hanem, hogy fizessen. :)

máj. 27. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/81 anonim ***** válasza:
58%
#19 Még jó, hogy Linuxon egy csomó olyan probléma fel sem jön, ami Windowson igen.
máj. 27. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/81 anonim ***** válasza:
8%

#22

Annak van problémája a Windows-szal akinek csotrogány gépe van.

máj. 27. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/81 anonim ***** válasza:
60%
#23 Mindenkinek van problémája a vindózzal, aki használja. Különösen annak, aki látott már működő oprendszert is, pl. Linuxot.
máj. 27. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/81 anonim ***** válasza:
62%

16# Hiába, nagyon kicsi még mindig a Linux "részesedése", és szerintem nem is nagyon fog változni, bár legyen így.

Szerintem az Apple fog még jobban elhúzni, de majd meglátjuk.


[link]


[link]


[link]

máj. 27. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/81 anonim ***** válasza:
92%

Emelkedett a Linux piaci részesedése.


A Linux 2024 februárban elérte a globális piaci részesedés 4,03 százalékot

[link]

máj. 27. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/81 anonim ***** válasza:
51%

21-es csak érted fizetek egyszer a microsoftnak és 10 évig minden oké. Vagy fizetek minden alkalommal egy hozzàértő szakembernek. Ezen ne segít ha emeled a díjat.


Amúgyitt fújozzàtok a windows-ot meg a linuxot de az a noobok szemében mint én nem vàltoztat semmit.


Valamelyikőtök mondja itthogy mindenki utàlja windows-t aki làtott màr jól működő linuxot. Ebben biztos vagyok. A különbség az, hogy egyszerű felhasznàló hasznàlni szeretné a gépet és nem tanfolyam szintű ismereteket beszerezni hogy egy-két hónap szívàs alatt elérjen arra a szintre hogy végre jól működik a linux.


Működhet nagyon jól, ha eljutni oda szívàs. Emberek kis része fogja végig szívni az utat. Plàne ha ilyen elitista hozzààllàssal reklàmozzàtok.


Szeretném hogy jobb legyen a linux. Open source, ingyenes meg minden mi jó. De na. Egy olyan distrót se sikerült még talàlnom aminél alap dolgok amik a firefox szintjét meghaladjàk csak működtek volna extra macera nélkül. Valakinek van hozzà kedve, ideje, energiàja hogy kitaulja. Valaki meg felhasznàló szeretne lenni. Ezt kéne megérteni.

máj. 27. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/81 SIDLER22 ***** válasza:
68%

Manjaroval mostanában elég sok probléma van úgy hallottam. Annak idején én is azzal kezdtem (mára nyers Arch user vagyok btw...). Egész jó volt egy ideig aztán tovább akartam "fejlődni" a témában. Ha szeretnél az Arch és a Manjaro között egy megoldást akkor szerintem az EndeavourOS az arany középút neked! Lényegében egy nyers Arch Linux csak megkapod hozzá a grafikus Calamares telepítő felületet. Maga az EndeavourOS sajátosságai felől a telepítendő csomagok listáján van a gyűjteménye. Lényegében nem is egy külön oprendszer az Endeavour hanem egy programcsomagból és saját témákból álló összesség. De ha ezeket kiveszed a telepítés során akkor egy tiszta Arch-ot kapsz.


Ha esetleg meg más is szóba jöhet akkor nézd meg a Mint-et vagy a Fedora-t. Annyira nem ismerem Őket, de jókat hallottam róluk. Ha azokkal se megy a hang meg más se akkor nem tudok mit tenni. Vagy komolyabban beleásod magad, hogy milyen driver hiányzik vagy hagyod a francba és vissza mész Windows-ra. De előtte szerintem 3-4 rendszert érdemes végigpróbálnod. És ha úgy van én is hajlandó vagyok költségek nélkül némileg segíteni egy-két dologban ha felveszed velem a kapcsolatot valamilyen kommunikációs platformon (Discord, Facebook...).

máj. 27. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/81 anonim ***** válasza:
72%
Nekem mondjuk egy sima Ubuntu is lazán felismerte az USB-s Universal Audio hangkártyám, amin meglepődtem azért.
máj. 27. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/81 anonim ***** válasza:
72%

#18

Az Arch-ok jellemzően kevésbé kezdőbarát rendszerek. Azoknak jó, akik szeretnek a mély vízben kezdeni. Az Ubuntu családfa általában jobb azoknak, akik egy problémamentes out-of-the-box élményt akarnak.


Nem számít, milyen alapokra épített rendszer van a Decken. Az egy konkrét célra és hardverkonfigurációra optimalizált rendszer.

máj. 27. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!