Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Van itt olyan aki Windows 10...

Van itt olyan aki Windows 10 után Linuxra fog átváltani?

Figyelt kérdés
Ugye jövőre fog lejárni a win 10 támogatása, tehát szép lassan elavultá válik a rendszer. Van itt olyan aki ezután linux-ra vált? Én igen, legfőképp azért mert windows alatt már nem érzem úgy mintha magam birtokolnám a számítógépet. Ugye már ezerrel megy a kémkedés, adathalászat a windows 10 alatt is, viszont a windows 11 alatt még sokkal durvább lesz (AI recall), meg ugye arról ne is beszéljünk hogy reklámokat tesznek a saját start menümre. Ti mit fogtok tenni?

máj. 27. 07:32
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 41/81 anonim ***** válasza:
73%

#38

"aki a Windowst tönkrevágja pár hónap alatt és újra kell húzni, az a Linuxot még hamarabb tönkre fogja vágni"


Én épp az ellenkezőjét tapasztaltam. Raktam fel olyannak Linuxot, aki 2 hét alatt tönkre vágta a Windowst, és azóta 4 éve nincs gondja.


"mert a Linux olyan műveletet is megenged, amit a Windows nem"


Ennek is épp ellenkezője igaz. A Linux sokkal jobban kezeli a hozzáférési jogokat, Windowson meg csak az nem fut le admin joggal, ami nem akar... de néha még annak is sikerül.

máj. 28. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/81 gentoojedi ***** válasza:
34%

#39


Azért hívlak niemandnak, mert akkora gyáva sz.r vagy, hogy a neved is rejtve van. Nekem legalább ki van írva. Szóval a megszólításnál használd. De ha nem szereted egy az egyben lemásolni oda biggyeszthetsz elé egy Mr-t vagy a végére egy urat. Mert leereskedek hozzád segítési szándékkal, amivel nem élsz te hálátlan niemand. De gondolom az olvasás sem megy, mert az általánost is biztos átbukdácsoltad.

máj. 28. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/81 Thunderfairy ***** válasza:
50%

Már 2 éve váltottam Linuxra. És minnél többet olvasok a windows-ról annál inkább ragaszkodok a Linux-hóz. Linux-al én kontrolálhatom a gépemet ahogy tudom megt ahogy akarom. Linux alatt csönd a Microsoft-nak. Ja, és ha lesznek problémák a windows-al akkor csak elröhögöm magam és örvendezek azon hogy Linux felhasználó lettem.


Csak a Linux a jó rendszer.

máj. 28. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/81 gentoojedi ***** válasza:
34%

#40-es niemand


"Amúgy meg akkor minden perifériàval ami windows-on plug and play, üljek le óràkat googlezni vagy rohangàljak szakemberhez pénzért, és én vagyok a hülye hogy mint end user nem ezt vàlasztom"


Nem. Te azért vagy hülye, mert nem vagy előrelátó. Ha linuxot akasz, akkor megválaszto a gépet. A linuxosoknál van egy olyan ökölszabály, hogy harvert venni tudni kell.


Ha biztosra akarsz menni, akkor megfizetsz és megmondom milyen gépet vegyél, amit átadok Neked készre telepítve hatvan ezerért.



, hanem az ismert fix àras OS-t ahol minden megy amire igényem van? :D


Azért ott az egótól nem jön àt a logika."


Dehogy nem. Csak nem érted. A tarifa azért ennyi, mert Neked megspóroltam több évnyi kemény melót. Ezt nevezik kulturális tőkének, ami Neked - bocsánat neked - sose lesz.


"Mint írtam szeretném szeretni a linuxot"


Az nen elég. A linuot meg kell előtte hódítani, hogy Téged - bocsánat - téged- is szeressen.


Engem meg az ilyen teféle rinyálógépek taszítanak, mert semmit nem vagy tenni azért, hogy megfeleljen a linux, csak nyafox. Nyaf-nyaf.

máj. 28. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/81 anonim ***** válasza:
22%
Màr ne haragudj de PHD-m van. Azért mert a szived gyöngye linuxban nem vagyok jàrtas, meg mert egyaoním oldalon nincs kint a nevem még nem vagy több. Te sem a becsületes neveddel hnem fantàzianévvel vagy kint, azt te se vàllalod fel hogy kis pista vagy nagy kàroly vagy. Szóval le lehet szàllni a magas lóról és egyből sértegetni a màsikat. Bejönnél hozzànk a laborba fingod se lenne arról hogy mit làtsz, de nem kezelnénk így le te Niemand, kérdésedre normàlis hangnemben kapnàd a vàlaszt, nem szitkozódva meg sértegetve. Feltéve ha normàlisan jössz be. Mert élőben is ezt alakítod akkor elfogyna a türelem. Azért nem a neveden hívtalak mert nem is figyeltem. De a seggedből làtom nem sikerül kihúzni a fejed. Nem teszed szimpatikusabbà az elitista fajtàdat csak mert màs S-t hasznàlt. Iphone lànyok csak a màsik véglet. De legyél büszke, a nagy kultúràlis tőke hogy megtanultàl linux power user lenni pàr év alatt. Nagy büszkeség, nagy karrier.
máj. 28. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/81 anonim ***** válasza:
36%

"Én épp az ellenkezőjét tapasztaltam. Raktam fel olyannak Linuxot, aki 2 hét alatt tönkre vágta a Windowst, és azóta 4 éve nincs gondja."

Vírust nem fog összeszedni Linuxra, tehát ebből a szempontból oké, de aki mindent telepít, átállít, töröl ész nélkül, az a Linuxot is tönkre tudja vágni.


"Ennek is épp ellenkezője igaz. A Linux sokkal jobban kezeli a hozzáférési jogokat, Windowson meg csak az nem fut le admin joggal, ami nem akar... de néha még annak is sikerül."

A hozzáférési jogokat jobban kezeli és tökéletesen lehet működni Linux alatt mezei userként, viszont egy sudo és MINDENT megenged a rendszer. Míg Windows alatt még adminként sem tudod törölni a rendszerfileokat, Linuxon egy sudo rm -rf / és ment minden a levesbe.

máj. 28. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/81 anonim ***** válasza:
0%

Nem. Te azért vagy hülye, mert nem vagy előrelátó. Ha linuxot akasz, "akkor megválaszto a gépet. A linuxosoknál van egy olyan ökölszabály, hogy harvert venni tudni kell."


Szóval tovàbb korlàtozom magam mit vehetek és mit nem. És ez neked pozitívum és az a hülye aki vàlogatni szeretne a hardverek adta lehetőségek között :D

Valamint mindenki hülye csak te vagy a kultúràlt helikopter. Mindent értek.

máj. 28. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/81 anonim ***** válasza:
88%

Régen tényleg úgy volt, hogy Linuxhoz külön válogatni kellett a hardvert, de manapság ez már nem igaz. Kb mindent támogat alapból, amit meg nem, ahhoz hamar találni drivert vagy megy univerzális driverrel.

Pl. van egy Samsung nyomtatóm, ami Linuxon univerzális driverrel jobban működik, mint Windows alatt a saját driverekkel.


Amelyik hardverhez egy mai Linuxon nincs sem beépített, sem telepíthető driver, azzal Windows alatt is gond lesz.

máj. 28. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/81 Thunderfairy ***** válasza:
62%

A hozzáférési jogokat jobban kezeli és tökéletesen lehet működni Linux alatt mezei userként, viszont egy sudo és MINDENT megenged a rendszer.Míg Windows alatt még adminként sem tudod törölni a rendszerfileokat, Linuxon egy sudo rm -rf/ és ment minden a levesbe.


EZ AZÉRT NEM IGY VAN. Elöször is ha nem tudod a root jelszó-t, mondjuk idegen gépnél, akkor nem fogja végrehajtani a rendszer a sudo rm -rf/ -et. Tudod egy Linux felhasználó sokkal ovatosabban használja a gépét mint egy windows felhasználó. Egyik Linux felhasználó sem fog meggondolatlanul csak úgy beirkálni sudo parancsokat. Ha nem tudod a root jelszó-t akkor bizony Linux-on kevés lesz leokézni azt hogy rendszergazda módban használod a gépet. Egy Linux-os nem fogja tönkretenni a rendszert csak azért mert van a Sudo jog a rendszerbe. Sőt, egy igazán észnél lévő felhasználó még windows-on is meggondolja hogy mit csinál, nemhogy Linux alatt. Látszik hogy semmi fogalmatok nincs a Linux-ról.

máj. 28. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/81 anonim ***** válasza:
0%
Váltanék én Linuxra, de sajnos kevés a tudása, így még jó ideig marad a Windows.
máj. 29. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!