Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Van itt olyan aki Windows 10...

Van itt olyan aki Windows 10 után Linuxra fog átváltani?

Figyelt kérdés
Ugye jövőre fog lejárni a win 10 támogatása, tehát szép lassan elavultá válik a rendszer. Van itt olyan aki ezután linux-ra vált? Én igen, legfőképp azért mert windows alatt már nem érzem úgy mintha magam birtokolnám a számítógépet. Ugye már ezerrel megy a kémkedés, adathalászat a windows 10 alatt is, viszont a windows 11 alatt még sokkal durvább lesz (AI recall), meg ugye arról ne is beszéljünk hogy reklámokat tesznek a saját start menümre. Ti mit fogtok tenni?

máj. 27. 07:32
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 11/81 gentoojedi ***** válasza:
85%

#1

"Linuxra már próbáltam váltani de nem ismeri fel pl a hangkártyát (így nincs értelme)"


Egy ötösért megoldom. Még a disztrót is megválaszthatod, ha nem Mintet szeretnél.

máj. 27. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/81 anonim ***** válasza:
62%

Már a 8(.1) idején dualbootoltam, a 10 pedig végleg teljes váltásra bírt. Nem látom okát a Windowsra való visszatérésnek. A Windows felhasználók laza négyötöde is csak megszokásból használja azt, meg mert okosba meg lehet oldani a szürke licencet. Ha tényleg ki kéne csengetni a 30 ropit gépenként, rögtön nem lenne annyi Windows fanboy.


"Én igen, legfőképp azért mert windows alatt már nem érzem úgy mintha magam birtokolnám a számítógépet."


Nem az a furcsa, hanem az, hogy a 10-nél még érzed.

máj. 27. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/81 anonim ***** válasza:
62%
Mac-re váltottam. Windows 10-es PC-m is van, de csak ha nagyon muszáj, akkor használom, arra majd menni fog a Windows 11, de csak az utolsó pillanatban, addigra talán nem lesz olyan, mint egy béta op. rendszer.
máj. 27. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/81 Morfondir ***** válasza:
89%

Szépen, lassan az ingyenes Linux, amihez nem kell külön driver az eszközökhöz, átveszi a fizetős, problémás Windows helyét... ( Ez még 15-20 év kb.)

A fiataloknak javasolnám, hogy ismerkedjenek vele.

máj. 27. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/81 anonim ***** válasza:
53%
#14: 10 éve is ezt mondták.
máj. 27. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/81 Morfondir ***** válasza:
71%

"ma 13:25"

De nem én! :XD

Viccet félre téve: Más a téma.

Azóta a Linux rengeteget fejlődött felhasználói szinten is. ( Fejlesztői szinten meg már meg is előzte a Windows-t.)

Én mindig próbálok valami újat, mert Linux-ban lehet. :) Fedora "Hasít", bár a Mint is kb. ilyen jól bejött.

Most már tényleg ott tartunk, hogy vége a Microsoft egyeduralmának.

máj. 27. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/81 anonim ***** válasza:
86%
Már 13 éve váltottam Linuxra. Nem is hiányzik a Windows. A Steamnek hála játszani is tudok.
máj. 27. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/81 anonim ***** válasza:
82%

Tegnap vasàrnap volt. Megvoltak az àllamvizsgàim. Azt szabtam meg magamnak hogy egyetem végéig windows utàna linux.

Hasznàlom lassan a steam deck-et egy éve. Ott megvagyok elégedve az arch alapú steamOS-el. Gondoltam nézek valami hasonlót. Hisz ezt leszàmítva linux noob vagyok.

Megakadt a szemem a manjaro-n. Arch alapú az is, szóval lenne deck-en àtjàràs, és van hozzà KDE Plasma.


Le is szedtem, feltelepítettem, és SEMMI sem működött.


Egy óra volt a hangszórót megcsinàlni. Mikrofonhoz drivert még nem talàltam. A beépített szoftver fetcher 3 különböző hibàt dobott. Nagy nehezen kigoogleztem a tàvoli vàlaszokból mit kéne csinàlni, de ott úgy magyaràztàk egymàsnak az emberek hogy nem kezdőbaràt módon. Szóval a megoldàs megvolt akkor azt is googleznem kellett hogy ültetem àt a gyakorlatba.

Ma hazaérek munkàból folytatom. Mai cél discord belépésig eljutni. Holnapi cél steamet felteni. Hét végére màr jó lenne protonnal jàtszani valamit. Nem tudom hogy distrot kéne-e vàltanom, de minden ami csak ment és működött steamOS-en és windows-on azért itt harcolni kellett eddig. Erre ment el a tegnapom.


Lassan ott tartok hogy yt alapjàn feltehettem volna nyélből Arch-ot KDE Plasma-val, kb ugyan ott lennék Manjaro nélkül.

máj. 27. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/81 anonim ***** válasza:
52%
Az meg tök jó hogy egy ötösért mindenki megoldja. De hogy akarjàtok így hogy eberek vàltsanak ha olyan problémàk felmerülésekor ami windows-on vagy fel sem merül (mint az említett hangkàrtya probléma) vagy 2 perc google és 3 kattintàs itt fizessek mindig valakinek egy 5-öst? Olcsóbb lenne a windows licensz mint itt az első telepítés :D
máj. 27. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/81 anonim ***** válasza:
75%

#18


Milyen hangkártyád van?

máj. 27. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!